Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 13 maj 2009 - 08:33

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się tutaj.
1. Szukam "korbowodu" do pompy starego jugosłowiańskiego opryskiwacza.
Może ktoś ma taką pompę na części, chętnie odkupię.
2. Szukam adresu polskiego producenta kołpaków do korpusów HARDI żeby można montować standartowe dysze.
Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Dzisiaj, 07:41
  •  

#22 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko...:)

Napisany 13 maj 2009 - 09:04

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Tankowanie HTS 10000l,woda jak i RSM :P
A może chodźmy na piwo? :D

#23 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 maj 2009 - 11:19

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu U nas pan Jurek ma baniaki na traktorze
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 maj 2009 - 14:20

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu U nas ludzie tankuja beczkami 1000l z przyczep. My osobiscie nie praktykujemy tych metod, pol nie mamy az tak wielkich zeby ciagac przyczepe z bankami tankujemy w domu 20 min i pelno :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#25 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 październik 2009 - 18:39

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu U nas to beczka 2500l na przyczepe 3t i w pole a opryskiwacz napełniony w niecałe 3min

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:54

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu agregat prondotwórczy i pompa 700wat z sklepu owinięta siatką do rzeki lub rowu 2000L 25min

#27 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:02

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu HTS z zaworem ze specjalnym zaworem i długim przewodem by nie składać lancy... Jak sie da ciśnienie to 600 litrów 3 minuty :rolleyes:

#28 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:45

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu u mnie beczką 6000l z turbiną 5min i 2200l nalane :rolleyes:
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#29 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:36

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Przyczepa Autosan D-616 założona zbiornikami po RSM 1000L, i pompa szlamowa z silnikiem spalinowym, 10 lat tak chodzi i się sprawdza.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#30 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:15

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu ja jak miałem mały opryskiwacz to 3-4 beczki 1000l z woda na d 47 duży przekrój węza to bardzo szybko szło tylko żeby do końca spuścić musiał być lekki uskok do RSM też tym zestawem śmigam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:28

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu zdecydowałem się na rozwiązanie takie:
na zaczepie przymocowałem pompę od opryskiwacza, napędza ją traktor, który jest podczepiony do tej że przyczepy (zawsze jest drugi człowiek do pomocy to też nie jest to kłopotliwe z obsługą gdy jeden pryska), 4 baniaki się mieszczą po 1000L, opryskiwacz podjeżdża do tyłu przyczepy i grawitacyjnie jest napełniany (przyczepa wywrotka=wyższa, baniaki lekko uniesione przy pomocy odpowiednim drewnianych struktur), baniak jest zawsze pełny (a więc szybciej leci) ponieważ między czasie napełniany jest przy pomocy pompy przy zaczepie oraz wody z pozostałych baniaków:p opryskiwacz 600L metoda nie "najszybsza" ale najtaniej wyszło, a w porównaniu z wcześniejszymi każdorazowymi dojazdami do gospodarstwa w celi napełnienia i czasem straconym na te dojazdy to po prostu masakra z oszczędnością czasu:)

#32 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 12:16

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu A czy ma ktoś patent żeby napełniać opryskiwacz z rowu melioracyjnego (i żeby to nie było wiadro ;))? Chodzi mi o to, że u mnie jedna osoba jeździ na oddalone pola z opryskiwaczem 400 l. Pompy na prąd 12 V wydają się za mało wydajne... Może ktoś coś kombinował z pompą opryskiwacza?

#33 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2010 - 13:59

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ja aluje beczke 1000l na przyczepe i pozniej soebi wlewam do opryskiwacza ;)

#34 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 18:01

zdecydowałem się na rozwiązanie takie:
na zaczepie przymocowałem pompę od opryskiwacza, napędza ją traktor, który jest podczepiony do tej że przyczepy (zawsze jest drugi człowiek do pomocy to też nie jest to kłopotliwe z obsługą gdy jeden pryska), 4 baniaki się mieszczą po 1000L, opryskiwacz podjeżdża do tyłu przyczepy i grawitacyjnie jest napełniany (przyczepa wywrotka=wyższa, baniaki lekko uniesione przy pomocy odpowiednim drewnianych struktur), baniak jest zawsze pełny (a więc szybciej leci) ponieważ między czasie napełniany jest przy pomocy pompy przy zaczepie oraz wody z pozostałych baniaków:p opryskiwacz 600L metoda nie "najszybsza" ale najtaniej wyszło, a w porównaniu z wcześniejszymi każdorazowymi dojazdami do gospodarstwa w celi napełnienia i czasem straconym na te dojazdy to po prostu masakra z oszczędnością czasu:)

kolego ja mam 4 tysiączki zespolone razem rurami i jeden wylot i do 600l opryskiwacza schodzi wszystko a na koniec troche wywrotem i bez pompy jest ok.

CYTAT
A czy ma ktoś patent żeby napełniać opryskiwacz z rowu melioracyjnego (i żeby to nie było wiadro )? Chodzi mi o to, że u mnie jedna osoba jeździ na oddalone pola z opryskiwaczem 400 l. Pompy na prąd 12 V wydają się za mało wydajne... Może ktoś coś kombinował z pompą opryskiwacza?

Teraz do opryskiwacza pilmetu kupiłem orginalny wąż ssawny z smokiem na końcu i sie go podłącza pod filter i ma zasysać z dowolnego zbiornika wodnego.Koszt 400+vat

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 19:39

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ale pamiętajcie że pod nigdy nie może was ktoś zobaczyć.Pobór wody opryskiwaczem z rowu,rzeki lub stawu jest zabroniony bez wyjątku.Ja też tankuję, do domu mam nawet 17 km.

Tytus możesz wąż założyć do pompy opryskiwacza przed filtrem.Tylko musi twardy być taki żeby się nie ścisną,u mnie zaciągał wodę sam 10 metrów a 2-3 w pionie takim wężem i na koniec węża siatkę drobną.2000 tyś litrów w ok 50 min pompy 2X70 L.

#36 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 14:42

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Przepisy są jakie są, a kto ma odrobinę oleju w głowie, sam będzie uważał. Ja bardzo dbam żeby wszystko było szczelne i nic się przypadkiem nie wydostało. Póki co mam 400-setkę i 20 ha oddalone od gospodarstwa 8 km, a jak się pryska to wiecie jak jest - czas nagli.
Faktycznie może spróbować rozwiązania z wężem ssawnym. Ma ktoś z was może fotkę jak to podłączyć? Wstawić trójnik?

#37 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 17:21

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Jak mieliśmy zawieszany opryskiwacz to mieliśmy beczki na przyczepie, cofało się, opuszczało opryskiwacz i woda sama z beczek naleciała rurą. Aktualnie też wozimy beczki na przyczepie tyle że teraz opryskiwacz sam sobie zassie ;)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#38 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:24

Ale pamiętajcie że pod nigdy nie może was ktoś zobaczyć.Pobór wody opryskiwaczem z rowu,rzeki lub stawu jest zabroniony bez wyjątku.Ja też tankuję, do domu mam nawet 17 km.

Tytus możesz wąż założyć do pompy opryskiwacza przed filtrem.Tylko musi twardy być taki żeby się nie ścisną,u mnie zaciągał wodę sam 10 metrów a 2-3 w pionie takim wężem i na koniec węża siatkę drobną.2000 tyś litrów w ok 50 min pompy 2X70 L.

Jak dobrze zrozumiałem 2000 litrów 50 minut napęd ciągnik i pompa poryskiwacza.
to może spalinowa pompa 400 zł i nawadniamy pole /nie robimy oprysku/.
Zakaz chyba dotyczy urządzeń samozasysających typu eżektor.

#39 Share zielas

zielas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:18

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Ja napełniam opryskiwacz 2700 l w 1min 15sek. głębinówka 15kw :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:58

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu Jak ciągłem przez pompy w opryskiwaczu to zakładałem jeszcze zawór zwrotny 2 calowy.Teraz mam agregat prądotwórczy i pompę zanurzeniową i też z zaworem zwrotnym to 2000 litrów w 20 minut.Środki po zalaniu opryskiwacza.Zakaz dotyczy całkowitego pobierania wody do oprysku.Nawet do beczkowozów mogą się przyczepić które dowożą wodę do opryskiwacza.

Cztery lata temu mówili że można ,tylko pompą osobną nie z opryskiwacza i przez dodatkowy zbiornik.Teraz nie ma możliwości.

Dodaj odpowiedź