Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łyżko-wycinak.Czy to sie sprawdza?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian151oppl

adrian151oppl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 lipiec 2017 - 21:07

Witam. Stoję właśnie przed wyborem wycinaka do ładowarki. Wycinak miałby głównie służyć do wybierania sianokiszonki z silosu/pryzmy. Ale dobrze by było żeby dało się im wybierać kiszonkę z kukurydzy (bez rozsypywania) młóto i ccm. Na początku myślałem nad klasycznym wycinakiem szczękowym ale jego zastosowanie było by bardzo ograniczone i musiał bym często sie przeczepiać między nim a łyżką. Więc wpadło mi w oko rozwiązanie łyżko wycinaka tylko nie wiem jak to sprawdza się w praktyce i tu chciałem prosić o poradę, może ktoś użytkuje coś takiego i mógłby podzielić się opinią? Jak na razie nie udało mi się porozmawiać z nikim kto miał by z tym do czynienia w praktyce, jedynie deler quike odradzał mi to rozwiązanie mówiąc ze to sie nie sprawdzi i żebym kupił od niego wycinak szczękowy.

Jednak udało mi się znaleść kilka ciekawych filmików na youtube i z tego co na nich widziałem wydaje mi sie że takie rozwiązanie może sie sprawdzać,  jak myślicie?

Tu porównanie dwóch wycinaków:

Edytowany przez adrian151oppl, 29 lipiec 2017 - 06:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łyżko-wycinak.Czy to sie sprawdza? Dzisiaj, 03:21
  •  

#2 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 28 lipiec 2017 - 21:47

Łyżko-wycinak.Czy to sie sprawdza? u mnie używamy zwykłego wycinaka szczękowego w ładowarce i na turze wybieramy i sianokiszonkę i kukurydzę i nic się nie gubi co do łyżko krokodyla to ciekawe jak z wbijaniem się w sianokiszonkę, zwróć uwagę, że nawet w zwykłym wycinaku gdzie są zęby bywa to utrudnione

#3 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 29 lipiec 2017 - 01:11

Łyżko-wycinak.Czy to sie sprawdza? Dokładnie. Jak masz dobrze ubitą pryzme to wbicie łyżki wymaga duużo siły i trzeba mieć to na uwadze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 lipiec 2017 - 17:17

Łyżko-wycinak.Czy to sie sprawdza? Popatrz na wycinak sonarola masz widły i łyżkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomala1111111

tomala1111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 13:10

Wydaje mi się że tego typu wycinaki  lepiej się będą sprawdzały przy ładowarce z takiego względu że nie musimy wbijać się ok 1m w głąb pryzmy tylko skrawamy sobie po ok 30cm i tym sposobem wybieramy całą szerokość pryzmy na jeden dzień, co powoduje że się nic nie grzeje.

Co o tym sądzicie? Który z nich byłby najlepszy?

W moim przypadku żadna żmijka w środku nie byłaby potrzebna, gdyż z wycinaka pójdzie do wozu paszowego

Edytowany przez tomala1111111, 20 sierpień 2017 - 13:12.

Dodaj odpowiedź