Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobic drzwi przesuwne?

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lutti

lutti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie, drób ozdobny,

Napisany 03 listopad 2015 - 13:29

Czekam na fotki szczegółów.

Jeśli drzwi będą większe od otworu (10cm z każdej strony) - to ich szczelność będzie ok ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobic drzwi przesuwne? Dzisiaj, 09:42
  •  

#42 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 06:08

profil 40x40 2mm będzie wystarczający do drzwi 4x3,5m? Rama do okoła i w środku dwie poprzeczki równoległe?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#43 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 12:05

Witam;)) Potrzebuje pomocy jak zrobic drzwi przesuwne od stodoły aby te dwa drzwi otwierały sie rownoczesnie (załaczony mini rysunek) w jednym kierunku, chce aby były to dwa odrebne drzwi a nie jedna wielka powieszchnia i otwierajac wrota drugie to aby była rownież mozliwosc otwarcia wrót pierwszych jak to zrobic jaki mechanizm zastosowac moze ktops ma u siebie to poprosze o foto,pozdrawiam;)

Załączone miniaturki

• stodola.png

#44 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 12:43

Musisz to zrobić na dwóch osobnych prowadnicach najlepiej na takich jak bramy suwane i takich samych wózkach jak w bramach wtedy będą lekko się otwierać. Pierwszą prowadnice dajesz przy samej sianie a drugą równolegle do niej zachowując odpowiedni odstęp między nimi np 3cm.

Pierwsze wrota normalnie robisz np wrota mają grubość 5cm.  To w drugich wrotach robisz nową futrynę z tak szerokiego profila np. 40x80 żeby futryna wystawała za pierwsze wrota z tak ok. 3cm. I wtedy jeśli wrota najdą jedne na drugie masz przerwę między wrotami te niby 3cm co wystaje futryna za pierwsze wrota. 

#45 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 09:39

U siebie w stodole mam dwoje drzwi po 4 m szerokości i po 4 m wysokości. Obydwoje drzwi jeżdżą po tej samej szynie. Jest to ceownik przytwierdzony pod okapem na którym wiszą drzwi. Drzwi odsuwają się w przeciwnych kierunkach zachodząc na ściany. Drzwi i stodoła są drewniane a system działa z powodzeniem od ponad 60 lat.

Na tym rysunku otwarcie jednych będzie przeszkadzało w korzystaniu z drugiego wjazdu. Ale rozumiem, że nie możesz w prawo odsuwać bo np jakiś budynek jest. Jeśli otworzysz wrota drugie to i tak nie będziesz mógł korzystać z wrót pierwszych bo drugie je zasłonią  Takie rozwiązanie spowoduje jedynie brak konieczności odsuwania wrót pierwszych aby odsunąć drugie. A zrobić trzeba tak jak wyżej kolega napisał. Dwie szyny dla obu wrót.Wrota pierwsze bliżej ściany. Dla wrót drugich prowadnica dalej tak by zachodziły na pierwsze. I oczywiście odpowiednia framuga tak by było szczelnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 listopad 2016 - 21:28

Ja mam zrobione na jednym kątowniku w ten sposób,ze da się otworzyć tylko jedne-i tak nigdy nie korzystam z dwóch,jest z tym trochę zabawy ale i tak to lepiej niż tradycyjnie otwierane

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#47 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 10 listopad 2016 - 11:12

Witam;)) Potrzebuje pomocy jak zrobic drzwi przesuwne od stodoły aby te dwa drzwi otwierały sie rownoczesnie (załaczony mini rysunek) w jednym kierunku, chce aby były to dwa odrebne drzwi a nie jedna wielka powieszchnia i otwierajac wrota drugie to aby była rownież mozliwosc otwarcia wrót pierwszych jak to zrobic jaki mechanizm zastosowac moze ktops ma u siebie to poprosze o foto,pozdrawiam;)

Ja mam tak zrobione, jeśli jesteś zainteresowany napisz na PW i wszystko Ci wyjaśnię i podeślę fotki

Edytowany przez robert123farmer, 10 listopad 2016 - 11:13.

#48 Share KacperTylka

KacperTylka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 20:19

U mnie drzwi wiszą na profilu bramowym (profil w wyciętym rowkiem w jednej ścianie) w tym jeżdżą rolki takie jak w bramach odsuwanych. A na dole mam zabetonowane dwa kątowniki zespawane w taki sposób  LF  (myślę że wiesz o co chodzi  :) ) a w tym suwają się plastikowe rolki. A na ścianach mam ceownik który zachodzi za ceownik w drzwiach. To zależy jak chcesz szczelne te drzwi zrobić ja mam w warsztacie wszędzie uszczelki. Jeśli coś to pisz na PV. :)

#49 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 20:41

To sie kolego nazywa omega

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 14:33

Zrobiłem takie drzwi i były to moje pierwsze stalowe drzwi które wykonałem. Zrobiłem takie by otwierały się tylko w jedną stronę, a zrobienie pełnych sześciometrowych też mi nie odpowiadało. Nie miałem gdzie podejrzeć i zrobienie tak by współpracowały ze sobą było dla mnie wyzwaniem. Działają bardzo dobrze, więc chyba się udało. 

Drzwi o wymiarach  3m dł/ 3 m wys. sztuka

Suwnice 50mm oczywiście na górze. profile 25x40x3mm. Sztywne jak uj :)

Przekrój drzwi jak to mniej więcej wygląda, wykonany na szybko w paincie:

Załączone miniaturki

• drzwi.png