Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze sprzęgłem.

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:11

Problem ze sprzęgłem. Witam, od pewnego momentu zauważyłem problemy dotyczące sprzęgła w moim ciągniku. Zaczęło się to gdy jesienią ubiegłego roku wykonywałem dosyć ciężka prace w polu tzw. Orkę. Zauważyłem że podczas dużego wysiłku maszyna nie zadusza silnika tylko przepuszcza jakby na sprzęgle. To samo zauważyłem podczas niedawnego wywożenia kukurydzy do skupu, gdy zmieniam biegi i po puszczeniu sprzęgła daje mu sporą dawkę gazu to ciągnik zachowuje się jak auto ze skrzynią automatyczną. Może ktoś coś poradzić w tej sprawie? dodam że sprzęgło puszcza na samym koniuszku pedału. Coś czuje że czeka mnie rozpoławiane :blink: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze sprzęgłem. Dzisiaj, 18:18
  •  

#2 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:24

Problem ze sprzęgłem. Może sprzęgło się ślizga u mnie jest tak samo ale w C-330 tez nie zadusza silnika tylko przepuszcza a z pełną przyczepą zboża to wcale nie mogę ruszyć i raczej tez będę rozpoławiał ale to nie dużo roboty przy C-330 co innego przy twoim
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

#3 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:50

Problem ze sprzęgłem. W tym modelu jest sprzęgło suche czy olejowe?

#4 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 19:52

Problem ze sprzęgłem. Szczerze to nie mam pojęcia. :blink:

#5 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 29 marzec 2009 - 20:51

Problem ze sprzęgłem. ja to samo miałem nie dawno w Farmerze. Musisz wymienić tarcze i docisk i wszystko wróci do normy

#6 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 29 marzec 2009 - 20:56

Problem ze sprzęgłem. Ja ponad rok temu na jesieni 2007 tez tak miałem w swoim 3610 i efekt był taki, że przy dużych obciążeniach(ciąganie przyczepy w błocie), sprzęgło się spaliło:/ Nie od razu, ale z czasem stawało się coraz gorsze. Objawy na początku były identyczne jak opisujesz. Teraz jestem bogatszy o te doświadczenia i wiem, że musisz jak najszybciej coś z tym zrobić. Może jeszcze da się coś podregulować, nie znam się. Ale u mnie już było za późno:/ Dałem ponad 3tyś. za sprzęgło oryginalne, podobno są tańsze zamienniki za ok. 800zł, ale o tym dowiedziałem się niedawno:)
Pozdro i życzę powodzenia!

#7 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 00:32

Problem ze sprzęgłem. DOść czestą przyczyną ślizgającego się sprzęgła w tych ciągnikach jest wyciek oleju z przestrzeni pomiędzy wałkiem WOM a wałkiem sprzęgłowym przez co olej kapie bezpośrednio na tarczę. Jeżeli wycieków nie ma pozosaje wymiana tarczy (w przypadku jej mocnego zużycia) lub jezeli tarcza jest jeszcze w dobrej kondycji pozostaje wymiana docisku. DObrej jakości zamiannik tarczy to koszt około 600 zł. Docisk nie kupowany u korbanka firmy Valeo (ten sam producent robi "oryginalne" dociski dla tych MF) kosztuje około 1200 zł. Oczywiście pozostaje jeszcze wyrównanie powierzchni koła zamochowego i symetryczne skrócenie stopek koła do których przykręca się docisk. Przy okazji polecam wymienić uszczelnienia na słowniku sprzęgła.

PS. przy tym sprzęgle nie ma żadnej możliwości regulacji

#8 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:28

Problem ze sprzęgłem. Kurcze, na 100% nie ma tam żadnej regulacji sprzęgła?? :P Jeżeli olej leci na tarcze to wydostaje się na zewnątrz ciągnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:48

Problem ze sprzęgłem. To można sprawdzić pod ciągnikiem jest taka klapka na 2 śruby i tam można zobaczyć sprzeglo tylko nie wiem czy nie trzeba odkręcić wałka od przedniegi napedu
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#10 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 22:27

Problem ze sprzęgłem. O, i bardzo pomocna rade mi teraz przedstawiłeś. Jutro trzeba zrobić luken. Dzięki :P Jeżeli ktoś ma jakieś info na temat tego sprzęgła to proszę się podzielić. :)

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:28

Problem ze sprzęgłem. Na 100% nie ma tam żadnej regulacji bo masz docisk typu "słoneczko" czyli osadzony na blaszkach sprężynujących rozchodzących się promieniście od środka. Kiedy łożysko oporowe na nie naciska one się uginają i co powoduje zmniejszenie nacisku na tarcze i rozłączenie napędu. Nie ma tam żadnych śrub regulacyjnych, dźwigienek ani niczego podobnego.

#12 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 22:11

Problem ze sprzęgłem. Znajomy serwis będzie mi to robił, stwierdzili coś niby że to na tarczkach od pół biegów tkwi problem, albo są podjechanie albo zbyt małe ciśnienie na nie napiera i nie dociska. :P

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 13:09

Problem ze sprzęgłem. a sprzęgło slizga ci sie na właczonym i wyłaczonym półbiegu czy moze tylko w jednym połozeniu???

#14 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 14:50

Problem ze sprzęgłem. Na tym i na tym, ich diagnoza została stwierdzona przez telefon tak wiec może też być sprzęgło główne. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:59

Problem ze sprzęgłem. jak na tym i na tym to raczej sprzęgło główne, bo jeszcze nigdy nie słyszałem żeby jednocześnie siadła sprężyna i siłownik w speedshift. Jeżeli juz siadały biegi pod obciążeniem to zazwyczaj jest tak że w przy łączonym lub wyłączonym ciągnie dobrze. Jezeli twierdza że siłownik jest nieszczelny i puszcza olej to ślizgałoby sie tylko przy włączonym półbiegu.