sewek1267

IHC 541 -Silnik kombajnu zatarł się ?

Polecane posty

sewek1267    1

Witam, potrzebuję bardzo szbko odpowiedzi na mój problem. Dzisiaj kosiłem żyto moim ihc 541 no i zaczęło się z nim coś dziwnego dziać, bardzo szybko łapał temperaturę(nigdy prędzej mi się to nie zdarzyło) bardzo mnie to dziwło ale odczekałem trochę silnik ostygł i dalej kosiłem do pewnego momentu kiedy zobaczyłem że kopci mi się z silnika a stało się to dlatego że silnik zaczął "pluć" olejem przez odmę która jest w deklu głowicy a następnie palić się na tłumniku. I teraz jest pytanie co jest przyczyną takiego czegoś, czemu ten olej zaczął się tamtędy wydostawać?
Dodam że chłodnica jest codziennie przedmuchiwana
Bardzo proszę o pomoc

Edytowano przez sewek1267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ciśnienie w komorze korbowej spowodowane przepuszczaniem pierścieni które winny uszczelniać i utrzymywać ciśnienie w komorze spalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Na moje to moze być uszczelka głowicy, najpierw szybkie nagrzewanie, a potem spadek mocy i zależnie gdzie dmuchnie to albo wywala wodę albo olej, albo dmucha na zewnątrz. Jak by siadły pierścienie, to by ciężko zapalał i brał olej jakiś czas.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

mogłeś źle filtr powietrza poskładać - pył zmieszał się z olejem i powstała pasta zaworowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewek1267    1

co do mocy silnika to on nie osłabł cały czas jest taka sama moc, płynu mi nie wyrzucił bo do tego nie dopuściłem i bardzo mnie dziwi że doszło do takiego czegoś bo w niedzielę było tak samo gorąco kosił od rana do wieczora i nic nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Witam. Mam problem z ihc 321.
Paliwo daje, końcówki wtryskow nowe, pylą dobrze a pali i dziala tylko z plakiem. Nie mam już pomysłów poza przestawieniem na rozrzadzie. Z góry Dziękuję za wszelkie podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Sprawdź stopień kompresji. U mnie jak były podparte gniazda zawodowe to silnik gubil kompesje i tak jak u Ciebie palił tylko z plakiem i to niezbyt chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Witam. Mam problem z ihc 321.

Paliwo daje, końcówki wtryskow nowe, pylą dobrze a pali i dziala tylko z plakiem. Nie mam już pomysłów poza przestawieniem na rozrzadzie. Z góry Dziękuję za wszelkie podpowiedzi ;)

A może paliwo ci uchodzi? Pompka zasilajaca dobra jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wszystko codziennie przed wyjazdem czyszczone

mikon71 czyli pierścienie do wymiany?

Odkręć kolektor ssący jak jest kurz w kolektorze no to załatwił silnik.Pierścienie nie padają z dnia na dzień tylko od kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewek1267    1

Przyczyna prawdopodobnie odnaleziona. Olej został wyrzuciny przez to że jego poziom był bardzo duży(doś ponad maxa na bagnecie) a to dlatego iż rozszczelniła się pompa wtryskowa i tłoczyła ropę do oleju co spowodowało doś duży przyrost "oleju" i jego rozrzedzenie
A co do zawalonego fitra to w tym kombajnie jest czujnik od tego czyli jak filtr się zabije to silnik pociągnie powietrze z czujki a ta włącza klakson i wiadomo że coś jest nie tak. Może w innych kombajnach też tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

@farmtrac8244 dostałem się do rozrządu. przestawiony był, widocznie ktoś nieumiejetnie poskładał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj