Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka dla bydła ważne !!

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz2121

Mateusz2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 19:39

WItam serdecznie zamierzam z potrawu zrobić sianokiszonke bale 120x120 dla 6 byczków a moje pytanie brzmi czy 6 byczków zdąży zjeść taki balot, zanim się popsuje i od jakiej wagi bądź wieku można byczki przyzwyczajać i powoli im zacząć dawać sianokiszonkę? pod koniec sierpnia kupuje 7 wiec będzie siedem, byczki są od 130kg w górę proszę o pomoc.

Edytowany przez Mateusz2121, 04 lipiec 2017 - 19:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka dla bydła ważne !! Dzisiaj, 14:58
  •  

#2 Share Gladius

Gladius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 19:48

Sianokiszonka dla bydła ważne !! O tej porze roku, przy wysokiej temperaturze może się popsuć(już dzień po otwarciu będzie się grzała), w sezonie jesienno-zimowym nic się jej nie powinno stać. Przy zakiszaniu można dodać środki zapobiegające wtórnej fermentacji, przedłuży to trochę trwałość paszy po otwarciu.
Jeśli chodzi o wiek to moim zdaniem lepiej takim małym podać dobre siano, ale i sianokiszonka nie zaszkodzi.

#3 Share adrian09

adrian09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 20:50

Sianokiszonka dla bydła ważne !! Przy tej ilości bydła to poczekałbym z sianokiszonką do jesieni aż temperatury spadną, ja przecinałem sobie bele na pół i nie tak się grzały.
Ja dawałem mniej więcej w wieku 5-6 miesięcy.

#4 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 04 lipiec 2017 - 21:34

Sianokiszonka dla bydła ważne !! Pomysł masz dobry,ponieważ wartość żywieniowa sianokiszonki jest lepsza od siana.Sianokiszonka żeby się udała,musi być zrobiona z młodej dobrej jakości trawy.Jeśli masz trawę wykłoszoną,a łodygi zdrewniałe,to przeznacz taką trawę na siano.Spasaj tę sianokiszonkę jesienią,tak jak radzą Ci koledzy.

#5 Share mixxion_agro

mixxion_agro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 21:42

Sianokiszonka dla bydła ważne !! Można robić słabiej zbite bele aby było jak najmniej masy w jednej beli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 04 lipiec 2017 - 22:03

Sianokiszonka dla bydła ważne !! Jaką prasą będziesz robił baloty ? jeśli zmiennokomorową to zrób setki wtedy będą mniejsze i szybciej ich spasiesz .

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 04 lipiec 2017 - 22:11

Można robić słabiej zbite bele aby było jak najmniej masy w jednej beli.

Pomysł  wyjątkowo   durny, sianokiszonkę  trzeba  zbijać  jak  najmocniej  , a nie  celowo  robic mniej  zbite bele  :P

Kiedys jak mi  prasa  padła  i na usłudze  narobił mi  takich  flaków  - to nawet na owijarce  nie  chciały się  obracać ;[

Jaką prasą będziesz robił baloty ? jeśli zmiennokomorową to zrób setki wtedy będą mniejsze i szybciej ich spasiesz .

A  to jest pomysł  bardzo  dobry  , kiedyś  ja  z kolei  robiłem  znajomemu,  co trzymał  ze  6  szt  chyba , bele  około  100  i  mówił że  skarmiał  i się nie psuły 

Ale  dla  takich  małych  byczków  - to  zacznij  skarmiać  dopiero  jesienią  ,  teraz  będą  się psuły - jak już  ktoś pisał 

Edytowany przez mariuszd93, 04 lipiec 2017 - 22:12.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#8 Share Maciek1224

Maciek1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 23:11

Sianokiszonka dla bydła ważne !! Nie zdążą zjeść tego balota, zrób tak jak piszą wyżej. Na jesieni sianokiszonka nie będzie się psuła, a byczki będą większe i szybciej go zjedzą. Sianokiszonkę można podawać cielętom od drugiego tygodnia życia, ale po to żeby je przyzwyczaić. W tym wieku podstawą jest mleko ;)

Edytowany przez Maciek1224, 04 lipiec 2017 - 23:11.

#9 Share Mateusz2121

Mateusz2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2017 - 11:46

Jaką prasą będziesz robił baloty ? jeśli zmiennokomorową to zrób setki wtedy będą mniejsze i szybciej ich spasiesz .

Prasa niestety nie jest zmiennokomorowa ponieważ będe prasował Sipmą Z279

Przy tej ilości bydła to poczekałbym z sianokiszonką do jesieni aż temperatury spadną, ja przecinałem sobie bele na pół i nie tak się grzały.
Ja dawałem mniej więcej w wieku 5-6 miesięcy.

Ja planowałem w okresie letnim dawać siano a w okresie Jesień, Zima, Wiosna dawać sianokiszonke ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share adrian09

adrian09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 lipiec 2017 - 16:09