Alsonok

Problem z hydraulika Landini 8550

Polecane posty

Alsonok    0

Posiadam landini 8550 z turem od długiego czasu mam problem z hydraulika otóż tur nie chce unosić pusty unosi ale bardzo słabo z ciężarem wogole nie unosi pompa 11cm3 wymieniana była 2 miesiące temu z początku było dobrze ciśnienie było 200 bar a teraz nie cale 50 bar rozdzielacz przy turze ma przepływ 40 litrów co może być przyczyną????? Zastanawiałem się czy może pompa ma za mały przepływ i nie wydaja co o tym sądzicie??? Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia co z nim zrobi :( tur jest podłączony tak : olej idzie z skrzyni do pompy z pompy idzie na rozdzielacz przy turze a potem powrót z rozdzielacz przy turze na rozdzielacz przy ciągniku

Edytowano przez Alsonok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

a pompa nie ma większej wydajności?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

niemożliwe że  pompa  ma  tylko  11 cm3 .

a jakiej  marki pompę  założyłeś?  skoro  na poczatku było  dobrze  - to  pewnie  pompa  jakaś  chińska  i  się skonczyła 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alsonok    0

Pompa marki vivolo. To już jest 4 pompa która założyłem każda innej marki (nie były to chińskie pompy) i ciągle to sam. Wszędzie mi mówią że 11 pompa będzie dobra do tego ciagnika to takie zakładałem. Jak myślicie może ona jest za mała i nie wydaj (przypomnę ze przy traktorze jest tur) dlatego po 2 miesiącach nie chce unosić ?

Edytowano przez Alsonok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
wymieniana była 2 miesiące temu z początku było dobrze ciśnienie było 200 bar a teraz nie cale 50 ba

 

 200 bar? to przecież zabójcze ciśnienie prawie dla wszystkich pomp zębatych

niemożliwe że  pompa  ma  tylko  11 cm3 .

 

Możliwe, możliwe jak się przyjmie że to jest wydajność na 1 obrót wałka pompy :)

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alsonok    0

(200 bar? to przecież zabujcze ciśnienie prawie dla wszystkich pomp zębatych) jak zabójcze u znajomego cały czas jest 200 bar i wszystko działa jak trzeba. To co może być przyczyną tego że nie chce tur unosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Zacząć od diagnostyki i szukać przyczyny siadania pomp, a ja szklanej kuli nie mam i nie wiem w jakim stanie masz olej, filtry,  czy zawory ciśnieniowe dobrze są poustawiane i działają jak należy, czy masz pompę taką jaka być powinna itd. Jeśli uważasz że pompa coś zawiniła to złóż reklamację.

 

Aha trochę pogrzebałem w necie i niby masz tam mieć pompę o wydajności około 16 litrów na minutę a jej ciśnienie nominalne to 250 bar, z takimi parametrami miałeś zamontowaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alsonok    0

To na pewno nie wina pompy bo to już 4 (chyba że dlatego że jest za mała ) Olej filtry wszystko nowe. Wszystkie pompy miały 11 cm3 ponieważ mechanicy ludzie w sklepach mówili że ma być 11 to takie zakładałem. A te zawory ciśnieniowe gdzie są i jak je ustawić? Zastanawiam się teraz czy nie kupić większej pompy co o tym sądzicie? I jak większą od tej co teraz mam (mam 11 cm3 )

Edytowano przez Alsonok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dreik
      Witam posiadam ciągnik Lndini 8550(mf 294) chciałem wymienic olej w tylniej zwolnicy nigdzie nie widze korka spustowego ani do wlewania i niewiem czy jest połączona zwolnica ze skrzynią biegów bo jak sprawdzałem na stronie shell to niby jest osobny olej do zwolnicy. Jaki polecacie olej do skrzyni biegów
    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam problem dłuższy czas. Mianowicie falowanie obrotów ciagnika. Czasami podczas gaszenia sam zwiększa obroty i powoli gasnie. Na niskich obrotach słaby. Dopiero gdy turbina zaskoczy to coś tam czuć ale to musi się konkretnie rozgrzać.
      Filtry wymienione. Pompa Delhi. 

    • Przez mrrobsont
      Witam ! Od niedawna jestem posiadaczem Landini legend 145 deltasix 2002r. Traktor po ruszeniu wyświetla błąd AL 93 i czasem AL 96 i cały czas wyje buzer. Ciągnik normalnie jeździ zmienia biegi tylko poł biegi uruchamiam ze sprzęgłem  a powinien chyba bez. Proszę o pomoc co to może być. 
    • Przez DAREX
      Witam wszystkich mam taki problem w Landini legend 115 mianowicie gdy zapalam ciągnik to tak jakby był na hamulcu wciskam przycisk półbiegu to się odblokowuje jadę na tym półbiegu i włączam półbieg i naciskam sprzęgło to ciągnik zachowuje się tak jakby hamował. Może ktoś na forum by coś  mi podpowiedział co może być przyczyną tej usterki
    • Przez Szmaja
      witam!
      Chciałem założyć temat typowo do landini 8550, ponieważ nie dawno kupiłem i chciałbym dowiedzieć się o nim jak najwięcej.
      głównym bólem mojego landini jest to że nie działa, albo nie wiem jak wyłączyć hydraulike na której dźwigni, zmieniam i kręce wszystkimi ale coś nie chce zaskoczyć.
      a jeszcze jedno jak powinny być ustawione zawory ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj