Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi

380 odpowiedzi na ten temat

#101 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566

Napisany 24 październik 2008 - 17:57

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Teraz jeszcze napisz czy jak mój wujek nie ma takiego szefa to też kupię za taką cenę.
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#102 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:27

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi witam
zakladam ten temat aby sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na temat handlu uzywanymi maszynami rolniczymi jakie najszybciej sie rozchodza do jakiego pulapu cenowego mozna mowic o dosc szybkich tranzakcjach no i najwazniejsze ile mozna na tym zarobic lub ile stracic;)
  • 0

#103 pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • 12155375
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:32

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi mysle ze oplaca sie kupic uzywki podremontowac i sprzedac to jest oplacalne bo moj szfagier tak robil i jego sasiad
  • 0
mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :):)
SPRZEDAM---Mtz 82 stan bdb a także silnik i skrzynie od robura
21 November 09 rok na Af -->21 November 10 dwa lata na AF :)

#104 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:36

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Kiedyś się tym trudniliśmy rodzina w Niemczech to w zakupie nigdy nie było problemu ale jeśli handel to nie gospodarka ojciec stwierdził i teraz sprowadzamy czasem coś na zamówienie dla kogoś. Opłacalność i gotówka była nawet duża szczególnie sprowadzane maszyny do 30tys max szczególnie ciągniki i czasem samochody
  • 0

#105 wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:38

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi jak masz okazję tanio kupić i drożej sprzedać to napewno się opłaca, pod warunkiem że nie korzystasz z dużej liczby pośredników.sąsiad sam jeździ za granicę, gdzie ma człowieka który wyszukuje mu . "okazje"i kupuje. kiedyś sam przywoził tirem ale teraz wynajmuje firmę która zabiera mu towar jako ładunek powrotny. no i interes się kręci całkiem dobrze
  • 0

#106 nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1055 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:40

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi może teraz warto było by się zająć sprowadzaniem części zamiennych bo ciągników i maszyn jest już dużo a z częściami różnie bywa
  • 0
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#107 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5066 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:47

witam
zakladam ten temat aby sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na temat handlu uzywanymi maszynami rolniczymi jakie najszybciej sie rozchodza do jakiego pulapu cenowego mozna mowic o dosc szybkich tranzakcjach no i najwazniejsze ile mozna na tym zarobic lub ile stracic;)

Zarobić można sporo a stracić-no cóż-oprócz pieniędzy można stracić np.szacunek,poważanie-jakoś tak jest że (przynajmniej u nas) handlarze nie cieszą się nadmiernym szacunkiem (ciekawe dlaczego ?:)).
  • 0

#108 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:35

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Myśle że taki handelek to dobry interes:) jak ma sie łeb na karku i troche pomysłu to mozna z tego wyzyć:) niedaleko mnie koles sprowadza z Dani maszyny i jakoś mu sie kreci to") Kolega ojca równierz handlował maszynami ale ostatnio troche mniej bo sie okazało że wszystkie maszyny które ostatnio zgineły gospodarzą w okolicznych wsiach znalazły sie przemalowane u niego w stodole:P
  • 0
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#109 timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:40

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi ciesze sie ze ze moj temat ktos czyta
tez uwazam ze na tym mozna zarobic nawet w dobie kryzysu szczegolnie na maszynach do 30 tysi
a co do utraty szacunku no coz zawsze ci ktorzy czyms handluja sa o cos podejzani czesto niestusznie ale co zrobic w naszym kraju juz tak jest ale czasami i handlaze sprzedaja straszne buble
zalozylem ten temat bo tez zamierzam zajac sie handlem bo jak wuiadomo za mleko za dobrze placa hehehe uzywanymi maszynami szczegolnie ciagnikami marki to oczywiscie zetor ursus i mtz bo co by innego
co do handlu czesciami zamiennymi to w mojej okolicy niemozliwe jest wbicie sie na ten rynek na to byl czas jakies 8 lat temu ale widze po moich znajomych ktorzy tym sie zajmuja ze dobrze im idzie ale na tym rynku jest juz zbyt tloczn
  • 0

#110 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:42

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi bedziesz sprowadzał maszyny z zagranicy czy handlował polskim sprzętem?
  • 0
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#111 darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • 12684979

Napisany 02 grudzień 2008 - 22:25

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi ja tak se patrze na allegro to ludzie dość długo sprzedają po nie które żeczy i zastanawiam się czy to im się opłaca ile można zarobić na takim handlu niech ktoś poda jakiś przykład(chodzi mi o maszyny z zagranicy)
  • 0
AF - to Jest To:)

#112 timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1276 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 09:41

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi ba widzisz kolego sprzedaja dlugo bo najczesciej ceny maja z kosmosu np zetor 7245 88rok za 40 tysi to juz przegiecie kto tyle zaplaci?? to sie nie dziwie ze i rok sprzedaja jak wystawil by za 30 tysi to by szybko sprzedal a co do oplacalnosci to wiadomo raz sie wiecej zarobi raz mniej tak jak wszedzie
  • 0

#113 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:16

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Jak jest wystarczająco miejsca na placu to sprzęty moga sobie stać i rok jeśli sprzedawca może pozwolić sobie na zamrożenie pieniedzy (a większy zwykle może), wtedy wali sie cene z kosmosu i czeka na łosia :) Także taka taktyka z reguły opłaca sie najbardziej.

Handlowanie tanim sprzętem to o kant tyłka potłuc, już mało kto ściąga traktory do 30 tys.zł bo to bezsens, koszta ściągnięcia 2 czy 3 razy droższego ciągnika jest taki sam a przebitka analogicznie większa. Chyba że chce sie zaopatrywać głównie rynek lokalny a ten może wchłonąć tanie graty, wtedy miało by to jakiś sens ale do czasu.

Kiedyś rozmawiałem przy flaszce z pewnym handlarzem, na pytanie o ciągnik za 20 tys.zł odpowiedział że 20 tys.zł to on musi zarobić na ciągniku... :)
  • 0

#114 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2589 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:17

Kiedyś się tym trudniliśmy rodzina w Niemczech to w zakupie nigdy nie było problemu ale jeśli handel to nie gospodarka ojciec stwierdził i teraz sprowadzamy czasem coś na zamówienie dla kogoś. Opłacalność i gotówka była nawet duża szczególnie sprowadzane maszyny do 30tys max szczególnie ciągniki i czasem samochody

hmmm troche dziwne podejscie ma twój ojciec, u nas to wlaśnie rolnicy tym sie zajmują, też nad tym myśle ale jedynie na takich mniejszych maszynach bo jest jeden handlarz we Wiśniewce, handel+gospodara 1500ha i w płociczu, i wkoło mają handel u mnie tak jeszcze na uboczu to ciężko, bo tamci to mają, dużo Zetorów typu 12245, 16245 no i MTZ, JD Ursus i inne, kombajny i nawet maja zbyt+gospodarka to mają kasy że hoho. Więc polecam handel, kase idzie trzepać
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#115 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:31

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Wiesz jak jest ktoś chętny do jazdy za granice to jedziemy mu pomóc przy przycienieniu zakupie kiedyś było więcej kasy to sprowadzaliśmy a teraz nas nawet nie stać na porządny ciągnik dla siebie :angry: Z samochodami dla mnie lepiej idzie po przyjeżdżaliśmy na kołach
  • 0

#116 timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1276 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:02

Jak jest wystarczająco miejsca na placu to sprzęty moga sobie stać i rok jeśli sprzedawca może pozwolić sobie na zamrożenie pieniedzy (a większy zwykle może), wtedy wali sie cene z kosmosu i czeka na łosia :) Także taka taktyka z reguły opłaca sie najbardziej.

Handlowanie tanim sprzętem to o kant tyłka potłuc, już mało kto ściąga traktory do 30 tys.zł bo to bezsens, koszta ściągnięcia 2 czy 3 razy droższego ciągnika jest taki sam a przebitka analogicznie większa. Chyba że chce sie zaopatrywać głównie rynek lokalny a ten może wchłonąć tanie graty, wtedy miało by to jakiś sens ale do czasu.

Kiedyś rozmawiałem przy flaszce z pewnym handlarzem, na pytanie o ciągnik za 20 tys.zł odpowiedział że 20 tys.zł to on musi zarobić na ciągniku... :)

no dobra to powiedz mi czy latwiej jest sprzedac ciagnik za 30 tysi czy za 100 pewnie ten za 30 bo wiecej osob na niego stac a pozatym ludzie w tych czasach nie maja zbytnio kasy wiec z takim drogim sprzetem mozna sie ozenic a po co mi to a ja nie moge czekac na klienta rok czy dwa bo jak wiadomo kasa musi byc w obiegu i tyle a co do zarobku to ja nie musze zarabiac na sztuce 20 tysi najwazniejsze zeby interes sie krecil a nie tylko kupujacy przyjezdzali i uciekali jak zobacza ceny czasem lepiej zarobic mniej a nadrobic to iloscia sprzedanych maszyn
  • 0

#117 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:48

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Każdy robi jak chce i wedle swoich możliwości :) Tu nie chodzi o to czy łatwiej tylko o to czy więcej sie zarobi, to jest biznes... Jeździłem dziś po handlarzach i powiem szczerze że nawet nie podchodziłem do ciągników w cenach poniżej 30 tys.zł, o ile takie bardzo sporadycznie sie trafiały.

PS: nie trzeba ciągnika za 100 tys.zł żeby zarobić na nim 20... :)
  • 0

#118 Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • 7671982

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:25

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi Witam moim zdaniem wyjdziesz najlepiej na przyczepach 6t,8t jest teraz na to duże zainteresowanie ale również na częściach do ciągników najlepiej robić to na zamówienie.
  • 0

#119 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1768 postów
  • 6129712
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:27

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi nom przyczepy ale np. w mojej okolicy to na plugach mozna bylo zbic biznesik, tak ludzie brali Kverdzie 4 skibowe a ceny byly chorendalne. bardzo chodliwy toawar.
  • 0
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Google AgroFoto Ads Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi

• Reklama google
Dzisiaj, 13:44
  •  

#120 Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • 7671982

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:36

Składnice/adresy internetowe z używanymi maszynami rolniczymi 1. innych rolników w Polsce;
2. sprzedawców importujących maszyny z zagranicy;
Kupiłem od sprzedawców landiniego 8550 i pług 3 skibowy obrotowy.
A od innych rolników to kibitkę, kosa za grosze.
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s