msjaro

Ciągnik do ciężkich prac 110 KM do 180 tys

Polecane posty

msjaro    95

Panowie,

 

Poszukuję ciągnika na PROW z przedziału 105-110 KM, do 180 tys netto. Ciągnik ma być ciągnikiem głównym w gospodarstwie na 30 ha ciężkich, średnich gleb, do ciężkich prac. Myślałem nad T5 NH w bardzo okrojonej wersji, albo nad Forterrą Zetora. Czy ktoś może coś jeszcze polecić w miarę przystępnego cenowo?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Myślę że warto postawić na Zetora. Mają wysoki moment obrotowy przez co jest elastyczny , nie traci na wartości tak jak New Holland który pozostawia sobie wiele do życzenia a już szczególnie seria t5. Nie mam i takiego ciągnika mieć nie będę ale wystarczająco słyszałem nie od wujka czy stryjka ale od właścicieli tych ciągników. Myślisz pewnie o modelu Forterra . Mam 3 znajomych co mają właśnie Forterrki i zdarzają się jakieś tam drobne awarie ale to drobnostki. Seria T5 jest bardzo lekka co przy ciężkich pracach jest bardzo istnotne , natomiast Forterra myślę że koło 4,5 t waży. Na ogół Zetor ma pozytywną opinię wśród posiadaczy. A jak zapniesz odpowiednie maszyny do niego to nie spali tak jak tu krąży opinia na AF . Pozdrawiam i mam nadzieję że wybór padnie na Zetora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cris10 forterra 100 waży prawie 5 ton z obciażnikami przednimi, co chodzi o zetor to polecam mam proxime 90 jak miał bym wybierać tez bym wziąć zetor, nie ma ciągnika idealnego, New Hollandem niezawracał bym se d*py, mam kolegę który jest w posiadaniu t5.105 nie chwali sobie. Forterrka 110 będzie trafnym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Zetora Forterrę określacie jako bardzo ciężkiego i podajecie masę 4,5 - 5 t. New Hollanda T5 określacie jako bardzo lekkiego a jego masa bez obciążników wynosi 4,55 t i 5,35 t z obciążnikami.

Litości.

Z. Forterra to generalnie mało porównywalny traktor do NH T5, ale trzeba jeszcze odpowiednio dobrać argumenty do dyskusji. Odpowiednikiem NH T5 u Zetora jest bardziej seria Proxima, ale też nie do końca. Nowy NH T5 ma parametry plasujące go między Proximą a Forterrą - wiele jeszcze zależy jakie modele z danej serii weźmiemy pod uwagę.

 

Z Claasa, to do wyżej wymienionych zadań, nadaje się zdecydowanie bardziej seria Arion a nie Atos. Z tym, że nawet najmniejszy Arion 410 może kosztować trochę ponad zakładany budżet.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Jedyne ciągniki w tej cenie to polecam Ursusa C-3110 Power, Pronara 5340 i Deutz Fahr 5100. Z tych wszystkich to lepiej wybierz Deutz Fahr albo Ursusa C-3110 Power. Deutz Fahr 5100 kosztuje jakieś 178000 zł netto a Ursus C-3110 Power myślę jakieś 160000 zł bo HL kosztuje coś koło 150000 zł.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Tylko pytanie co z Same/DF? Bo te modele się pozmieniały, 5100 już nie produkują. Ursus 110 Power jest ok, ale trochę lekki. 4050 kg bez obciążników troszkę przymało, szukam czegoś w okolicach chociaż tych 4,5 tony. Steyer lub Case nie ma czegoś w tych cenach?

Edytowano przez msjaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

T5 lekki xD a forterra ma 4.5t bez balastu...
To powiem tylko tyle że mój t4.85 też waży 4.5t bez balastu T5 będzie na pewno te 500kg cięższy.
Od siebie dodam tyle że zetor to zetor usiądź przejedz się i oceń masz tam wszystko od siekierki a dopiero jak nim porobisz zobaczysz jaka jest różnica pomiędzy Nh a zetor poczytaj sobie jakie to niezawodne są forrtery u dzialkowiczow co robią nimi 150mth rok a przy 1000mth w każdym zetorze siada sprzęgło nie mówiąc o innych usterkach...jest sporo tematów wystarczy poszukać dobrze.
Ze swojej strony polecam skrzynie w T5 EC jest lepsza wygodniejsza warto dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Jeśli Case to jaki? Kubota w jakich pieniądzach jest? Bo mi się wydaje, że to już bardziej podchodzi pod 200 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

W T5 już tylko skrzynia EC jest


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Wiem właśnie. Wolałbym DC, ale już niestety nie produkują. Ile może kosztować T5 w ubogim wyposażeniu? Bo Zetora cenę znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tak od 180 tys. zł netto za model T5 100.

Seria 5 przez Deutza jest produkowana - obecnie jest seria 5 (bez żadnych dodatkowych literek - modele 5105/5115/5125) z normą tier 4 final i 5G ma też t4f.

Z Case w okolicy 180 tys. zł netto może być Case Farmall U.

Za 185-190 tys zł netto pewnie też by się dało kupić JD 5R w absolutnej podstawie, ale gabarytowo to już zupełna zapalniczka, niestety.

MF 5608-5609 - ale to traktory z silnikiem 3 cylindrowym.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Seria 5G na 95% by się łapała w założonym budżecie, ale jego waga to około 4t i DMC tylko 6,2 t dla modelu 5100G/5110G. DF 5105 będzie pewnie sporo droższy.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

5G 5110 kosztuje w okolicach 160 netto, ale jest za mały jak na moje. Jednak główny ciągnik w gospodarstwie musi swoje ważyć, czeka go ciężka robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ursusa możesz dociążyć obciążnikiem. Jeszcze możesz poszukać John Deere 6115 M waga 5t. Cena ok 220000 zł brutto.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Nie wiem czemu piszesz że do ciężkich prac zetor albo nh według mnie to są zabawki do trawki a nie do cięzkich prac . Do ciężkich prac nadają się ciągniki typu valtra. jd ,mf .df . fendt (chociaż nowy 120 km to z 350 tyś netto ) te według mnie są najlepsze , poniżej bym wymienił case , renault (choć stare ), claas, a poniżej szajs typu zetor , nh , ursus , kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Autora wątku ogranicza cena - 180 tys. zł netto. Stąd rozpatrywane są takie a nie inne ciągniki. 350 tys zł netto to dla autora topiku z pewnością jest abstrakcja. Inna rzecz - traktor ma pracować na 30 ha, więc co tu dużo mówić - nie dużej powierzchni. MF jest w jego zasięgu na 3 cylindrach, chociaż pojemność ma podobna jak 4 cylindrowy silnik NH T5 - 3,3 vs 3,4l. Z Valtrą sytuacja wygląda podobnie jak z MF, Valtrą serii A. JD - 5R, 90 KM z 225 cm rozstawu osi. Fend zupełnie poza zasięgiem. DF serii 5 imo nie zachwyca a już w szczególności 5-tki z literkami C, G, itp, a seria 6 zdecydowanie poza możliwościami budżetu.

Case - a więc Farmall U, byłby bardzo podobny do NH T5, ale skrzynia EC z NH będzie lepsza pod każdym względem poza głośnością jej pracy. Claas, jak Claas to Arion, ale w cenie 180-190 tys zł netto jest tylko 410, a wersje 410-420 różnią się od większych braci serii 400 (nie ma więc mowy o chip tuningu, chyba że na wersję 420), ale on chyba wygląda najrozsądniej z całej stawki. Mógłby mieć tylko większy udźwig tylnego tuza.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

NH a case to to samo różnią się detalami w kabinie oraz wyglądem zewnętrznym trochę.
Mowa oczywiście o odpowiednich modelach bo dla niektórych ciężko to pojąć że NH czy case w mocy, 100,km ma dwa całkiem inne ciągniki do zaoferowania i pozdrowienia dla tych co piszą że case jest super a NH to szajs PS tyczy się to też marki steyr ale wszystko zależy od konkretnego modelu które porównamy.
Według mnie jeśli na tylko 30,ha to kupiłbym 100,koni bo będzie uniwersalny a kupując takiego jd6m to będziesz nim robił 50h rocznie bo do rozsiewacza czy opryskiwacza które zapewne masz małej pojemności nie podczepisz go bo nie nadazyzysz tankowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj