msjaro

Ciągnik do ciężkich prac 110 KM do 180 tys

Polecane posty

Kos_pl    107

Znajdź mi więc odpowiednika nowego New Hollanda T5 EC u Case/Steyr - o takich samych parametrach, który będzie się różnił tylko wyglądem i detalami w kabinie. Nie będzie nim ani Farmall U, ani Luxxum na skrzyni ZF z oddzielnym zbiornikiem oleju hydraulicznego i tylnym moście ZF. Ale NH to żaden tam szajs, to jasna rzecz.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Aktualnie masz racje przekładnia jest inna i odpowiednika nie ma lecz stara seria T5 a farmal u to praktycznie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Niestety. Ciężko znaleźć ciągnik o mocy 110 koni w cenie 180000 zł. Nie podał czy netto czy brutto ma być cena, a poza tym za 180000 zł ciężko kupić ciągnik firm premium jak John Deere , Fendt , Deutz Fahr czy Case. Ale Classa Axos 310 kupisz za 190000 brutto jak i Johna Deere 6090 RC też myślę że kupisz w okolicach 190000 zł.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

User napisał w pierwszym poście, że 180 tys. zł netto.

JD 6095MC to koszt około 215 tys. zł netto, RC będzie tylko droższy. 5R będzie w cenie około 190 tys. zł netto.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

No się nie oszukujmy potem jak użytkownik kupi ciągnik ważący 4 t i do cięzkich prac to sory ale to jak by przesiadka z ursus na zetora . I co on będzie takim ciągnikiem ciągał ? dać 180 tyś za coś co tylko odbiega wyposażeniem a nie osiągami ? dla mnie bezsens to ja bym szukał coś do 5 lat napewno by znalazł już lepsze np serie 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Mam Farmalla 105U na 40 ha i powiem że jest całkiem mocny jak na te maszyny które posiadam tylko mógłby być dłuższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Zgadzam się z Zefirem. Już lepiej poszukać jakiegoś 2-6 latka John Deere i super na tym wyjdziesz, bo nowe ciągniki do tej kwoty ciężko znaleźć i kupić.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A ja polecam Ci Forterkę od Zetora. Mamy ją 2 lata, ale dużo nie robiła, bo maszyny z PROW mają dopiero dotrzeć. Do tej pory chodzi z pługiem Akpil KM 180 i dopóki był w farbie to 4x40 teraz 4x44. Zestaw siewny Tolmet Polon 3 i Kongskilde Ecoline 3m i ładnie śmiga, problemów nie ma, jak zestaw jest zasypany na full to brakuje kilku kg ale tuz powinien załatwić sprawę, ciąga też MetalTech DB6 i Autosan D732, do transportu na dołkach trochę skacze ale nie ma tragedii. O co ludziom chodzi z tym komfortem to nie wiem, oczekują chyba skórzanych foteli i lodówki z piwem. Ja po całym dniu nie czuję jakiegoś zmęczenia, w kabinie jest cicho, kabina lux. Spalanie zależy, przy orce na średniej ziemi, miejscami ciężkiej, 2 i 3 klasa od 15-20 litrów na ha w zależności od warunków na polu. PS pozdro dla lam które twierdzą że orka i spalanie 10 litrów. Ogólnie polecam, swoje robi, dość prosta, problemy z nimi to też często wina ludzi, widziałem połamaną frotkę bo podobno właściciel z broną talerzową zawieszaną 4 metry chciał zrobić skok przez miedzę, albo ludzi przesiądą się ze starej sześciesiątki i co to ja nie dam rady. Jak się mądrze użytkuje to będzie służyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Stig fendt 312 kverneland ab100 16 cali spalanie 10,5-13 na ha  klasa ziemi III i II teraz jd 6140 r też kverneland tylko rozstaw 18 cali spalanie 12-14 na ha . To chyba nie miałeś nigdy ciągników zachodnich :) , albo pług zrypany i słabo odkłada i wtedy większe zapotrzebowanie- wiecej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Yhy taaa jasne już to widzę na glinie borowinie, górki niziki twój fendt spala 10 litrów <ha ha ha>, jak się zmieści w 16-17 to mooże uwierzę. Jelonek dobije do 20 na bank. Może na ładnych równiutkich, lekkich w uprawie ziemiach ten twój fendt zejdzie do 13-14 niżej nie ma bata. Oczywiście mówię o orce na 30 cm

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

No niestety Panowie, ciągnik kupuję na PROW, bo dofinansowanie, a budżet ograniczony. Widział ktoś tą Valtrę A? To chyba jednak typowo pomocniczy ciągnik. Dziękuję i tak za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Yhy taaa jasne już to widzę na glinie borowinie, górki niziki twój fendt spala 10 litrów <ha ha ha>, jak się zmieści w 16-17 to mooże uwierzę. Jelonek dobije do 20 na bank. Może na ładnych równiutkich, lekkich w uprawie ziemiach ten twój fendt zejdzie do 13-14 niżej nie ma bata. Oczywiście mówię o orce na 30 cm

 

Górek nie mam u mnie spalają tyle i ile ci napisałem , będę ci musiał wysłać fotke/video z orki jd nie moja wina że twój pług waży 1200-1500 kg a mój tylko 750 i jest różnica na spalaniu i orka forterką . Dobrze by było jak byś napisał ile ma koni bo jak mniej niż 110 no to się też nie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Mówię kup albo Case Farmall albo Ursusa C-3110 je spokojnie kupisz do tej kwoty.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Górek nie mam u mnie spalają tyle i ile ci napisałem , będę ci musiał wysłać fotke/video z orki jd nie moja wina że twój pług waży 1200-1500 kg a mój tylko 750 i jest różnica na spalaniu i orka forterką . Dobrze by było jak byś napisał ile ma koni bo jak mniej niż 110 no to się też nie dziwie

Widać ziemia lekka i długie kawałki. Frotka ma 127 km, warunki są jakie są do 4x50 u nas 140 150 koni w 6 cyl już musi być inaczej nie ma do czego podchodzić, nie jest to tylko moje spalanie, tyle wszystkie marki spalają, czasami jak stoi w miejscu z 4 skibami to i więcej pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Widać ziemia lekka i długie kawałki. Frotka ma 127 km, warunki są jakie są do 4x50 u nas 140 150 koni w 6 cyl już musi być inaczej nie ma do czego podchodzić, nie jest to tylko moje spalanie, tyle wszystkie marki spalają, czasami jak stoi w miejscu z 4 skibami to i więcej pójdzie

Ziemia nie lekka :) u mnie max orka 18 cali przy jd ale czasami i tak się zwęża na 16-14 . Pług akpila jest według mnie dosyć ciężki i dlatego takie spalanie po za tym  piszesz że orzesz 30 cm ja max tylko 25 bo nie ma sensu głębiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Widział ktoś tą Valtrę A? To chyba jednak typowo pomocniczy ciągnik. Dziękuję i tak za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi.

 

Valtra A124, A134 jest przyzwoita. Ale cena > 200 tys. zł netto. A skrzynia biegów raczej nie będzie zachwycać - 12x12, bez półbiegów zmienianych pod obciążeniem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj