szymon15

Jak zrobic drzwi przesuwne?

Polecane posty

lukbold    1054

jaki profil zamknięty kwadratowy zastosować na drzwi przesuwne w 4.5x4m? 50x50x3 ? Czy może jakiś mniejszy wystarczy?

Wypełnienie raczej lekkie bo do wysokości 1.5m będą deski a potem poliwęglan komorowy co by jasno było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

50/30/3 na około by ci wystarczyło, wypełnienie możesz z 2 zrobić. Chyba, że kwadrat musi być to 40/40 też wystarczy.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Drzwi suwane wcale nie muszą mieć mocnej konstrukcji względem drzwi skrzydłowych. Jak poprzednik pisze 50*30*3 będzie wystarczająca.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

No własnie dajcie pare fotok jak macie porobione, uszczelnione itd wiosna idzie to zapewne wielu z nas bedzie realizowało ten projekt drzwi przesuwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Koledzy jak zachodzi potrzeba mocowania profila/ramki do muru to wykorzystujecie kołki rozporowe czy kotwy chemiczne?

Kołki rozporowe stosowałem w różnych sytuacjach i się sprawdzają a jak sytuacja z kotwami chemicznymi plusy jak i minusy tego rozwiązania?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tak tylko Ja z jednej strony drzwi mam ściankę i skręcanie na przelot odpada, ale nie ukrywam że jest to najpewniejsze rozwiązanie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

U mnie montowali 3 sztuki suwanych 4,7 x 4m na kotwę chemiczną - tylko wiercone było w wieńcu.  

Całą konstrukcję dachu również montowali na kotwę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Jak materiał w którym wiercimy jest solidny , typu pełna cegła czy wieniec to wystarczy dobry kolek. Jak ściana pruchno to kotwa chemiczna bardzo dobrze się spisuje. Predzej kołek z kawałkiem ściany wyrwiesz niz sam kołek :) minus taki , że trochę drogie a na raty zurzyc nie idzie tylko całe na raz, chyba , że dobrze rozdzielić składniki przy tubie , ale nie zawsze działa.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Około 25 zeta tubka.  Na trochę wystarczy. Po prostu trzeba mieć wszystko przygotowane i lecieć z robotą.

Można zużyć na 2 razy bo dają  dwie końcówki tubki. W tubie nic się z klejem nie dzieje - dopiero po zmieszaniu w końcówce zachodzi szybka reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Odświeżę temat troszkę - mamy wykonać wrota  o wymiarach |3,4 na 5.5 | 3,4 na 4.5| 3,4 na 6.20 |

rama z kształtownika zamkniętego 50x 50 x 3 dobra będzie ???

poprzeczki  kształtownik zamknięty zdecydowaliśmy 40x 40 x 3 

 i najważniejsze prowadnica profil polzamkniety  70 x 70 x 4  czy te wargi w tej  prowadnicy nie powykrzywia po pewnym czasie od tych rolek  ?? mają byc po 3 rolki na jedne wrota 

wrota muszą zachodzić na siebie ponieważ nie da rady otwozyc lewych i prawych wrót na boki i dlatego muszą być 2  prowadnice   wybór padł na kształtownik polzamkniety

czy ta rama drzwi będzie za masywna ???

czekam na jakieś podpowiedzi  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Napiszę tylko że skrzydło drzwi otwierane tradycyjnie wysokość 3,5 i szerokość skrzydła robię z profila 50x30 od strony zawiasy #3 pozostałe #3 i jest stabilnie, do drzwi suwanych ramka nie musi być sztywna.

Widziałem drzwi suwane 5 x 5 z profila 40x40  gdzie ramka dokoła i w środku plus z profila i też spełniają swoją rolę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ja mam przesuwne 3,5x5,5 m zrobione z kształtownika 50x30x2mm  ramka dookoła ,środek wzmocniony 30x30 x2mm , na to blacha trapezowa - nitowana . Prowadnica profil półzamknięty 50x50 x3mm , dwie rolki prowadzące . wiszą 5 lat nic się nie wygina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

nemezis super dzięki za podpowiedź ;] myśle ze mogłem ramkę w kolo zrobić z 40 x 40 x 3 ale gość nas zbałamucił i wziolem 50x50 x 3 

ile takie wrota mogą wazyć ??  6.5 na 3.5 kryte blachą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

tak na szybko to w zależności  od blachy - poszycie ok 125 kg  i rama przy grubosci profila 3mm ok 150 -200kg

Edytowano przez nemezis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Zawsze drzwi robię na wkręty z uszczelką, jak już nitowanie to nit stalowy. Widziałem kiedyś drzwi na nicie aluminiowym i po kilkunastu latach nie wyglądało to ciekawie, fakt ramka nie była też mocna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ja z kolei wszystkie mam na nity aluminiwe 4,8 , nitowane co 20 cm . Najstarsze wrota mają 8lat - nic nie odpadło na razie , wrota przesuwne jak i tradycyjne na zawiasie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
1 godzinę temu, adamek1942 napisał:

nemezis super dzięki za podpowiedź ;] myśle ze mogłem ramkę w kolo zrobić z 40 x 40 x 3 ale gość nas zbałamucił i wziolem 50x50 x 3 

ile takie wrota mogą wazyć ??  6.5 na 3.5 kryte blachą ??

Drzwi podobnych wymiarów mam zrobione 

Ramka z profila 40x25x2 poprzeczki 30x20x2 

Całość obita blachą trapezową

Się z to się na 3 rolkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115
55 minut temu, nemezis napisał:

Ja z kolei wszystkie mam na nity aluminiwe 4,8 , nitowane co 20 cm . Najstarsze wrota mają 8lat - nic nie odpadło na razie , wrota przesuwne jak i tradycyjne na zawiasie . 

Te o których wspomniałem miały góra 6 lat i tam była blacha płaska, ramki nie były stabilne gdzie sztywność dawała blacha nity dostawały w kość.

Jeżeli nity się sprawdzają to super.

Czemu nity a nie wkręty samowiercące?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

czyli 300 kg ma obgonione ma to jeździć na 3 wozkach     2 rolkowych przyspawanych do profila 50x50 x 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19
7 godzin temu, Sadek napisał:

Te o których wspomniałem miały góra 6 lat i tam była blacha płaska, ramki nie były stabilne gdzie sztywność dawała blacha nity dostawały w kość.

Jeżeli nity się sprawdzają to super.

Czemu nity a nie wkręty samowiercące?

nity  praktycznie są niewidoczne (w kolorze blachy)

 

8 minut temu, adamek1942 napisał:

czyli 300 kg ma obgonione ma to jeździć na 3 wozkach     2 rolkowych przyspawanych do profila 50x50 x 3 

 u mnie są dwa wózki pięciorolkowe (4 w pionie 1 w poziomie ) przykręcone do profila , jeśli będziesz robił na trzech wózkach to kup o trzyrolkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Fakt nity są mniej widoczne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

zamówiłem 2 rolkowe,  a ta 3 rolka przy tych potrójnych wózkach to do naprowadzania jeśli będzie prosto przypawany 2 rolkowy to nie zda egzaminu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj