Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kubota m110gx II biegi

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian19321

damian19321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2017 - 20:05

Kubota m110gx II biegi

Witam, otóż pracuje na Kubocie m110gx-II i podczas zmieniania biegów, biegi strasznie mocno szarpią że ciągnik prawie że skacze ;/ , co jest bardzo uciążliwe i nie przyjemnie, czy to jest wina tej serii i to we wszystkich tak szarpie czy to jest wina mojego modelu i tylko mi tak szarpie jak głupi. czy będzie konieczność wezwania serwisu ? Ciągnik jak narazie pracuje z kosiarką bijakową do poboczy samasz 160 i oprócz kosiarki nic innego nie jest czepiane do ciągnika.

Czy to moja wina że nie poprawnie zmieniam  biegi ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kubota M6060 - wyprzedaż rocznika 2015!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Kubota
  • 121000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Traktor, Traktorek - Kubota, 2014 rok - KRAJ -TRANSPORT ZA DARMO

• 89900.00 PLN
  • Wczoraj, 16:08
Lampy robocze Kubota - HALOGEN

• 200.00 PLN
  • Wczoraj, 04:44

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kubota m110gx II biegi Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share cris10

cris10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 31 lipiec 2017 - 20:07

Kubota m110gx II biegi Może trzeba zrobić kalibrację skrzyni , najlepiej wezwać serwis innej rady chyba na takie coś nie ma

#3 Share damian19321

damian19321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2017 - 21:05

Kubota m110gx II biegi

zapomniałem dodać że ciągnik jest nowy ma  20mth

#4 Share Mariusz_836

Mariusz_836

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 sierpień 2017 - 07:12

Kubota m110gx II biegi dortzeć się musi anie pod wom
min 20mtg Jeszcze

#5 Share jaro89

jaro89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 22:38

Kubota m110gx II biegi

Też tak mi się wydaje, że troszkę powinien się dotrzeć min z 50h (nie mylić z mth- kubota liczy godziny) 

Musisz wezwać serwis, zrobią Ci kalibracje  i powinno być wszystko OK, co jakieś 500-700h będziesz musiał powtarzać kalibracje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mrjelon8420

mrjelon8420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 sierpień 2017 - 12:04

Kubota m110gx II biegi

Jeśli chodzi o docieranie to w tym wypadku nie ma to nic do rzeczy. Współcześnie ciągniki po hamowni gotowe są do pełnej pracy. Różne są ku temu opinie. Ale ciągnik po zakupie powinien odznaczać się pełną sprawnością jeśli chodzi o ruszanie zmianę biegów. Twierdzenie że szarpanie wynika z niskiego przebiegu jest tu niedorzeczne. Jeśli podnośnik nie będzie pracował poprawnie to również powiemy sobie musi się dotrzeć? :P  Jeśli chodzi o serie GX, okryta jest sławą problemów z rewersem- o dziwo była prowadzona nawet jakaś akcja serwisowa. Zdarzają się problemy z włączaniem przedniego napędu czy urywanie lewarka zmiany biegów. Awarie przy niskim przebiegu w przypadku Kuboty w ogóle mnie nie dziwią. Obserwuj uważnie swój sprzęt. I dokumentuj wszystko bo może Cie czekać prawdziwa szarpanka o uznanie gwarancji przez miśki z kuboty. Zwróć uwagę na instalację elektryczną czy nie będzie się sypać. Ostatnio w kosiarce G26 poza kilkukrotnej wymianie czujnika zamknięcia kosza i włącznika klaksonu, prawdopodobnie elektromagnes przy pompie paliwa padł i do jej zgaszenia pozostało tylko odciąć dopływ paliwa. To są atrakcje z użytkowania Kubotowego bubla.  ;)

#7 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 sierpień 2017 - 21:41

Kubota m110gx II biegi

mrjelon8420 jak zwykle błysnął wiedzą ;) Jeśli dobrze pamiętam, to lewarek urwałeś w M60, a nie w GX, temat sprzęgieł rewersu, jak pisano na tym forum, dotyczył niektórych modeli serii M40 z początków produkcji, a nie GX, a na szarpiące biegi, tak jak pisał kolega #cris10 i #jaro89, tylko kalibracja. Na zimnym oleju może lekko szarpać. Na twoim miejscu odczekał bym do przebiegu 150-200h i wezwał serwis na kalibrację, chyba że faktycznie jest to bardzo mocno odczuwalne nawet po rozgrzaniu. w takim wypadku dzwoń do dilera od razu :)

Edytowany przez KIRK80, 07 sierpień 2017 - 21:42.

#8 Share mrjelon8420

mrjelon8420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 sierpień 2017 - 20:18

Kubota m110gx II biegi

mrjelon8420 jak zwykle błysnął wiedzą ;) Jeśli dobrze pamiętam, to lewarek urwałeś w M60, a nie w GX, temat sprzęgieł rewersu, jak pisano na tym forum, dotyczył niektórych modeli serii M40 z początków produkcji, a nie GX, a na szarpiące biegi, tak jak pisał kolega #cris10 i #jaro89, tylko kalibracja. Na zimnym oleju może lekko szarpać. Na twoim miejscu odczekał bym do przebiegu 150-200h i wezwał serwis na kalibrację, chyba że faktycznie jest to bardzo mocno odczuwalne nawet po rozgrzaniu. w takim wypadku dzwoń do dilera od razu :)

Potwierdzam że w moim przypadku w m60 urwał się lewarek, ;) tyle że gdy badałem dokładnie sprawę to okazywało się że nie tylko ja miałem ten przypadek lecz inni i nie tylko w modelu m60. A propo  cyt.: "jak zwykle błysnął wiedzą" uznam jako komplement. Moje uwagi brane są z własnych obserwacji a nie co u nie których rozwiązanie problemu ściera się o kaznodziejstwo. A jeśli była przytoczona opinia że się nie rozgrzał to radzę pod nim ognisko rozpalić to może przestanie szarpać. :P  Znowu w  przypadku gdy coś będzie pukało włączyć radio i po problemie. Tego typu rozwiązania powinny być zawarte na pierwszej stronie instrukcji obsługi ciągnika z pod znaku K. 

A teraz poważnie. Sam jestem ciekaw jak sytuacja dalej się rozwinie ale po dotarciu czy rozgrzaniu nie ma mowy o zagrzebaniu problemu. -_- 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share damian19321

damian19321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 sierpień 2017 - 01:40

Kubota m110gx II biegi

Odczuwalnie jest cały czas, nawet po  7 godzinnej pracy, niedługo będzie wzywany serwis na 50h na wymiane olejów więc wspomnie im o kalibracji 

Edytowany przez damian19321, 09 sierpień 2017 - 01:41.