Skocz do zawartości

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

209 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 18:10

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 a skad mam wiedziec?? nie mam katalogu czesci JD, nie mam parametrow pracy silnika i innych podzespolow. to co dostajemy w danych technicznych nie wystarcza do okreslenia czym sie roznia.
mam tylko zarys projektowania i wiem jak to sie robi od kuchni, wiem tez ze kazdy ruch jest bardzo skrupulatnie analizowany i liczony $$$ dlatego nie wierze by wsadzano do slabszego ciagnika identyczne podzespoly, bo to po prostu jest nieoplacalne.
jesli by tak mialo byc to czemu starsza wersja valtry S miala tylko model 270??? z takiego faktu chociazby wynika, ze nie wsadza sie tych samych czesci, tej samej serii do roznych modeli, a valtra wydala tylko jeden model bo byla za mala przewidziana sprzedaz, by oplacalo sie wprowadzac wiecej.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 11:21
  •  

#42 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 18:59

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 a jak miałbyś wybierac to wziął byś traktor słabszy tańszy czy też mocniejszy o parę koni ale za to droższy

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 19:45

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 wzialbym taki ktory bylby optymalny, wg mnie musi sobie spokojnie radzic z maszyna i miec zapas, ale nie za duzy, raczej mniejszy niz wiekszy ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:45

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 A jezeli w przyszlosci mialbys dokupic jeszcze maszyny ktore potrzebuja sporo mocy to wzialbys wiekszy? Mam na mysli jeszcze jedna beczke Zunhammer 27,000 . Ale to juz daleka przyszlosc.

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 09:22

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 no wzialbym wiekszy i kupil wieksze maszyny tak by pasowalo, a jakbym nie mial kasy to bym wzial mniejszy i kupil wtedy mniejsza beczke, nie widze innego sensownego rozwiazania

#46 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 15:50

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 na wybór traktora wpływa wiele ważynych czynników od przeznaczonych na to funduszy, jakości ziemi, ilości posadanego gruntu po zaplanowane inwestycje pytanie tylko czy w obecnej sytuacji warto kupić nowy czy też może używany albo poczekać na jakiś spadek ceny

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2009 - 17:55

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Ja mysle ze przed zniwami kurs Euro pojdzie w dol. A jak nie w zniwa to juz napewno jak beda doplaty przyznawac

#48 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:23

chłop gdzieś tam wyczytał że 6820 ma identyczne podzespoły jak 6920

wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

czytaj uważnie :P
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#49 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:13

a co tu opisywac, wszystko juz zostalo powiedziane w innych tematach. wyjmujesz kostke (chipa) podlaczasz kompa (bo z zalozenia nie masz urzadzenia ktorym sie mozesz polaczyc przez zlacze OBD lub inne) i modyfikujesz mape paliwa, ktora sklada sie chyba z 6 podstawowych parametrow. zwiekszajac moc musisz cos pogorszyc nie ma innej drogi!!!!!!
co sie pogarsza?? oczywiscie spaliny ilosci i jakosc, bo chyba nie chcesz pogorszyc spalania, badz trwalosci silnika :P
ale nigdzie nie ma tak, ze silniki u producenta roznia sie mapa paliwowa, tylko i wylacznie. nie znamy tajemnic producentow, ktore sa bardzo pilnie strzezone, wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

już poprzedni post napisał GSX@ o co Ci chodzi panie szanowny??? skoro nie jesteś czegoś pewien to nie pisz głupot i sie nie upieraj ok??

ps. co do tego spalania/spalin itd, to masz racje

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:21

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 @GSX
no ale gdzie ten chlop wyczytal i jak wiarygodne sa to informacje?? pisalem tez wczesniej, ze w niektorych modelach moga sie pojawiac dokladnie te same podzespoly, ale niekoniecznie wszystkie. tutaj chodzilo mi o ogolna podstawe do takich rozwazan
@daniel215 teraz to nie wiem o co ci chodzi :P

skoro nie jesteś czegoś pewien to nie pisz głupot i sie nie upieraj ok??

ktore moje glupoty mozesz podwazyc i masz na to jakies dowody??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 11:21
  •  

#51 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:26

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Chodziło mi dokładnie o to samo o co chodziło GSX@ :P
Czyli że w jd są takie same podzespoły, cofnij strone wcześniej tego tematu to zobaczysz że pierwszy o tym wspomniałem :) a jak już gazeta o tym pisze, to ja nie uwazam się mądrzejszy od redakrcji :)

ps.moge podważyć to że JD 6820 i 6920 różnią się tylko moćą silnika... skrzynia i inne podzespoły są takie same :)

#52 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:27

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 było napisane ze gościu wyrwał skądś książeczkę serwisową modelu 6920.
Po za tym napisałem to co tam pisze... :)

A tak po za tym cały ten tuning "to na dwoje babka wróżyła" :P jakoś mnie to nie przekonuje ponieważ firmy skoro robią dany model o danej mocy to chyba musi coś w tym być a że do całej serii wkładają ten sam silnik to o niczym nie świadczy np. jak NH seria T70X0 to różnią się wieloma rzeczami....

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:34

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 a no jak skads zdobyl ksiazke serwisowa w ktorej podane sa np numer czesci, wszystko sprawdzil i wyszly takie same to nie mam pytan.
pozwole sobie jednak zauwazyc ze moc nie jest podniesiona jedynie za pomoca mapy paliwowej, bo to by nie mialo zadnego sensu :)

a jak już gazeta o tym pisze, to ja nie uwazam się mądrzejszy od redakrcji :)

redaktor to zadna wyrocznia, czasem ogladajac tvn turbo skreca mnie od niektorych "fachowych" informacji

A tak po za tym cały ten tuning "to na dwoje babka wróżyła" :P

w ciagnikach jest trudnosc weryfikacji wynikow, hamownia WOM nie powie za wiele :)

#54 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:55

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 tak troche odbiegając od tematu: brzozak2@ z tymi komentatorami z tvnturbo to naprawde jest śmiech... :P redaktorzy są nawet ok...

No ale nie róbmy już OT, tylko piszmy na temat który jest w nagłówku... :)

#55 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:44

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 A ja na targach oglądałem claasa axiona o ile dobrze pamiętam też nieźle urządzony najbardziej podoba mi się xerion ale to ju inna bajka i inne pieniądze :P no ale wypasiony axion zamiast JD to może byc interesujące?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 01:38

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 o tych claasach tez OT walimy, ale chcialbym zwrocic uwage na masy 2 modeli tj. arion (w 4 cylindrach) i axion, ktore ewidentnie sa duzo ciezsze od swoich konkurentow, to moze byc ciekawa alternatywa dla specyficznych klientow :P

#57 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 12:48

w ciagnikach jest trudnosc weryfikacji wynikow, hamownia WOM nie powie za wiele :)

Z drogiej strony to chyba najbardziej mobilna jest tylko hamownia WOM.
Pchać się na profesjonalną hamownie jakimś większym ciągnikiem to już jest tragedia :P ale jak komuś są potrzebne dokładne dane to tylko takie wyjście pozostało... :)

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:42

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Na temat Claasa mam wlasnie zdanie. Bylismy rok temu na Ukrainie w gospodarstwi 3500 Ha i mieli tam Claasa Axiona chyba ... nie wiem , nei pamietam mial kolo 260 Km . Strasznie ,,mulowato'' poruszal sie w orce z 7 skibowymi plugami . Nie przypadl mi do gustu. A moze to tylko wina operatorow? Nie dbali o ciagnik nie czysczyli filtrow itd i moze dalteog tak pracowal dziwnie.

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:31

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 najwiekszy axion (850) ma 225 KM wg ece r24, 260 KM to moze atles, ktory jest juz wycofany z produkcji i byl dosyc przestarzalym ciagnikiem, takze tez nie wysuwaj zbyt pochopnych wnioskow, tymbardziej, ze nie specjalnie widze orientujesz sie w klimacie. Axion w pewnym sensie jest fenomenem, gdyz jest to ciagnik klasy ciezkiej (ale nie najciezszej) z gabarytami juz najciezszych ciagnikow zabudowanym w dosc kompaktowym opakowaniu, co stwarza mozliwosci wypelnienia pewnej luki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2009 - 09:47

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 O wlasnie Atles... Weidzialem ze cos na A ;p jesli chodzi o Claasy to w ogole sie nei orientuje . Nigdy sie imi nie interesowalem

Dodaj odpowiedź