Skocz do zawartości

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

209 odpowiedzi na ten temat

#141 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:24

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Czy jeżeli piszesz o rozkładzie poprzecznym masz na myśli różna ilość nasion w krańcowych a środkowych redlicach?
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 05:45
  •  

#142 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:34

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Rozkład poprzeczny w siewniku- to znaczy ile każda z redlic wysieje nasion.

#143 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:54

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 a zachowanie rownych odstepow miedzy wysianymi nasionami tez sie kryje pod tym pojeciem?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#144 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 17:04

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 pochwalę tu to co ;) sprzedaję w Lemkenie zrobili wszystkie węże tej samej długości żeby właśnie wyeliminować to że redlice różnie wysiewały. W innych tego nie zaobserwowałem, ale mają też dziwne pomysły jak zobaczycie pługi nowe lemkena JUWEL to się uśmiejecie ;/ sama elektronika;/

#145 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 17:07

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Nowych pojęć tutaj chyba nie wprowadzam, ale odstępy między wysianymi nasionami w siewniku z rozdziałem mechanicznym będą także równiejsze w praktyce.

"pochwalę tu to co ;) sprzedaję w Lemkenie zrobili wszystkie węże tej samej długości żeby właśnie wyeliminować to że redlice różnie wysiewały"

Ale rozdział nasion na poszczególne redlice następuje wcześniej w głowicy, a tam leży problem.
Plus dla Lemkena za to, że w siewniku 3m posiada 2 głowice, a nie jedną tak jak np. Horsch.

Edytowany przez LowRider, 06 marzec 2010 - 17:12.

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 17:17

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Właśnie to jest jeden z plusów w Lemkenie, węże od rozdzielacza do redlic są krótkie-ma to także zapobiegać zapuchaniu się. W Vaderstadzie węże są dość długie, użytkownik Spirita z którym się kontaktowaliśmy wymienił ten czynnik jako minus w Spiricie.
W dodatku w Lemkenie są chyba czujniki na każdym wężu, wiec operator wie kiedy i jaki wąż nie funkcjonuje. Jedyne co mi się nie podoba to przednia sekcja talerzy. Sprężyny jeszcze mogą być ale talerze mają kształt ,,wklęsły''
Talerze w Vaderstadzie są przekroju stożkowego i zawsze zachowują właściwy kąt między powierzchniami tnącymi, niezależnie od stopnia zużycia, podczas gdy talerze o przekroju eliptycznym (tak to się chyba fachowo nazywa) z czasem tną mniej skutecznie. W praktyce oznacza to, że talerze stożkowe trzeba wymieniać rzadziej niż te drugie.
Kolejną rzecza której nie ma w Lemkenie to układ talerzy taki jak w Vaderstadzie, czyli układ X, w praktyce agregat nie ma tendencji do ściągania w bok.

VADERSTAD
//////////\\\\\\\\\\
\\\\\\\\\\//////////

LEMKEN
///////////////////
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Z doświadczenia jakie mam z talerzówką BURY, wiem, że te ściaganie czasami utrudnia pracę, zwłaszcza gdy jest zaczepiona z przodu. Z tyłu znaczenie ściagania spada, choć nie mam pojęcia czy takie zjawisko występuje również w agregacie uprawowo-siewnym

#147 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 17:39

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 No i właśnie wracając do tego rozdziału w głowicy, węże odchodzące od głowicy mają wszystkie taką samą długość żeby nie było różnic w transporcie ziarniaków a co do ściągania i wycierania pomęczę Pana z lemkena w poniedziałek Ciekawe co odpowie;)

#148 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 00:15

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Nie rozumiem waszej dyskusji na temat długości węży ilości głowic czy tez zuzywania się talerzy stożkowych i wklęsłych.
Każda firma ma na wszystko swój patent, każdy różni się od innego ale każdy pracuje na mniej więcej równym poziomie.
Żadna firma Nigdy nie pozwoli na to by były jakieś problemy z wysiewem spowodowane długością węży czy ilością glowic.
Widziałem jak pracuje Airseeder, Pronto,Rapid czy Spirit i gdybym miał wybierać to tylko Pronto a jeśli chodzi o prostotę budowy to tylko Airseeder.
W Pronto mozna dośc swobodnie dobierać różne wyposażenie i można założyć pełną kontrolę wysiewu na każdy przewód wysiewający.
/Można założyć przedni wał, z tego co wiem mozna zalożyć rowniez i wlókę. Można też założyć różne kółka dogniatające od wąskich po szerokie - Możliwe jest nawet zamówienie wersji siewnika na ciężką ziemię ze zmienionym zawieszeniem redlic i kółkiem dogniatającym w kształcie stożkowatego tryba.
Żywotność tarcz wysiewających i talerzy doprawiających a także łożysk ale tylko tych na redlicach wysiewającyh to około 1000 ha na metr roboczy - chociaż oczywiście wszystko zależy od gleby na jakiej siewnik pracuje więcej pachu = krótsza żywotność, czarnoziem = dłuższa żywotność, dużo kamieni = pocięte opony na wałach = szybsza ich wymiana = większe koszty.
Talerze uprawowe zuzywają się to fakt ale pamiętaj że nie da się ich zjechać do konca po w miarę ich wydzierania zaczynaja się ścierać uchwyty i obudowy łożysk z kolei w vaderstacie łożyska na talerzach uprawowych sa zwykłe przez co sprawiają więcej klopotu.
Pozdrawiam

#149 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 07:45

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Kolego i to mnie mówią że pisze jak sprzedawca;d
Kolega ma pronto 6DC i za rok będzie pewnie wymieniał talerze a nie zrobił nawet 2 tysięcy ha a według Ciebie powinien wytrzymać 6...
A problem z równomiernością występuje nie jest to może coś strasznego ale jest :blink:
początek wypowiedzi w pełni jest zgodny z moim tokiem rozumowania i każda firma jakieś błędy robi. każdy ma plusy i minusy.

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 11:14

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Nie ma optymalnych rozwiązań, są tylko bliższe ideałowi i należy sobie określić, co akceptujemy, a co nie.

@HubertOjdana to musi być konkretnie 4 metry? Zastawiałeś się nad Sulky? Rozdizał mechaniczny z transportem pneumatycznym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 05:45
  •  

#151 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:10

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Do rolnik sprzedawca
Które talerze będzie wymienial twój kolega - uprawowe czy wysiewające?
Jaki sysytem uprawy stosuje kolega - tylko bezorkowy czy też coś orze jeśli orze to ile mniej więcej % powierzchni gospodarstwa?\
Jak duze ma gospodarstwo ?
Jaki rodzaj gleby posiada?

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 13:33

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 @Bobek_Farmer siwenik od 4-6m. Sulky braliśmy pod uwagę, lecz bliżej się nie przyglądałem. Dealer od 2 tyg wysyla nam ofertę i jakoś nie może tego zrobić, zresztą facet od Sulky, który u nas był to totalny laik-nic nie wie o tym co sprzedaje.

@walek talerze stozkowe wytrzymaja dluzej bo zawsze maja ten sam kąt miedzy powierzchniami tnacymi. Talerze ,,wklesle'' zjadą się 2cm i trzeba wymieniac bo nie pracuja tak jak trzeba. Przyklad mam na swojej talerzowce gdzie talerze po 2000Ha stępiły się i nie szło pracować (zapychanie,słabe zapłycanie na suchej nawierzchni)

#153 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:02

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Uprawowo ziemie ma dość ciężkie;) no ale tyle co miały wytrzymać choćby minimalnie to nie wytrzymają a w sumie to potwornych obszarów nie zrobiły bo gdzieś około 1500ha ziemie gliniaste i troszkę normalniejsze również, pod kukurydze przyoruje obornik ale większość bezorkowo lecz daleko do 1tyś ha na metr maszyny

#154 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:08

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Do rolnik sprzedawca a ten siewnik o którym mówię ja praacuje na glinie piaszczystej i 25% sieje po orce z wałami a 75% sieje w uprawie bezorkowej(jako3 przejazd z uprawą) na glinie piaszczystej klasy 3 i 4

Do hubertojdana Sulky sobie odpuść bo ile potem taki siewnik będzie kosztować przy odsprzedaży - moim zdaniem miernie.
To już lepiej zainteresowac się Poettingerem który chciałby być 3 siłą w uprawówce i siewie.
Jaką metodę uprawy stosujesz?
100% pług czy cos innego ? jeśli tak to jakim systemem ?
według moich osobistych doswiadczeń to tylko przy cięzkiej ziemi jest rożnica przy talerzach na lekkiej jest to sprawa bez większego znaczenia

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 18:15

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Hmmm... chyba nie kupujesz nowej maszyny, po to aby ją sprzedać. :blink:

#156 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:06

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 poza tym byl jakis plebiscyt rozstrzygniety? bo ja u nim nic nie slyszalem, uswiadomcie mnie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#157 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:10

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 No niby nie myślę aby zaraz ją sprzedać ale trzeba mieć na uwadze jak się sprzeda maszyne używaną po ilus tam latach - sprzedaj horscha a sprzedaj starą simbę flatlinera to będziesz mógl porównać co sprzedać łatwiej.

Do brzozak o jaką ankiete ci chodzi??? bo nie rozumiem

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 19:22

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Zgadzam się, ale kupisz coś co Ci się mniej podoba, a lepiej się sprzeda, czy coś w czym się zakochasz a słabo się sprzeda jako używka?

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 19:23

To już lepiej zainteresowac się Poettingerem który chciałby być 3 siłą w uprawówce i siewie.
Jaką metodę uprawy stosujesz?
100% pług czy cos innego ? jeśli tak to jakim systemem ?
według moich osobistych doswiadczeń to tylko przy cięzkiej ziemi jest rożnica przy talerzach na lekkiej jest to sprawa bez większego znaczenia

Poettinger nie wchodzi w grę. Rolnik ze wsi ma taki i nie mogę patrzyć jak się z nim męczy.

Część uprawy miała być uproszczona, ale na początek wolę nie ryzykować dużej powierzchni, bo nie wiem jak taki system będzie wyglądał w praktyce na naszych ziemiach. Pług będzie wykorzystywany na większości areału to na pewno. W mulcz po kukurydzy chciałbym siać pszenicę, ale narazie tak jak napisałem- z umiarem, żeby poznać potencjał gleby to tego typu uprawy.
Mamy jeszcze ok 100Ha ziemi klasy V, typowe piaski o nie dużym potencjale plonowania. Tam wszystko by było siane w ściernisko/mulcz.
@brzozak2 o jaki plebiscyt Ci chodzi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:08

nie zalewajcie, ze nie skumaliscie...
po prostu bronie sie od ludzi ktorzy generalizuja.

Dodaj odpowiedź