Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

404 odpowiedzi na ten temat

#121 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:10

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Ludzie ale spalanie to nie wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Dzisiaj, 04:45
  •  

#122 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:16

Ludzie ale spalanie to nie wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Chwalisz zetory bo masz tylko pole ale ja mam wiecej łąk jak pola i dużo dużo lekkich prac wiec bardzo odczuje te spalanie, dlatego nie biore pod uwagę zetora, znajomi którzy przy krowach pokupili zetory strasznie narzekają na spalanie dlatego chce perkinsa albo iveco

#123 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:17

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych No to kup używanego 4514.... ;) ;)

#124 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:21

No to kup używanego 4514.... ;) ;)

No i takie mam wyjście

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2007 - 18:35

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Zetor traci dużo klientów przez swoje silniki, może produkcja jednego silnika jest tania, ale mogli by go bardziej dopracować. Od 30 lat ludzie narzekają, że Zetor dużo pali, a konstruktorzy dalej się nie wysilają i robią silnik 60 KM z 4 litrów turbo ;) . Przy obecnych cenach paliw i opłacalności spalanie jest bardzo ważne przy wyborze ciągnika.Spalanie mniejsze o 1,5 litra/mth przy 400 godzinach rocznie to zaoszczędzone 2500 zł. W tej cenie to chyba najmniej spali farmtrack, przynajmniej w lekkich pracach.

#126 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:39

Zetor traci dużo klientów przez swoje silniki, może produkcja jednego silnika jest tania, ale mogli by go bardziej dopracować. Od 30 lat ludzie narzekają, że Zetor dużo pali, a konstruktorzy dalej się nie wysilają i robią silnik 60 KM z 4 litrów turbo<_< . Przy obecnych cenach paliw i opłacalności spalanie jest bardzo ważne przy wyborze ciągnika.Spalanie mniejsze o 1,5 litra/mth przy 400 godzinach rocznie to zaoszczędzone 2500 zł. W tej cenie to chyba najmniej spali farmtrack, przynajmniej w lekkich pracach.

w końcu ktoś z sensem pisze a więc co lepiej wybrać perkinsa czy iveco i czy dużo lepiej wykonany ten NH td lub case jx od farmtracka?

#127 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 18:52

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych a wlasanie co jest w tych silnikach ze jedne duzo pala a drugie malo, silnik jak silnik prawie niczym sie nierozni
moze dlatego zetor nierobi innych bo to bardzo trudne?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#128 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 listopad 2007 - 18:54

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych ja tez jestem zdania ze paliwo jest najwiekszym kosztem w eksploatacji ciagnika spalanie najbardziej wplywa na koszty ktore ponosimy w ciagu roku na utrzymanie maszyny ja posiadam same rollera 70 i jestem z niego zadowolony poniewaz malo pali oczywiscie znajda sie tacy ktorzy twierdza ze jak ciagnik pali malo to nie ma sily i np do orki sie nie nadaje ale to jakies banialuki mam do zaorania okolo 17 ha i do datkowo 16 ha uzytkow zielonych i jest to idealny ciagnik do takiego gospodarstwa bo w prasie do balotow spali malo do transportu jest bardzo dobry wykonuje nim wiekszosc prac czesto zastepuje on 60 bo wiecej od nich nie spali mam tez mtz ale tylko obornik nim wywoze ( okolo 180 rozrzutnikow )

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2007 - 19:03

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Spalanie zależy od wielu czynników. Bardzo ważny jet rodzaj wtrysku paliwa, ale nie tylko. Kształt komory spalania, ilość zaworów, stopień sprężania, ciśnienie doładowania, kształt kanałów dolotowych ( szczególnie w wolnossących), czas otwarcia zaworów, kąt wyprzedzenia wtrysku itd. Optymalne zestrojenie wszystkich czynników ma ogromny wpływ na osiągi silnika, ale wymaga dużego doświadczenia, dlatego też wielu producentów montuje gotowe silniki. Zetor jak na razie robi proste silniki i dlatego ma słabsze parametry od nowoczesnych konstrukcji.

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 19:04

ja tez jestem zdania ze paliwo jest najwiekszym kosztem w eksploatacji ciagnika spalanie najbardziej wplywa na koszty ktore ponosimy w ciagu roku na utrzymanie maszyny ja posiadam same rollera 70 i jestem z niego zadowolony poniewaz malo pali oczywiscie znajda sie tacy ktorzy twierdza ze jak ciagnik pali malo to nie ma sily i np do orki sie nie nadaje ale to jakies banialuki mam do zaorania okolo 17 ha i do datkowo 16 ha uzytkow zielonych i jest to idealny ciagnik do takiego gospodarstwa bo w prasie do balotow spali malo do transportu jest bardzo dobry wykonuje nim wiekszosc prac czesto zastepuje on 60 bo wiecej od nich nie spali mam tez mtz ale tylko obornik nim wywoze ( okolo 180 rozrzutnikow )

Masz tura lub nosisz bele kolcem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 19:17

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych @Ferdek-parę dni temu byłem na pokazie paszowozu Keenan-był zagregowany z takim ciągniczkiem jak Case JX 70-zdaje się że silniczek niewielki,trzycylindrowy ale z turbo ,cena tak też chyba około tych Twoich 100 tysięcy-moim zdaniem ciągnik bardzo prosty-ale w miarę wykonany-zdecydowanie lepiej od Farmtracka-a myślę że z silniczkiem o poj.2,9 l spali nawet mniej niż ten Farmtrack-z tym że z przodu miał kółka 20 calowe-czyli niższe niż w Farmtracku-czasami może to stanowić utrudnienie na jakichś podmokłych łakach

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 19:22

@Ferdek-parę dni temu byłem na pokazie paszowozu Keenan-był zagregowany z takim ciągniczkiem jak Case JX 70-zdaje się że silniczek niewielki,trzycylindrowy ale z turbo ,cena tak też chyba około tych Twoich 100 tysięcy-moim zdaniem ciągnik bardzo prosty-ale w miarę wykonany-zdecydowanie lepiej od Farmtracka-a myślę że z silniczkiem o poj.2,9 l spali nawet mniej niż ten Farmtrack-z tym że z przodu miał kółka 20 calowe-czyli niższe niż w Farmtracku-czasami może to stanowić utrudnienie na jakichś podmokłych łakach

No własnie ten case jest bardzo ciekawy tylko ze z kołami chyba 11,2/24 i tył 12,4/36 występuje a jak coś szerokiego to przód 20, w przyszłości chciałbym tura i tu będzie ból,a czy tak dużo lepiej zrobiony od farmtracka>?

#133 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 25 listopad 2007 - 19:28

Masz tura lub nosisz bele kolcem?

nie posiadam przy nim tura a szkoda bo bylby to swietny zestaw jak na moje potrzeby moj znajomy posiada lambo 60 z turem i jest z niego bardzo zadowolony zrobil okolo 3 tys mtg i wymienil tylko lozysko dociskowe od sprzegla ale jak patrze na jego eksploatacje to cud ze ten ciagnik u niego wytrzymuje targa nim baloty sianokiszonki i jak sa naprawde dobrze zbite to przydala by mu sie przeciwaga( robi okolo 600 balotow sianokiszonki ) ale jak wiadomo jest to ciagnik 3 cylindrowy i nie ma co oczekiwac ze bedzie tak stabilny jak jakas 6-ka a co do case jx i nh tdd to uwazam ze jest to tez dobra propozycja w rozsadnej cenie tylko co do spalania za bardzo nie moge sie wypowiadac

#134 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 19:33

nie posiadam przy nim tura a szkoda bo bylby to swietny zestaw jak na moje potrzeby moj znajomy posiada lambo 60 z turem i jest z niego bardzo zadowolony zrobil okolo 3 tys mtg i wymienil tylko lozysko dociskowe od sprzegla ale jak patrze na jego eksploatacje to cud ze ten ciagnik u niego wytrzymuje targa nim baloty sianokiszonki i jak sa naprawde dobrze zbite to przydala by mu sie przeciwaga( robi okolo 600 balotow sianokiszonki ) ale jak wiadomo jest to ciagnik 3 cylindrowy i nie ma co oczekiwac ze bedzie tak stabilny jak jakas 6-ka a co do case jx i nh tdd to uwazam ze jest to tez dobra propozycja w rozsadnej cenie tylko co do spalania za bardzo nie moge sie wypowiadac

To bez przeciwwagi pracuje sąsiad, a jakiego ma tura jakiej firmy?

#135 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 19:34

No własnie ten case jest bardzo ciekawy tylko ze z kołami chyba 11,2/24 i tył 12,4/36 występuje a jak coś szerokiego to przód 20, w przyszłości chciałbym tura i tu będzie ból,a czy tak dużo lepiej zrobiony od farmtracka>?

Zdecydowanie lepiej wykonany,tak właściwie myślę że te mniejsze kółka to też nie jest taka tragedia w ciągniczku tej wielkości-jak się będzie sprawował w ładowaczu-ciężko powiedzieć-duży to on nie jest-czyli jakiś krótki ładowacz+przeciwwaga-zdaje się z kolei że jest nieco szerszy od Farmtracka-a to w Turze jest naprawdę ważne-ja Zetorka po takim jednym numerze rozstawiłem na ponad dwa metry szerokości

#136 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 listopad 2007 - 19:51

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych ferdek jak można porównać case lub inne zachodnie do farmtracka, to tak jak byś porównał malucha do Audi!!!!!!!!!
kup farmtracka i po sprawiebo jak case mało pali to ma za małe koła, a jak mało pali i ma dobre wykinanie to jest za drogi, a jak wykonanie dobre i tani to niewygodny albo cieknie, albo brzydki, może sam sobie zrób lub poczekaj az wymyślą ,,ciągniki doskonałe na wodór"

#137 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 listopad 2007 - 20:01

ferdek jak można porównać case lub inne zachodnie do farmtracka, to tak jak byś porównał malucha do Audi!!!!!!!!!
kup farmtracka i po sprawiebo jak case mało pali to ma za małe koła, a jak mało pali i ma dobre wykinanie to jest za drogi, a jak wykonanie dobre i tani to niewygodny albo cieknie, albo brzydki, może sam sobie zrób lub poczekaj az wymyślą ,,ciągniki doskonałe na wodór"

Troche masz racji jak nie to sie nie podoba to to.Przecież idealnego ciągnika nie będziesz miał.

@jaro- jak ci sie sprawuje zetorek z turem i ile dałeś za tura nowy czy używany? polecił byś mi go do zetorka?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#138 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 20:08

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Zaraz idelany, naczytałem się w tematach porównujących proxime i td80d jak to zrównaliście z ziemią td i jx, a teraz tak chwalicie, właściwie Panowie to wybór tak jak na wstępie pomiędzy jx/td i farmtrackiem, a czy tak naprawde aż tak porażająca jakość jest etgo jx to sie zastanawiam, bo w porównaniu do jakiegoś fotona owszem, ale w porónaniu do farmtracka to aż takiejprzepaści to nie ma tak mi się wydaje, jx składają we włoszech czy w turcji nie wiem, no a kopyto to napewno ma lepsze farmtrac z tym perkinsem
Poczytałem w działach z mc cormic i landini co ten nowy perkins poprawi wiec myśle ze warto dla samego silnika, ale case też mi sie podoba i ma wałek eco.

#139 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 20:13

Troche masz racji jak nie to sie nie podoba to to.Przecież idealnego ciągnika nie będziesz miał.

@jaro- jak ci sie sprawuje zetorek z turem i ile dałeś za tura nowy czy używany? polecił byś mi go do zetorka?

Adik-za ładowacz to ja dałem zdaje się jakieś 11 tys -za nowy-ale to było sześć lat temu (więc cena z chwytakiem ,łyżką)-ładowacz to Hydramet bez prostowodów ,paskudny do podczepiania (więc cały czas jeździ zaczepiony ;) ),jak stuningowałem Zetorka (w Galerii-ale tam jeszcze nie rozstawiony)-to jest naprawdę ok(jest dosyć krótki-więc czasami na mokrej łące potrafię załadować bele sianokiszonki bez przeciwwagi)-a parę dni temu niestety pękł sworzeń zwrotnicy (a jak się ślicznie błotnik pogiął ;) )-no ale w końcu paręlat w Turze swoje robi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 listopad 2007 - 20:15

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych piszesz że chcesz mały ciagnik do obory i lekkich prac to np koła 11,2/24 to za małe to mój zetor ma 12,4/24 i chodzi jako głowny na 60 ha i wystarcza nie wiem czego ty oczekujesz poprostu!! a wykonanie napewno lepsze wsiadz do jd albo farmtracka lub fermera czy nawet zetora. ale jak do małowymagajacych prac do weż se farmtracka bo i tak wszystko sie do niego sprowadza bo jakoś wszyscy próbowali cos doradzić a ty i tak nic do wiadomości nie przyjmujesz. A jd w turcji czy we włoszech raczej składany nie jest!!!