Skocz do zawartości

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400

209 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 20:53

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Posłuchaj kolego-co znajdujesz chamskiego w moim pytaniu ???Ja mam akurat tego 5720 i żadne chipowanie mu nie pomoże bo po prostu ma mechaniczną pompę wtryskową (Stanadyne)-więc jeżeli piszesz że wstawiono "coś podobnego co Chipa" to kompletnie nie wiesz o czym piszesz i tyle.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 23:38
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2009 - 21:34

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Wiesz nie chce mi sie z toba klucic. Po prostu zwiekszyli mi w nim moc i tyle. Chcesz nr tel do kolesia co to robi dam CI i sobie zwiekszysz. Temat jest o czym innym. a nie o Chipowaniu... moze i nie wiem co psize bo mowie ze sie nie znam na tym,zwiekszyli i tyle. Chip nie chip wazne ze ma te 95 Km

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 21:44

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 No to podaj ten telefon-z góry dzięki

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2009 - 22:00

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 0 77 423 12 45. Facet jest z Opolskiego. ps. nie ma za co. Zadzwon i powiedz ze chcesz podneisc moc w swoim 5720. Jakby pytal kto go polecil wspomnij moje nazwisko:P

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 15:49

(różni się tylko mocą, czyli jest poprostu podkręcony elektronicznie, czy też w inny sposób, oczywiście mogę sie mylić, jak coś, to poprawcie)

mylisz sie o to bardzo, radze poczytac tematy na forum o chip tuningu ;)
co do chipu w 5720 i innych przyrostach mocy no comment...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 16:24

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś ;)
I jak zastanawiałeś sie już tak poważnie nad wyborem??? Jaki wariant by Ci najbardziej odpowiadał i co prawdopodobnie zrobisz???

brzozak2@ czemu twierdzisz że sie myle??? skoro już rozwineliśmy ten temat, to wyjaśnij jakoś o co chodzi... pewnie jest inaczej niż myśle, więc chce wiedzieć ;) z góry dzięki :D

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:37

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 ciagniki te nie roznia sie tylko moca, wszystkie podzespoly (sprzeglo, skrzynia, hydraulika) dobierane sa pod konkretny model. moze sie zdarzyc ze 2 badz nawet 3 maja te same, ale za to pewno beda roznic sie czyms innym, watpie zeby do wszystkich modeli pakowali przewymiarowane podzespoly.
moc wyciagana z silnika nie jest za pomoca elektroniki, a juz na pewno nie za pomoca tylko mapy paliwowej!!!!!!!!!
nie zdecydowalbym sie na chip tuning w ciagniku gdyz i tu odpowiedz w odpowiednim temacie ;) jedynym wyjatkiem byłaby sytuacja w ktorej ciagnik zaagregowany do nowej maszyny potrzebowalby troche zapasu mocy, wtedy bym sie zastanowil ;)

Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś :D

swojski klimat polega wg ciebie na pisaniu o czyms o czym sie nie ma zielonego pojecia??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:57

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 hymmm... :) ale o czym ty wogóle napisałeś??? HubertOjdana@ opisał właśnie (tak mniejwięcej/w skrucie) jak podwyższył moc w swoim John deere 5720... Co do ciągników jak napisałeś że dobierane części do nich są pod konkretny model, to nieprawda... Weź np. JD 6820 i JD 6920... niczym sie nie różnią, tylko silnik w 6920 ma zwiększoną moc... ;)
W CR jest np. jeszcze bardziej zwiększane ciśnienie z dyszy (co powoduje lepsze spalanie i turbo jakoś inaczej pracuje... dokładnie nie wiem...)
W zwykłych pompach wtryskowych jest wstawiane jakieś urządzenie sterujące wtryskiem... też dokładnie nie wiem... ;)

CYTAT(Daniel215 @ Apr 2 2009, 17:24 )
Widze że HubertOjdana@ swój chłop jesteś

swojski klimat polega wg ciebie na pisaniu o czyms o czym sie nie ma zielonego pojecia??

Nie cwaniakuj już tak. lepiej wytłumacz sprawe, a nie odrazu takimi tekstami walisz i pisz jakoś jaśniej/zrozumiale :D

#29 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 18:17

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 hmm w chyba najnowszym Farmerze był opisany 6820. Chłop opisał tam że minął rok i gwarancja się skończyła potrzebował do glebogryzarki (chyba 4m ) zwiększyć moc (producent podawał zapotrzebowanie mocy 100km) i jakaś firma przyjechała na podwórko z hamownią. Wyszło że ten JD posiada nie jak podaje firma 135km tylko 120km. chłop gdzieś tam wyczytał że 6820 ma identyczne podzespoły jak 6920 i wstawił jakiś chip podniosło mu moc do 150 km. Podobno zrobił już około 3000 mth. tym ciągnikiem nie pamiętam ile dokładnie i żadnej awarii.

Chyba tylko modele 8430 i 8530 mają takie same podzespoły. Różnica polega na skrzyni biegów i mapą paliwa.

Pozdrawiam @GSX
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#30 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 18:24

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Jest dokładnie tak jak napisał GSX@, również polecam ostatniego FARMERA i RPT tam jest wszystko ładnie opisane co i jak... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dzisiaj, 23:38
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2009 - 18:30

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 @Daniel na zdecydowanie mam jeszcze czas do zniw, wiec nie bede sie spieszyl,zreszta to nie jest ot tak biore ten i juz ;) duza inwestycja wiec trzeba i duzo przemyslec. Ale chyba wezme 8230 + wyposarzenie. Vaderstad Spirit 6m zamawiamy juz w maju. Ponoc trzeba czekac dlugo i jak sie okarze ze do zasiewow nie bedzie go to zakup odlozymy na wiosne 2010. Mam nadzieje ze bedzie juz w tym roku. A moze wie ktos z was ile tak mniej wiecej kosztuje Fendt 922?? badz 927? nie kierujac sie konfiguratorem cen FENDT

#32 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 18:32

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Dodam jeszcze że 5720 raczej jest ciężko tuningować ze względu na tą nieszczęsną pompę wtryskową .
A co do tematu to chyba off top'a walimy..... ;)

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2009 - 21:45

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Kurde chlopaki ... Da sie stuningowac i tyle!! Mam podwyzszona moc i tyle!! temat o czym innym jest

#34 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 00:18

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 No to chyba tylko u Ciebie na chacie da rady takie cuda robić (bez obrazy)
tak poztym tutaj masz fajną w miarę używkę na bezstopniówce http://www.otomoto.p...=show&id=B94710
pozdrawiam ;]

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 00:28

Nie cwaniakuj już tak. lepiej wytłumacz sprawe, a nie odrazu takimi tekstami walisz i pisz jakoś jaśniej/zrozumiale ;)

a co tu opisywac, wszystko juz zostalo powiedziane w innych tematach. wyjmujesz kostke (chipa) podlaczasz kompa (bo z zalozenia nie masz urzadzenia ktorym sie mozesz polaczyc przez zlacze OBD lub inne) i modyfikujesz mape paliwa, ktora sklada sie chyba z 6 podstawowych parametrow. zwiekszajac moc musisz cos pogorszyc nie ma innej drogi!!!!!!
co sie pogarsza?? oczywiscie spaliny ilosci i jakosc, bo chyba nie chcesz pogorszyc spalania, badz trwalosci silnika ;)
ale nigdzie nie ma tak, ze silniki u producenta roznia sie mapa paliwowa, tylko i wylacznie. nie znamy tajemnic producentow, ktore sa bardzo pilnie strzezone, wiec nie pisz mi ze jd 6820 nie rozni sie niczym oprocz mocy od 6920 bo nie masz kompetencji by pisac o takich faktach!!!

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2009 - 10:51

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 Ale z was niedowiarki ;) No coz..taki juz polski narod i polska mentalnosc ,,jak ktos ma cos czego ja nie mam to juz to niemozliwe'' heh.. Mniejsza o to.. Oferta ta w miare dobra... Dzis jedziemy na jazde probna JD 8420 i 8130...

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 13:22

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 czy ja ci gdzies pisalem, ze nie wierze, ze masz zrobionego chipa??? pisalem tylko, ze nie wiesz o co chodzi, a to juz twoja sprawa.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2009 - 16:06

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 No wiesz zabrzmialo to jak niedowierzanie .. nie wnikam. Mozliwe ze do konca nie wiem jak to robili ale kase ima dalem i na hamowni rzeczywiscie byly rezultaty. No a jak Ty wiesz to pochwal sie swoja wiedza ;) chetnie bym sie dowiedzial jak to robia ;) .
Apropo tematu. Byylismy dzis na jezdzie probnej i pierwsze co zauwazylem to to ze skrzynia w 8130 szybciej reaguje na zmane biegow niz w 8420. Ogolnie to ciagniki jakos drastycznie sie nie roznia wygladem. 8130 wydaje sie wiekszy ale to moze zludzenie.
Dostalismy tez propozycje testowania ciagnika na tegorocznych zniwach,jesli wczzesniej zdecydujemy sie zlozyc zamowienie i wplacimy 10% calej kwoty. Nie wiem dokladnie jaki to beedzie model ale napewno z serio 8030. Czas pokarze.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 17:23

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 chip tuning polega glownie na tworzeniu nowej mapy paliwowej, ktora sklada sie z 6 parametrow (chyba jak juz wczesniej zaznaczalem), jest w nich m.in. ilosciowe zuzycie paliwa, moment obrotowy silnika itp.
jest ona optymalizowana przez elektronika i mozna sterowac tym sposobem roznymi parametrami silnika, rysowac nowe przebiegi mocy i momentu, czy zwiekszyc max. predkosc obrotowa silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 17:38

John Deere 8430 + Vaderstad Spirit 600 / inny traktor + Vaderstad Spirit 400 brzozak to czy się różni twoim zdaniem 6820 od 6920

Dodaj odpowiedź