Polecane posty

michal666    0

Witam mam taki problem z moją 12, mianowicie wszystko było z nim ok ale naszło mnie żeby wyczyścić filtr powietrza, wymieniłem wkłady, przedtem wyczyściłem wszystko, nalany świeży olej do  miski na dole.Gdy pierwszy raz go odpaliłem zaczął dymić na niebiesko, pomyślałem że za dużo oleju nalałem do michy, sprawdziłem było ok.Traktor chodził tak jakby powietrze szło z tłumika, przy tym na wysokich obrotach dymił.Dzisiaj był mechanik i stwierdził że nie palił na jeden cylinder, wymieniliśmy wszystkie końcówki wtrysków, ciśnienie ustawione na 15 MPa.Po złożeniu traktor dymi jak smok i średnio się wkręca na obroty.Dym leci niebieski, jak chwile pochodzi na niskich obrotach i doda się gazu to wydmucha ciemny dym.Co może z nim być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a szmaty to on ci nie wciągną nie wiem czego wy szukacie odkręć rurę ssącą z filtrem pość go chwilę na samym kolektorze i wszystko będziesz wiedział 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Jutro tak spróbuję, chociaż już tak chwilę chodził, zdjąłem ten przewód gumowy który idzie tam do filtra powietrza w środku.Zdejmę ten gruby przewód przy kolektorze ssącym i odpalę.A może być tak że pompa nie podaje tyle paliwa, wiem że było ustawione 13 MPa, teraz jest 15 MPa, powinno być 16,5 MPa, może w pompie jest problem?

Edytowano przez michal666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Najlepiej jest ustawione na 18 MPa. testowałem te ustawienia i  na 18 najlepiej chodziła, ale pompa musi być dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal666    0

Odkręciłem rurę od kolektora i chodzi tak samo, teraz wywala paliwo z pod 5 wtryskiwacza.Okazało się że 5 wtrysk nie był dobrze dokręcony jak była wkładana końcówka.Ustawiliśmy z mechanikiem zapłon i teraz traktor chodzi elegancko.:)

Edytowano przez michal666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj