Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

404 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 maj 2011 - 19:57

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Tylko że proxima 75 kosztuje mniejwięcej tyle co JX70 ale po doliczeniu wyposażenia wychodzi drożej. Mi za proxime 75 na takim samym wypozażeniu jak mam w Case powiedział 102 netto. Nie krytykujcie mnie ale moim zdaniem teraz zetora można sobie równać do belarusa a nie do Case czy JD

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Dzisiaj, 21:52
  •  

#282 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:09

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych czyli mam juz 4 ciagniki do wyboru :
Zetora Proxime 75
Zetora Proxime 85
Case JX 70
Kubota M7040

no i jeszcze bym sie nad tym belarusem zastanowił.
Dzieki za pomoc , dam znac co wybiore
Chyba ze macie jeszcze jakies propozycje albo opinie na temat w/w ciagnikow to chetnie sie z nimi zapoznam.

#283 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 24 maj 2011 - 20:26

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych ja też proponuję POl-MOT 82 Km wg mnie dobre ciągniki u mnie w okolicy jest kilka i awarii nie ale tylko w serii H.

#284 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:35

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych no co do biegów to nic mi nie musisz mówić ale w 952 jest już lepiej niż w 1025 :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#285 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:58

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Pozwólcie że wtrącę swoje trzy zdania na temat zetora.

A więc tak. Zetor od 1-ego czerwca wprowadza min. nowe nazwy, z tego powodu że moc mierzona w nim była na uciągu a teraz tak jak inne firmy będzie mierzona na silniku

Przykład
Zetor Proxima 85-82km (przed zmianą)
Zetor Proxima 90-89km (po zmianie) (ten sam model)

Proxima 65 teraz 70
Proxima 75 teraz 80 itd.

(osobiście proponuje dwa powyższe modele)

#286 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:06

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych ja planuje kupic case'a jx90 albo 95, tez mam 18ha 80% warzyw, buraki i zboze.
Mysle zeby sie nie zadluzac tez przy 90 albo mniejszym sie zakerece, rodzice przez 25 lat mieli jednego fergussona mf 255 i do tej pory nim jezdze, tyle ze teraz przy warzywach dlugo bez ciagnika bysmy nie pociagneli. Osobiscie proponowalbym: zetora albo case'a.
Zetor z tego co wiem ma o wiele wieksza kabine, case w wyposazeniu ktore chce, bedzie mial biegi pelzajace takze tez bedzie wporzo.

#287 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:33

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Coś ze stajni McC też byś wybrał, wydaje mi sie ze F80 bedzie oscylowal w okolicach tej ceny. A z maszyny napewno bylbys zadowolony!!
http://maszyny.roman...cormick/f80.htm

#288 Share Toro

Toro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 maj 2011 - 22:53

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Ja natomiast od siebie jako użytkownika mtz belarusa 952.3 dodam, że również nad czymś z tej stajni możesz sie rozglądnąć, choćby z ciekawości skąd różnice w cenie:) Wg mnie to są dobre maszyny, owszem awarie się zdarzają, ale przy rocznej gwarancji większość usterek usuwana jest bez włożonych złotówek (chodzi np. o wady fabryczne, lub przy "skręcaniu" egzemplarza). Ogólnie musisz znaleść złoty środek między niedoinwestowaniem, a przeinwestowaniem. Kup ciągnik na własną miarę. Ja się kierowałem tym:

- ogolne parametry ciągnika, o tym nie trzeba pisać, wiesz jakie chcesz,
- cena początkowa, w twoim przypadku 100 tysięcy,
- koszty eksploatacji.

I tu warto zrócić uwagę na trzeci podpunkt, o którym wielu zapomina. Mianowicie z puźniejszą eksploatacją zawsze pojawiają się usterki, mniej poważne bądź bardziej. Nie chcę wydawać ogromnych pięniędzy na przysłowiowe "zębatki" do skrzyni do JD albo innego "zachodniego" ciągnika. Dlatego wybrałem mtz. To maszyna prosta, niewiele zmieniająca się na przestrzeni lat, z dobrym dostępem do części itd.

Oczywiście jasnym jest, że lepiej, łatwiej itp. pracowało by mi się w maszynie zachodniej, to nie ulega żadnym wątpliwościom. Znajomy posiada jelonka, już dobrych kilka lat (około 10?) ostatnio posypały się jakieś zębatki w skrzyni. W związku z wprowadzeniem co raz to nowszych (tj. doskonalszych) modeli, ciężko było mu dostać części do swojego, troche wysłużonego już modelu. W końcu zamówił orginalne, koszt około 2500zł. To jest tylko przykład, może miał pecha, ale daje do myślenia. Ja do mtza mogę kupić całą skrzynię za 4000zł...o to mi właśnie chodzi:)
Sie rozpisałem....Jednym zdaniem: Decyzja należy do Ciebie, nie sztuka kupić piękny nowoczesny ciągnik, sztuka go puźniej takim utrzymać:) pozdrawiam.

#289 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 maj 2011 - 00:34

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Toro i to jest prawda co mowisz.
Dlatego tez narazie sie zastanawiam co wybrac , wiadomo ze te 100-120tys to nie jest mała kasa , dlatego tez chce sie naprawde dobrze zastanowic przed tym co wybiore.

#290 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 25 maj 2011 - 08:23

a fotona nie kupuj bo to składak

Foton To Chińczyk a jako takim "składakiem" jest obecnie każdy ciągnik :P

Edytowany przez MgrLukash, 25 maj 2011 - 08:27.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 maj 2011 - 17:11

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Mym pogląd troszkę inny niż Toro i wybrałem zachód ponieważ jak ciągnik swoje już zrobi to wymienie go na nowy a nie będę czekał aż się rozleci. Usterka za 2500zł po 10 latach użytkowania JD - Myślę że nie stał za stodołą tylko w polu swoje robił. Po co mi ciągnik z tanimi częściami który muszę często naprawiać skoro mogę kupić z drogimi trwalszy a jak swoje zrobi niech idzie na ludzi.

#292 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 26 maj 2011 - 19:56

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Co użytkownik to inna opinia na temat tego co kupić.
Wszystkie ciągniki mają swoje za i swoje przeciw.
Ode mnie dodam, że nie kieruj się tym co ci ktoś podpowiada tylko tym co sam myślisz o danym ciągniku.
3/4 marek zachodnich jest składanych z tych samych lub bardzo podobnych podzespołów więc to jest jeden czort jaki wybierzesz.
Najlepszym sposobem jest tylko przejechanie się każdym ciągnikiem i wyciągnięcie wniosków.
Najlepiej jeszcze jakbyś mógł to zrobić w polu a nie na placu
Ja kupując maszyny dla siebie kieruje się wyznacznikiem cena/jakość i oczywiście mój gust.

#293 Share Toro

Toro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 maj 2011 - 09:03

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych @Syty
Po częsci masz rację, zachodnim napewno będzie się ogolnie mówiąc-lepiej- pracować niż np. mtz'em. I faktycznie lepiej jest zmienić ciągnik na nowy gdy już "swoje zrobi" (5 lat użytkowania? 10?). Jeśli kogoś na to stać. Kupujesz za 120 tys., po pięciu latach sprzedajesz za ile? 50? 60? (mówimy o ciągniku który jak sam napisałeś "swoje zrobił") to skąd wziąć jeszcze 70 na nowy przynajmniej tej samej klasy? Jeśli gospodarstwo przynosi spore dochody, nie mamy o czym rozmawiać, wtedy sprawa jest oczywista. Ale jeśli ktoś kupuje ciągnik w związku z funduszami unijnymi, domyślam się że jego dochoty nie są na tyle duże, aby po 5 latach, gdy zabraknie funduszy unijnych, dołożyć, nawet te 50 tysięcy do nowego (a co z pozostałymi maszynami? też co kilka lat?). Wtedy zostaje eksploatacja starego, i wtedy zaczyna się psuć w związku ze zużyciem części. I to nie jest tak że wschodni to sie psuje co tydzień, a zachodni raz na 10 lat, tu bardziej leży kwestia w dbaniu o maszyny.

Żebyś źle mnie nie zrozumiał, nie kłucę się, poprostu wyjaśniam o co mi chodziło w poprzednim poście:)

Ogolnie każdy ma prawo mieć własne zdanie, nawet powienien je mieć, ale jeśli ktoś prosi kogoś o rady, staramy sie ich udzielić na podstawie własnego doświadczenia, bo chyba o to chodzi w tym forum co nie?:)
pozdrawiam:)

#294 Share misio17171

misio17171

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 maj 2011 - 23:13

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Polecał bym Ursus 6824 Mido

#295 Share Jakub97M

Jakub97M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 maj 2011 - 06:18

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Z tego co wyżej przeczytałem-że na NH to ludzie nie narzekają ale machani co do mnie przyjeżdża to mowie że tak sie sypią a do jednego to już się znudziło jeździć bo takie zlomostwo..

#296 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 maj 2011 - 07:49

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych belarusa 95konnego

#297 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 maj 2011 - 11:43

Pozwólcie że wtrącę swoje trzy zdania na temat zetora.

A więc tak. Zetor od 1-ego czerwca wprowadza min. nowe nazwy, z tego powodu że moc mierzona w nim była na uciągu a teraz tak jak inne firmy będzie mierzona na silniku

Przykład
Zetor Proxima 85-82km (przed zmianą)
Zetor Proxima 90-89km (po zmianie) (ten sam model)

Proxima 65 teraz 70
Proxima 75 teraz 80 itd.

(osobiście proponuje dwa powyższe modele)

Wszyscy producenci podają moc znamionową mierzoną na silniku ewentualnie czasem można uzyskać informacje o mocy na WOM. Tylko co kraj to obyczaj i każdy mierzy trochę inaczej i potem mamy ISO, ECE, DIN
Wcześniej numeracja Zetorów pochodziła od mocy mierzonej w ECE R24 a teraz będzie w ISO
o różnych mocach można przeczytać tu: http://www.agroma.bi.../menu-id-4.html

Edytowany przez adikpl1, 28 maj 2011 - 11:44.

#298 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 maj 2011 - 20:58

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych albo 952 albo w tych przedziałach podobnych ciut wyżej nad 100 tys jest farmtrack i polmot

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#299 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:58

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Witam. Przymierzamy się do zakupu zimą ciągnika z turem, w przedziale mocy 110-130 koni i z turem. Najlepiej aby była pneumatyka. Z tego co myśleliśmy to jak na razie John deere z serii 6X10 lub 6X00. Macie moze jakieś inne propozycje? Z tego co wiem to te JD to nie zawodne maszyny. Co wy na to? Pozostać przy JD czy raczej coś innego? Z góry dziękuje za pomoc;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:10

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych To prawda Jelonki to niezawodne maszynki. Może jakiegoś Ursusa Albo Zetora ZTS.