ZYLA

Sprzęgło ciągnie (źle wysprzęgla)

Polecane posty

ZYLA    705

Witam.

Posiadam Zetora Proximę 65 z ładowaczem. Ciągnik ma przepracowane zaledwie 1100 mth i sprzęgło zaczyna ciągnąć. trudno jest włączyć bieg, a przy jego włączeniu czuć lekkie szarpnięcie. Na jedynce polowej  na prostej powierzchni jedzie nadal mimo wciśniętego sprzęgła.

Pompka i wyprzęgnik działają poprawnie, łożysko oporowe jest tuż przed łopatkami i naciskanie pedału sprzęgła od początku zaczyna pchać łopatki.

Ciągnik nie szarpie przy ruszaniu, sprzęgło nie śmierdzi ani nie ślizga się.

Także wydaje się być wszystko w porządku ze sprzęgłem i nie rozumiem co jest tego przyczyną. Szkoda mi rozpoławiać ciągnik. A i tak czy wymiana tarczy czy docisku coś zmieni? Może podkręcić łopatki, ale chyba łożysko i tak ustawia się automatycznie poprzez wysprzęgnik? Macie jakieś pomysły, porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515

Wada fabryczna, jak i marka nie porozumienie... tam ciągle te sprzęgła siadają, co za idiota tą konstrukcje projektował, skoro to jest bolaczka we wszystkich modelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

raz do roku mojemu też coś strzeli że wciskam sprzęgło i hamulec a on jedzie kawałek dalej, godzinę czas tak ma a wtedy mu przechodzi i znowu rok spokoju... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

pompka i wysprzęglik działają poprawnie - jak to stwierdziłeś ? W mojej forterce przy 900 godzinach musiałem wymienić pompkę. Pompka w zetorach to stały problem i trzeba się z tym liczyć.

Jak sprawdzić poprawne działanie pompki:

Jedna osoba kładzie się pod ciągnik i patrzy na wysprzęglik, druga osoba wciska sprzęgło i trzyma do końca. Jeśli jest ok to wysprzęglik rozłącza i nie ma prawa cofnąć tłoczka. Jeśli tłoczek na wysprzęgliku zaczyna się cofać to pompka do wymiany.

Miałem identycznie - wciskam sprzęgło i ciągnik po kilku sekundach zaczyna ruszać. Po wymianie pompki wszystko ok.

Edytowano przez zorak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Działają dobrze bo sprzęgło wysoko bierze i nie zaczyna ciągnąć po chwili tylko ciągnie caly czas także nie przepuszcza. Zresztą wymienialem już w innych proxach 2 x pompkę i raz wysprzeglik.
Najprawdopodobniej (objawy pasują) tarcza sprzęgła zablokowała się na frezie i opiera się o jedną ściankę. Wyczytałem to gdzieś tu ma forumu, a i znajomy mechanik kilka dni temu powiedział że miał taki przypadek. Mówił że Zetor używa zlego smaru, który wysycha. Z drugiej strony, zaglądając przez okienko, smar na wałku WOM jest "świeży".
Nie wykluczam jeszcze opcji, że moze tarcza jest krzywa. Niestety bez rozpolowienia się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Może być jeszcze jedna przyczyna złego wysprzęglania mógł się wysunąć sworzeń na którym jest dzwigienka/łopatka

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj