Shogun

Mengele MB 280 ustawienie ostrzałki

Polecane posty

Shogun    54

Witam. Zakupiłem sieczkarnię jednorzędową Mengele MB 280. Nie jestem za bardzo obeznany z tego typu sprzętem a chcę maszynę dobrze przygotować do pracy. Zauważyłem że ostrzałka nie ostrzy noży na całej długości, jest najprawdopodobniej źle ustawiona. noże są ustawione równolegle do stalnicy, szczelina jest równa a gdy dojadę ostrzałką do noży to zostaje ślad po ostrzałce na połowie długości noża od strony osi obrotu tarczy. Ślad jest mocny i wyraźny z jednego końca noża i zanika coraz bardziej. Dodam że próbę robiłem kręcąc ręcznie gdyż wolałem próby nie robić od razu z ciągnikiem.

Jak ustawić ostrzałkę?

Drugie pytanie jak ostrzyć i jak długo, pytam gdyż widziałem jak ostrzy się noże w Pottingerze, tam ostrzałka jest podobna lecz kamień obraca się luźno i podczas ostrzenia kręci się wraz z nożami natomiast tu jest jakaś taka "rączka czy uchwyt" uniemożliwiający obrót tarczy z kamieniem więcej jak w zakresie 180stopni. Wiem jak ustawić ostrzałkę w Pottingerze bo mam ściągniętą instrukcję i ustawił bym tak samo, lecz ze względu na nieobracający się kamień obawiam się że takie ustawienie może wpłynąć na nierównomierne zużycie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1010    6

Cześć. Ja taką sieczkarnie zakupiłem w tamtym roku, więc specjalistą też nie jestem. Co do ostrzenia to włączam ją na małych obrotach i dociskam ostrzałke dopóki nie zaczną lecieć iskry i tak zobstawiam na parę minut. Jak iskry przestają lecieć to odsuwam ostrzałke. Tej rączki nie obracałem bo część kamienia była wyrwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj