szymon15

Jak zrobic drzwi przesuwne?

Polecane posty

Sadek    1115

Dzięki za pomoc znalazłem : http://www.valcomp.pl/index.php

Prosiłbym posiadaczy drzwi przesuwnych o wstawienie zdjęć mechanizmów (jak zamykanie, szczelności, jak są mocowane u góry itp.).

 

Takie porady konstrukcyjne.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam zauważyłem ciekawy temat bo również zamierzam zrobić takie wrota przesuwne, tylko że 3 pary wrót muszą zachodzić za siebie. 2 pary wrót mają równą powierzchnię po ok. 40m2 oraz trzecie wrota mają powierzchnię ok. 20m2. Każde z wrót mają wysokość po ok. 4,2m. Nad tymi większymi wrotami jest belka zrobiona z winkla (3 lub 4 mm grubości) natomiast nad tymi trzecimi wrotami jest belka betonowa i są powypuszczane druty. Jeżeli ma ktoś ciekawy pomysł w jaki sposób je zawiesić, jak rozwiązać problem z dolną prowadnicą i aby były w miarę możliwości lekkie i wytrzymałe to proszę o pomoc.

Edytowano przez rolnik98465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Na dole możesz wbetonować jakąś szynę i kółko podporowe do drzwi żeby jeździło po tej szynie,

możesz jakieś zdjęcie wstawić gdzie mają być zamontowane>?

 

 

 

Witam zauważyłem ciekawy temat bo również zamierzam zrobić takie wrota przesuwne, tylko że 3 pary wrót muszą zachodzić za siebie. 2 pary wrót mają równą powierzchnię po ok. 40m2 oraz trzecie wrota mają powierzchnię ok. 20m2. Każde z wrót mają wysokość po ok. 4,2m. Nad tymi większymi wrotami jest belka zrobiona z winkla (3 lub 4 mm grubości) natomiast nad tymi trzecimi wrotami jest belka betonowa i są powypuszczane druty. Jeżeli ma ktoś ciekawy pomysł w jaki sposób je zawiesić, jak rozwiązać problem z dolną prowadnicą i aby były w miarę możliwości lekkie i wytrzymałe to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Witam zauważyłem ciekawy temat bo również zamierzam zrobić takie wrota przesuwne, tylko że 3 pary wrót muszą zachodzić za siebie. 2 pary wrót mają równą powierzchnię po ok. 40m2 oraz trzecie wrota mają powierzchnię ok. 20m2. Każde z wrót mają wysokość po ok. 4,2m. Nad tymi większymi wrotami jest belka zrobiona z winkla (3 lub 4 mm grubości) natomiast nad tymi trzecimi wrotami jest belka betonowa i są powypuszczane druty. Jeżeli ma ktoś ciekawy pomysł w jaki sposób je zawiesić, jak rozwiązać problem z dolną prowadnicą i aby były w miarę możliwości lekkie i wytrzymałe to proszę o pomoc.

Najlepiej zrób środkową bramę przesuwaną a 2 pozostałe przymocuj do tej środkowej na zawiasach. W ten sposób będziesz mógł otwierać 2 z 3 części. U góry zrób prowadnicę w kształtowniku dopasuj 2 łożyska tak że swobodnie będą w środku się przemieszczać, połącz łożyska dając w środku płaskownik do przymocowania bramy. Na dole zrób otwory do zakotwiczenia bramy w podłozu aby wiatr jej nie przemieszczał.

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

u mnie bramy jeżdżą na 2 rolkach w ceowniku 50 a na ścianie przykręcony jest kontownik-prowadnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak najlepiej zrobic drzwi przsuwne o wysokości 3,6m i szerokości 4m, myślałem aby były podwieszane na kątowniku 60mm i wrota były by zrobione z profila tylko jakiego i ramka była by pokryta blachą trapezową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

50/50/3 w zupełności wystarczy + poprzeczka w połowie aby blacha nie pracowala ,co do kątownika to hutniczy 'gorący'50/50 bo rolki górne idealnie w niego pasują a w 60tce bedą się klinować smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy tylko wystarczy wrota podwiesić na rolkach na kątowniku czy jeszcze dodatkowa rolkę na dole lub jakiś odbój i co jaki czas zamocować kątownik 50/50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na dole rolki z obydwu stron najlepiej ,na dolnym profilu ( blachę tak zamocuj aby rolka zewnętrzna łapała choć połowę profila ) i na końcu slizg w który będą wchodzić po  zamknięciu .Mocowanie kątownika co 50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

http://abload.de/img/dscn2546jypc5.jpg ja mam coś takiego :D Drzwi "wiszą" na dwóch kółkach, które poruszają się po ceowniku. Na dole nie ma nic, ponieważ nie ma takiej potrzeby, tylko po obu stronach drzwi po zamknięciu blokowane są, aby ich wiatr nie porywał.

Ta szyna jak widać na zdjęciu do ściany przymocowana jest za pomocą płaskowników przyspawanych do ceownika i przykręcone dwoma szpilkami na płaskownik. Drzwi spełniają swoje zadanie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
 

sam zrobiłem 3,6*4m u góry profil z bram przesuwnych ( nie ugina się) plus dwa wózki robione ( dwie rolki pionowe jedna pozioma) na dole dwie roleczki by wiatr nie bujał i na zamknięciu ślizg  w kształcie C Z PŁASKOWNIKA  na to blacha trapez T7  przy tej wys dwie poprzeczki plus zastrzały w kształcie X  i jest super i brama jest szywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutti    1

może ktoś wrzucić zdjęcia szczegółów takich podwieszonych drzwi.

Jak są mocowane profile do ściany?

Jaka rolka prowadząca na dole, zamek, zamknięcie do takich drzwi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutti    1

Czekam na fotki szczegółów.

 

Jeśli drzwi będą większe od otworu (10cm z każdej strony) - to ich szczelność będzie ok ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

profil 40x40 2mm będzie wystarczający do drzwi 4x3,5m? Rama do okoła i w środku dwie poprzeczki równoległe?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Witam;)) Potrzebuje pomocy jak zrobic drzwi przesuwne od stodoły aby te dwa drzwi otwierały sie rownoczesnie (załaczony mini rysunek) w jednym kierunku, chce aby były to dwa odrebne drzwi a nie jedna wielka powieszchnia i otwierajac wrota drugie to aby była rownież mozliwosc otwarcia wrót pierwszych jak to zrobic jaki mechanizm zastosowac moze ktops ma u siebie to poprosze o foto,pozdrawiam;)

post-296-0-04111800-1478430058_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Musisz to zrobić na dwóch osobnych prowadnicach najlepiej na takich jak bramy suwane i takich samych wózkach jak w bramach wtedy będą lekko się otwierać. Pierwszą prowadnice dajesz przy samej sianie a drugą równolegle do niej zachowując odpowiedni odstęp między nimi np 3cm.

Pierwsze wrota normalnie robisz np wrota mają grubość 5cm.  To w drugich wrotach robisz nową futrynę z tak szerokiego profila np. 40x80 żeby futryna wystawała za pierwsze wrota z tak ok. 3cm. I wtedy jeśli wrota najdą jedne na drugie masz przerwę między wrotami te niby 3cm co wystaje futryna za pierwsze wrota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

U siebie w stodole mam dwoje drzwi po 4 m szerokości i po 4 m wysokości. Obydwoje drzwi jeżdżą po tej samej szynie. Jest to ceownik przytwierdzony pod okapem na którym wiszą drzwi. Drzwi odsuwają się w przeciwnych kierunkach zachodząc na ściany. Drzwi i stodoła są drewniane a system działa z powodzeniem od ponad 60 lat.

Na tym rysunku otwarcie jednych będzie przeszkadzało w korzystaniu z drugiego wjazdu. Ale rozumiem, że nie możesz w prawo odsuwać bo np jakiś budynek jest. Jeśli otworzysz wrota drugie to i tak nie będziesz mógł korzystać z wrót pierwszych bo drugie je zasłonią  Takie rozwiązanie spowoduje jedynie brak konieczności odsuwania wrót pierwszych aby odsunąć drugie. A zrobić trzeba tak jak wyżej kolega napisał. Dwie szyny dla obu wrót.Wrota pierwsze bliżej ściany. Dla wrót drugich prowadnica dalej tak by zachodziły na pierwsze. I oczywiście odpowiednia framuga tak by było szczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

Ja mam zrobione na jednym kątowniku w ten sposób,ze da się otworzyć tylko jedne-i tak nigdy nie korzystam z dwóch,jest z tym trochę zabawy ale i tak to lepiej niż tradycyjnie otwierane

[galleryimg=620343]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;)) Potrzebuje pomocy jak zrobic drzwi przesuwne od stodoły aby te dwa drzwi otwierały sie rownoczesnie (załaczony mini rysunek) w jednym kierunku, chce aby były to dwa odrebne drzwi a nie jedna wielka powieszchnia i otwierajac wrota drugie to aby była rownież mozliwosc otwarcia wrót pierwszych jak to zrobic jaki mechanizm zastosowac moze ktops ma u siebie to poprosze o foto,pozdrawiam;)

 

Ja mam tak zrobione, jeśli jesteś zainteresowany napisz na PW i wszystko Ci wyjaśnię i podeślę fotki

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperTylka    0

U mnie drzwi wiszą na profilu bramowym (profil w wyciętym rowkiem w jednej ścianie) w tym jeżdżą rolki takie jak w bramach odsuwanych. A na dole mam zabetonowane dwa kątowniki zespawane w taki sposób  LF  (myślę że wiesz o co chodzi  :) ) a w tym suwają się plastikowe rolki. A na ścianach mam ceownik który zachodzi za ceownik w drzwiach. To zależy jak chcesz szczelne te drzwi zrobić ja mam w warsztacie wszędzie uszczelki. Jeśli coś to pisz na PV. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Witam;)) Potrzebuje pomocy jak zrobic drzwi przesuwne od stodoły aby te dwa drzwi otwierały sie rownoczesnie (załaczony mini rysunek) w jednym kierunku, chce aby były to dwa odrebne drzwi a nie jedna wielka powieszchnia i otwierajac wrota drugie to aby była rownież mozliwosc otwarcia wrót pierwszych jak to zrobic jaki mechanizm zastosowac moze ktops ma u siebie to poprosze o foto,pozdrawiam;)

Zrobiłem takie drzwi i były to moje pierwsze stalowe drzwi które wykonałem. Zrobiłem takie by otwierały się tylko w jedną stronę, a zrobienie pełnych sześciometrowych też mi nie odpowiadało. Nie miałem gdzie podejrzeć i zrobienie tak by współpracowały ze sobą było dla mnie wyzwaniem. Działają bardzo dobrze, więc chyba się udało. 

Drzwi o wymiarach  3m dł/ 3 m wys. sztuka

Suwnice 50mm oczywiście na górze. profile 25x40x3mm. Sztywne jak uj :)

 

Przekrój drzwi jak to mniej więcej wygląda, wykonany na szybko w paincie:

post-8334-0-51772700-1480512726_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj