Maikerus

JCB 3230 Xtra + Kotte TSA 30000

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maikerus    1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ten 230 konny ciągnik wystarczy do transportu gnojówki zamiast ciężarówki, z wykorzystaniem wózka dolly i tej 30 tys. litrowej beczki, czy jednak to już przesada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Koło mnie kilka razy w miesiącu przejeżdża taki z przyczepa do słomy pronaru załadowany pelletem w workach około 18 ton i ma co robić, a z beczka po polu to juz wogule a jcb ma rozkład masy 50na 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi bardziej o pracę tylko czysto transportową, w zastępstwie ciężarówki, ta beczka służy do tego. Czyli dowieźć na miejsce, stanąć gdzieś przy drodze, przepompować do ciągnika z beczkowozem, który rozwozi po polu i odjechać. I tak dalej. Ale skoro z 18 tonami na drodze ciągnik ma co robić, to faktycznie te w sumie ponad 30 może być "przegięcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

A nie lepiej juz normalny ciągnik i po polu z beczką i aplikator lub weże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Normalny ciągnik jeździ sobie po polu z beczką i aplikatorem, a drugi, szybki zestaw dowozi mu gnojowicę bo pole jest duże i jest daleko. Chodzi mi teraz tylko o to, czy jeśli tym zestawem będzie JCB 3230 Xtra + Garant Kotte TSA 30000, to czy ten konkretny model fastraca sprosta w transporcie tej konkretnej beczce.

Edytowano przez Maikerus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Ale chcesz to zakupić czy zagregowac??

 

 

Dla mojego gospodarstwa to byłby o wieeele za duży kaliber :P

 

O rozeznanie w sytuacji prosił mnie mój dobry znajomy. On jest właścicielem bardziej konkretnej ilości hektarów i dysponuje między innymi 300- konnym ciągnikiem, którym ciąga 18,5tys. litrowego zunhammera z 6 metrowym aplikatorem talerzowym. Jego prędkość maksymalna to 40 km/h. Teraz nosi się z zamiarem modernizacji parku maszynowego, chciałby wymienić inny, 160- konny ciągnik na coś mocniejszego i przy okazji szybszego i ma okazję sprowadzić tą 30 tys. cysternę do transportu i takiego fastraca w dość dobrej cenie. Jeśli jednak 3230 jest za słaby do 30 tys. litrowej beczki, to można by podczepić ten 300 konny ciągnik, ale znowu nie wiadomo, czy ten fastrac w ogóle dałby sobie radę w polu z zunhammerem i aplikatorem, co przy takim stanie rzeczy powoduje, że zakup zarówno beczki jak i ciągnika przestaje mieć sens.

 

 

@JD1052- No trzeba przyznać, że dość imponujący ładunek targa ten fastrac, ciekawe ile tam jest naładowane tych buraków.

Edytowano przez Maikerus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Beczka plus gnojowica to pewnie bedzie z 40 ton a cała drogę nie polecisz max prędkością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Pojawiła jeszcze opcja 25 tys. litrowego Fliegla, też na wózek. Wiadomo- i tak nie byłby tankowany do pełna, tylko te ok. 18 tys. Czy w takim przypadku byłoby to już w miarę "spoko" połączenie?

Edytowano przez Maikerus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case-and-case
      Witam , mam do was pytanie , może głupie ale wolę się dopytać . Mianowicie niedawno stałem się posiadaczem ładowarki JCB 526s 2004r ze skrzynią 4 biegową mechaniczną . I tu się rodzi moje pytanie które kieruje do posiadaczy tej maszyny . Czy powiedzmy jak jadę na 1 biegu i dojeżdżam do np rozrzutnika to muszę wysprzęglać przyciskiem albo rewersem i dopiero hamować , czy można po prostu bez niczego zahamować ? Z góry dziękuję za wyrozumiałość 🙂

    • Przez szy1993
      Chciałbym dowiedzieć się czy są jacyś użytkownicy i jakie mają opinie 
    • Przez Ducatex
      Witam mam dylemat jaki traktor wybrac fenda czy fastraca pod maszyne do prac lesnych  
    • Przez ŻBKIU1999
      Mam problem ze wskaźnikiem paliwa w JCB 531/70 . Wskaźnik pokazuje ze zbiornik jest cały czas pełny .  
    • Przez wpz
      Witam posiadaczy ładowarek jcb.Poda mi ktoś jakie są zalecane oleje i pojemności od mostów poprzez hydraulikę i na silniku kończąc w modelu jcb 536-60 agri rok 2011 silnik jcb 444.Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj