Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211- problem z obrotomierzem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Łukasz169

Łukasz169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 08:55

Witam.

Mam problem  z obrotomierzem w zetorze 5211. Wiem, że w internecie można znaleźć mnóstwo tematów na ten temat, niestety w żadnym nie mogę znaleźć sposobu na rozwiązanie mojego problemu. Mianowicie zakupiłem nową prądniczkę, bo w starej ułamała się blaszka od przerywacza. Po założeniu nowej prądniczki licznik motogodzin pracuje normalnie, natomiast po włożeniu kluczyka do stacyjki wskazówka obrotomierza unosi się automatycznie sama do góry i obroty są liczone mniej więcej od 1700 obrotów. Drugą sprawą jest to, że gdy włączę światła to wskazówka obrotomierza wychyla się automatycznie na pełen zakres obrotów. Prądniczkę zakupiłem nową więc na pewno nie jest to wina prądniczki. Wymieniłem prądniczkę na nową, dlatego że ułamana była blaszka od przerywacza i nie były naliczane motogodziny, ale obrotomierz wskazywał obroty prawidłowo. Dodam, że posiadam prądniczkę 3 pinową. Proszę o pomoc :).

Pozdrawiam Łukasz169.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211- problem z obrotomierzem Dzisiaj, 18:17
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4614 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 21:40

Zetor 5211- problem z obrotomierzem Nie znam układu ale szukałbym problemu w masie zegara lub prądniczki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share przemekuliski

przemekuliski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 21:48

Zetor 5211- problem z obrotomierzem coś z kablami źle podłączone ewidentnie
tam szukaj przyczyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 07:36

układ z taką prądniczką  ten działa na następującej zasadzie : licznik motogodzin to najprościej mówiąc przerywacz w prądniczce łączący pin z zegara z masą ciągnika ( każde połączenie z masą to ruch silniczka krokowego w  liczniku ) . Obrotomierz to wskaźnik napięcia prądu wytwarzanego przez prądniczkę niezależnie od  tego czy jest akumulator czy go nie ma .

Posprawdzaj wszystkie połączenia -na moje oko( tak z opisu ) to zamieniłeś masę prądniczki z pinem od obrotów .Motogodziny nabija czyli ten przewód jest dobrze podłączony   . Obrotomierz powinien działać nawet jak nie ma akumulatora w ciągniku - licznik -nie

Edytowany przez DarekD, 10 lipiec 2017 - 07:39.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Łukasz169

Łukasz169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 19:14

Witam.
Okazało się, że należy podłączyć dodatkową masę, ponieważ obecna masa nie pełniła należycie swej fukcji (test żarówki).

Dodaj odpowiedź