Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 26 luty 2011 - 23:05

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Odświeżam.
My lejemy z beczkowozu 4500 l z pompą napędzaną z WOM'u.
Beka zrobiona ze starego stara wojskowego do transportu paliwa, pompa oryginalna.
Niestety tylko na raz starczy (opryskiwacz 3000 l) i po dolewkę trzeba jechać.
Lejemy od góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Dzisiaj, 17:35
  •  

#42 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 16:32

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu umieszczam zdjęcia mojej metody...zapewne każdy zrozumie zasadę działania ;)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Edytowany przez daizor, 26 kwiecień 2011 - 16:37.

#43 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2011 - 10:59

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu A w tych beczkach masz wodę? z kąt ją dolewasz. I mama takie pytanie czy można mieszać ŚOR z wodom chlorowaną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#44 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 12:04

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu czysta woda dopiero w opryskiwaczu jest mieszana. Tankuje na gospodarstwie
a czy wolno mieszać tego nie wiem co prawda biorę z wodociągu normalnie ale nie zastanawiałem się nigdy nad tym

#45 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:24

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Troszkę nie na temat bo stacjonarny, ale w galerii było zdjęcie pompy do napełniania opryskiwacza z licznikiem i elektroniką do ustawienia ilości wlanej cieczy i mam problem to odszukać może komuś wpadnie w oczy to byłbym wdzięczny.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#46 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:04

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu daizor ile litrów zatankujesz na tą przyczepę ?

#47 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 28 maj 2011 - 20:06

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu 4 balony czyli 4000l
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#48 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 22:43

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu tak jak przedmówca powiedział...wiadomo do każdego ponad sto litrów więcej można wlać:] Planuje dołożyć jeszcze dwa tyle, że wtedy burty nie zamknę tylnej

#49 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 07:56

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ja mam opryskiwacz z opcja zasysania ze stawu i tak tez napełniam

#50 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 05 czerwiec 2011 - 08:05

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu u mnie idzie pompą jak od szamba zanurzona w studni i ognia.. tak samo napełniam wanny dla koni wokół domu.
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:52

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Jak ktoś posiada tura to można zabrać na tura beczke 1000 litrów i póżniej podczas przelewania wystarczy wysoko podnieść tura i woda sama leci wężem do opryskiwacza :P

#52 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:01

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu ja mam jeszcze inne rozwiązanie miedzy pompą opryskiwacza a filtrem głównym mam wstawiony jeszcze jeden regulowany trójnik zakładam do niego przewód prawie 2 calowy i przełączam na trójniku żeby ciągnęło z beczek 1000 l zamiast ze zbiornika opryskiwacza.

#53 Share Kamil103

Kamil103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja;D

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:21

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ja mam pompę głębinową wydajność 90l/min 25m studnia zamontowany wąż spiralny ponieważ ogrodowy nie spełniał zadania wyciągał się i giął poprzez to blokowało średnica węza 1cal.Według obliczeń z wodociągu płaciliśmy 4zł/m3
po zamontowaniu pompy wychodzi prąd 1zł/m3 koszt 400zł na allegro plus 100zł wąż.Mamy korzyść czysta woda bez chloru i o wiele taniej.A jeszcze dodam przy opryskach buraka nalewam 1500l do zbiornika wojskowego tak stoi przez cały dzień i wieczorem pompą do szamba i jeszcze szybciej jest bo większa wydajność-Opryskiwacz 800l/15m

#54 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:03

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu ja mam darmową wodę mam ustawioną beczkę pod rynną łapie w nią wodę i przelewam do opryskiwacza lub do zbiornika 1000l i turem nad opryskiwacz i tankuję

#55 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 lipiec 2011 - 06:31

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Raz jechałem na trasie siedlce-sokołów podl. to widziałem jak gościu na mf255 miał z przodu zamontowany zbiornik, który był połączony z opryskiwaczem przewodami. nie wiem jak tego używał czy z dwóch na raz,czy przełączał między nimi, ale wyglądało to dość ciekawie. :o
KPK Komurun Team

#56 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 11:18

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Mam pilmeta 1600l i w sprawie tankowania na polu największym problemem było dla mnie gdy chciałem pryskać odżywkami i maiłem rozpuścić na sicie ponad 50-100 kg nawozu i wlać jeszcze kilkanaście specyfików. Dodam że na ponad 20ha w kilku kawałkach mam przeszło 10km.
Do Joskina ME7000 dorobiłem króciec tzn przejście z beczki na wąż strażacki a po drodze zawór do zamykania. Beczkę oczywiście czyszczę po gnojówce przed używaniem do oprysku. Beczkę tankuję ze studni głębinowej. Przy tankowaniu na polu staram się nie robić w beczce większego ciśnienia niż 0,5 A. Jest czasami problem żeby zdążyć wszystko wsypać na sito wiec niesamowicie przydaje się ten ręczny zawór do zamykania. Do beczki dorobiłem też stelaż żeby było można przymocować jakieś większe pudło bo jak inaczej zabrać wszystkie specyfiki na pole. Bez większego wysiłku opryskałem w ten sposób ponad 60ha przez niecałe 8h. Gdyby pole było w jednym kawałku i były warunki do oprysku to myślę że mógłbym w jeden dzień (10-12h) opryskać ponad 100ha.
Jednak przeważnie do oprysku mam kilka kilkanaście hektarów i beczki nie używam, tylko wszędzie dojeżdżam z gospodarstwa.

#57 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:47

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ja opiszę swoją sytuację. Moim problemem jest tankowanie opryskiwacza w gospodarstwie. Jest to Pilmet 1600. Wchodzi do niego około 1750litrów. Ze studni za pomocą pompy wystarcza mi tylko na 1,5 opryskiwacza, a wiadomo że jak przyjdzie maj, czerwiec to pryska się ciągle coś. A to odżywka, a to chwaścik a to robaczek itp. Gdy kończy się woda w studni to tankuję ze zwykłego kranu, z którego woda leci rurkami o śr 1/2 cala. Ciśnienie w wodociągu też lubi płatać figle. W związku z tym marnuję 2- 2,5h na tankowanie. Wymyśliłem że połączę ze sobą 2 zbiorniki po 1000l i umieszczę je około 2,5 metra nad poziomem ziemi. Woda do zbiorników będzie tankowała się w czasie, gdy ja będę pryskał a gdy przyjadę po wodę to licze na bardzo szybkie tankowanie metodą grawitacyjną. W tym momencie jestem na etapie łączenia zbiorników. Jak zrobię wszystko to wstawię zdjęcia i podzielę się opinią.

#58 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:06

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Plusem tego rozwiązania jest też to że woda mimialnie, ale się ogrzeje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:12

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ogrzeje się i "zgubi" chlor . U mnie lanie z kranu 1000 l nie więcej jak 10 min.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 20 marzec 2013 - 09:27

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Jak można napełnić zbiorniki na polu przy stawie? Jest jakaś pompa napędzana na wom?

Dodaj odpowiedź