Polecane posty

Witam, Panowie,

 

Czy ktoś gotuje mieszanki żywieniowe na bazie makuchu ze słonecznika o nizkiej zawartości białka, ok. 18 %? Czytałam, że można go używać, i sztycznie zbogacić białkiem przez dodanie śruty słonecznikowej, lub rzepakowej. Jakie muszą być proporcji wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Jak gotuje? 18% białka to się nie opłaca tego kupować. Kup sojową lub rzepakową bez wymyślania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez beQ
      Cześć wszystkim
      Jako iż nigdzie wcześniej nie mogłem znaleźć w internecie tematu i informacji na ten temat postanowiłem sam zrobić mały test. Dzisiaj zrobiłem malutką pryzmę (ok 200kg) posiekanych rozdrabniaczem bąk koleb brukselki. Ugniotłem ją traktorem, okryłem folią i przysypałem piachem. Sądząc po wyglądzie tej sieczki (dosyć sucha) jestem pełen nadziei, że to się pięknie zakisi i za rok kilka przyczep tak zakiszę.
       
      Jaką macie opinię na ten temat?
      A może ktoś tak robi?
      wiecie jakie wartości odżywcze ma taka sieczka ?
       
      Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    • Przez Bartek9191
      Witam panowie. Chciałbym w tym roku zrobić kiszonkę z kukurydzy na obszarze 50 arów dla 5 sztuk bydła trochę mlecznego trochę mięsnego.Kiszonkę będę robić pierwszy raz. Jakieś rady? Co zrobić by były jak najmniejsze straty?Ile mniej więcej będzie mnie to kosztować skoro zasieje mi sąsiad a ja będę sam ciął jednorzędówką?Może wiecie też coś a nawożeniu? Jaka musi być klasa gleby?
    • Przez modrzew
      Witam
      Interesuje mnie czy na 10 szt (2 krowy i 8 byków) jest warto zasiać kukurydzę na kiszonkę? Ile jej zasiać? Czy będzie duża różnica w przyrostach byków? Teraz są karmione sianem i zasuszoną lucerną + śruta i odpady ziemniaków.
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez misiek
      W związku z tym, że coraz częściej jest poruszany temat żywienia bydła NON GMO, a nie ma nigdzie odpowiedniego tematu do dyskusji o takim żywieniu, postanowiłem założyć ten temat. Pierwszą mleczarnią, która wprowadziła zakaz stosowania pasz GMO jest OSM Piątnica. Od 1 kwietnia zakaz wprowadza także Hochland i już krążą wieści, że inne mleczarnie także planują iść w ich ślady.
       
      Jak wiadomo- na produkty NON GMO zawsze będzie popyt, i te produkty zawsze będą w cenie. Interesuje mnie jednak NON GMO od kuchni, czyli zmiana żywienia w gospodarstwach. 
      Jest na rynku śruta sojowa NON GMO (podobno 400-500zł/t droższa od zwykłej) oraz pasze pełnoporcjowe na bazie roślin bez GMO. Ponieważ gotowe pasze pełnoporcjowe zwykle wypadają drożej niż własna mieszanka rzepaku, soi, premiksu i innych dodatków chciałbym Was zapytać: czy jest możliwość w pełni zastąpić śrutę sojową innymi źródłami białka trawionymi w jelicie bez spadku wydajności?
      Co sądzicie np. o zmianie 1kg soi na 2kg DDGS?
    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj