Polecane posty

Bartek2997    1

Witam

Dzisiaj odebrałem swój ciągnik od mechanika który zrobił mi generalny remont silnika. W trakcie remontu okazało się że tarcza sprzęłowa ma już tylko 9mm więc zgodziłem sie na wymianę. Dzisiaj okazało się że przy włączaniu biegu słychać lekki zgrzyt a sprzęło jest odpowietrzone,na starej tarczy problem nie występował tylko pokazał się zaraz po jej wymianie.

Co to może być? Czy po wymianie tarczy coś trzeba coś regulować o czym mógł zapomnieć mechanik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

O ile po planowaniu koła i docisku został prawidłowo ustawiony docisk to się nic nie reguluje. albo jest zrobione dobrze albo źle. Ale raczej trzeba jej jeszcze odpowietrzyć zapewne nie jest dobrze puszczone.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Jutro zadzwonię do tego mechanika i się zapytam co dokładnie zrobił przy tym sprzęgle,o co powinienem go zapytać? Jest możliwość że założył nową tarczę i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Dzisiaj okazało sie że mechanik założył nową tarczę i tyle podobno dla tego że nie zna się na hydraulicznym sprzęgle,zauważyłem jeszcze że tu gdzie jest wieloklin na tarczy to wystaje on z jednej strony więcej a z drugiej z 5mm mniej, może czasem tarczę odwrotnie jeszcze założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A zamachu nic nie stoczyl? Jak na moje jest nie równo wytarty i nie dolega tarcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie szukaj problemu, gdzie go nie ma. Jak sprzęgło wysprzęgla (ciągnik nie jedzie) to jest dobrze. Za zgrzyt (jego brak) odpowiada synchronizator, jak będzie dobry to przy złym wysprzęgleniu bieg nie powinien najwyżej wejść a nie zgrzytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Ciągnik ma swoje lata wiec i synchronizatory są już jeden mniej drugi bardziej zużyty, ale nie zmienia to faktu że mechanik odwalił maniane jak do wydartych docisków założył nową tarczę, jak pójdziesz nim w pracę to tarcza momentalnie się zużyje i nie zdziw się, że się będzie na początku ślizgał bo tylko krawędziami będzie brało a nie całymi płytkami. PORAŻKA... Dla mnie robota do poprawki bo szkoda kasy na coś takiego, lepiej było starą zostawić na pewno dłużej by chodziła niż to co masz teraz zrobione.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Problem rozwiązany,jak na moje oko wydawało mi się że sprzęgło nie rozsprzęgla do końca i rozkręciłem troszkę gwint zaraz pod pedałem i sprzęgło jest troszkę wyżej dzięki czemu pompka sprzęgła ma głębszy zakres ruchu.Jak na razie działa elegancko :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jak narzazie dobrze powiedziałeś.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Aż tak bardzo bym nie wieszał psów na mechaniku, skoro zrobił generalkę silnika i nie ma zastrzeżeń, to jakieś pojęcie musi mieć. Może koło i docisk nie wyglądały źle i uznał że można tak złożyć, minimalne nierówności są dopuszczalne, tarcza lekko się dotrze i będzie lux.

 

Zapytam tak z ciekawości, ile miała grubości nowa tarcza?

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

jedna uwaga - żeliwo na tych powierzchniach należy szlifować a nie toczyć. Efekt toczenia jest taki, że aby nyło idealnie i tak należy to oszlifować. Może w maszynach tarcza to przyjmie ale zgodnym ze sztuką jest szlif...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Oczywiście że tak najpierw się toczy a na koniec wygładza, ale to w zasadzie jest potrzebne przy tarczach organicznych spiek sobie z tym i tak poradzi, i na mechaniku nikt nie wiesza psów bo nikt tu nie podważa wykonania silnika padł fakt że nie zakłada się nowej tarczy do starych docisków bo to szkoda pieniędzy i żywotność takiego zestawu będzie zdecydowanie krótsza.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba92CASE
      Witam,
      szukam informacji  lub wskazówek na temat wymiany oleju w skrzyni biegów. Jak w teamcie wymiana oleju tyczy się Case Farmall U 115 z 2015 roku.
      Głównie szukam informacjii typu :
      1. Jakich błędów unikac aby skrzynia i rewers działy bez problemów
      2. Czy można manulalnie zerować licznik?
      Jeśli ktoś jest w posiadaniu ciągnika z tej serii i chciałby podzielić sie doświadczeniam, to z góry dziękuje za wszelką pomoc.
      Pozdrawiam 
      Jakub PP
       
    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
    • Przez HubertFarmer
      Witam serdecznie, Otóż sprawa jest następująca . Ciągnik miał bicie na prawą stronę ( jakby felga była krzywa ) po przełożeniu felg ( prawa , na lewą....) bicie nie ustępowało . Po rozkręceniu pochw , oraz zwolnic  okazało się , że  lewa półoś jest wygięta na banan ( na wysokości koła hamulca ). Po założeniu półosi  skręceniu , okazało się że duże koło zębate ( Zwolnicy)  nie chodzi , tak jakby te zęby na półosi były większe i nie daje rady obracać . Podobno wymienia się kompletami ( półoś + koło zębate Zwolnicy) czy to prawda  ? Pozdrawiam 
    • Przez kNalk
      Witam zamierzam wymienić filtr odśrodkowy na filtr puszkowy i tu pojawia się pytanie czy ten filtr będzie pasował do tej przystawki bo nie chce mi się bawić w odsyłanie
      http://www.czescidotraktorow.pl/korpus-podstawa-filtr-oleju-silnika-mtz-belarus-p-1785.html
      http://www.czescidotraktorow.pl/filtr-oleju-silnika-wkrecany-puszka-mtz-belarus-p-2270.html
    • Przez piotr2691
      Witam chłopaki i dziewczyny.
       
      Mam zamiar wymienić w stodole balek drewniany o grubosci 20x20 na dwuteownik balek jest teraz podparty w systemie poziomo:
      sciana 3metry słup 4metry słup 3metry sciana
       
      pionowo słupy  mają 3 metry do balka, a nad balkiem sa oczywiscie az do kleszczy więźby, czyli nastepne około 3m, ale chcę po prosu poprawić możliwość manewrowania w stodole
      Chciałbym ten balek wymienić i zastosować dwuteownik w systemie
      sciana 5metrów słup 5metrów sciana
      Słupy na dwuteowniku zostana nadal w takiej samej odległości jak są teraz
      Widziałem już gdzieś takie rozwiązanie ale nie wiem gdzie. Więc chcę sie poradzić Was, może macie cos takiego u kogoś lub u siebie
       
      Albo tez wiecie jaki dwuteownik zastosowac na takiej rozpiętości...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj