Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

404 odpowiedzi na ten temat

#181 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 22:04

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Ferdek czytając twoje posty doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie koń. Dasz mu wody to ci tanio wyjdzie, bo nie musisz tankować ON i jeszcze nawóz będziesz miał. Takie rozwiązanie może być alternatywną dla nowych ciągników przyszłości na wodór.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Dzisiaj, 16:27
  •  

#182 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 listopad 2007 - 22:09

Ferdek czytając twoje posty doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie koń. Dasz mu wody to ci tanio wyjdzie, bo nie musisz tankować ON i jeszcze nawóz będziesz miał. Takie rozwiązanie może być alternatywną dla nowych ciągników przyszłości na wodór.

Zbigi już nie dogryzaj jak Ferdek będzie wszystko przeliczał na spalnie to wkońcu nic nie kupi ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#183 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2007 - 22:11

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Dajmy mu spokój bo sie jeszcze chłopak zamknie w sobie i klucz zgubi. I tak już się nie odzywa.

#184 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 22:22

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Widze jak bardzo piszecie na temat...

#185 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 22:28

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Jak nie na temat? Jak polecać mu jakis ciągnik to każdy za dużo pali. Jezeli za wszelką cenę upiera się przy farmtracu to po co taki temat? Pozatym i tak ostatnio Ferdek nie udziela ię do tematu.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#186 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 08:36

Ferdek dlaczego nie napisałeś ze chodzi ci o głowny ciągnik do gospodarstwa bo tak wynika z postu miraska:Agregat uprawowy 2,7m, bierny z
hydropakiem, to ile ty masz bydła na 15 ha ze robisz 1000 balotów???????? przecierz fak ze masz 15ha i chcesz ciągnik to przecierz nie jest wstyd chyba????
chyba ze sie myle to mnie popraw ale tak wynika z tamtego postu

Skąd zarwałeś że mam 15ha? Mam 15 ha łąk i 15 ha pola do tego 4 ha dzierżawy, do tego dochodzi około 7 -10 ha łąk od znajomych którzy oddają łąki do skoszenia aby tylko dopłaty dostać, więc jak się trafia dobra łąka i urodzajny rok to nawet do 1000 bel ze słomą bywa, bo zawsze następny rok może być susza i wole się zabespieczyć Dodany obrazek .
Co do spalania to ciągnik u mnie w pracuje głównie w lekkich pracach w sezonie po 12 do 16 godz dziennie więc każdy litr ropy się liczy.

Czy ja napisałem że wszystkie ciągniki dużo palą na początku tematu pisałem że biore pod uwagę farmtracka i case jx a Wy tu wyjeżdzacie z niewiadomo czym i naczytaliście się co wipisywałem w innych tematach!!! :angry:

Wiem wiem, Przepraszam że napisałem że mtz jest po**bany, a zetora wogóle nie biore pod uwagę!!!

Co do wypowiedzi o sprzęcie kolegi lub znajomego, to też przepraszam bo najlepiej pisać o tym co się ma, a jak już się ma c360 i żadnego innego ciągnika to pewnie że jest dla tego kogoś najlepsza na świecie (w końcu przestał ten ktoś za koniem chodzić jak sobie kupił!!!)

Chłopaki tak dla jasności w temacie pytałem o case jx i farmtracka i h*j mnie obchodzą wasze zetory mtz i belarusy,
farmtrack po nodze wam przejechał czy jakiś inny perkins że tak się czepiacie?

#187 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 09:08

Witam!
Jaki najlepszy ciągnik można kupić w cenie do 100 tyś ważne żeby miał 4x4 i ponad 60km był mało awaryjny i mało palił, wydaje mi się ze najlepszą propozycją są farmtracki, macie inne propozycje?

Sorki ale je tu widze tylko farmtracka a case nie widzę. A nie chodzi o to że nie lubie fartracka lub perkinsa, tylko odpowiadaliśmy na twoje pytanie tzn ,,macie inne propozycje", porprostu farmtarck nie jest taki tani jak myślałem w porównaniu do zachodnich. A jak tam z jego serwisem naprawde jest taki tani bo przecierz w większości to itak zachodnie podzespoły???
Ja opieram sie na własnych doświadczeniach a nie na kolegach czy znajomych bo sie przekonałem że koledzy potrafia celowo źle doradzić.
Pozdro

#188 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 09:42

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Rino o case mniej wiem więc mniej pisałem, a co do farmtracka, kabina jest polska i napweno jeszcze jakieś elementy, już nie chodzi o cene samych szyb, co jest ważne w moim przypadku, ale np. carraro ma tańsze części bo jest bardziej popularnew Polsce również silniki perkinsa są bardzo popularne w wielu maszynach od ładowarek po kombajny itp, cóż mógł bym liczyć tylko na to że za kilka lat case stanie się bardziej popularny w polsce i ceny troche spadną.
Jest jeszcze roller/lampo, ale czy to prawda że po nowym roku nie będą dostępne? bo coś mi się wydaje że mają silniki euro 1 i wprowadzić mają lambo r2.

#189 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 09:55

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych o sampo/roller nic nie wiem to czy maja silniki euro 1, ale powinny miec juz euro2 ale nie wiem. Ale chyba dostępne będa tylko ze już euro 2 no i droższe co za tym idzie.

#190 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:53

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych Mam ten sam dylemat co Ferdek tzn. Case JX70(80) lub Farmtrac 675DT.
Przeglądam uważnie wszystkie posty i nie wiem na który z nich się zdecydować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 29 listopad 2007 - 13:08

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych moim zdaniem nhtd80 kosz około 100tys moc taka jak jest ja bym stawiał na niego

#192 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:35

Ferdek a powiedz mi czemu ty wszystko przeliczasz na spalanie.......Ja bym patrzył na awaryjność a nie na spalanie...

no to sie chyba pomyliłes z ta awaryjnoscią!! ja tak jak ferdek... patrzył bym na spalanie, komfort i jeszcze awaryjnosć!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#193 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:46

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych no to powiem wam coś o nhtd80. niedawno gośc mi mówił że jego nh podczas orki z czteroskibowym pługiem to nie wyrabia się w 10 l na mtg. więc gadanie dilerów że palą 5 można sobie między bajki włożyć. myślę też że i inne marki reklamujące się baaardzo niskim spalaniem nie zawsze będą spełniać oczekiwania klientów., i gadanie że jakaś marka spali 3 l wydaję się bardzo smieszna. w rosji podobno wyprodukowali taki ciągnik w którym podczas pracy przybywa paliwa, więc dla bardzo oszczędnych godny polecenia

#194 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:49

no to sie chyba pomyliłes z ta awaryjnoscią!! ja tak jak ferdek... patrzył bym na spalanie, komfort i jeszcze awaryjnosć!!!

W końcu ktoś myśli poprawnie, przecież nowy sprzęt ma się spłacać nie tylko wydajnością ale kosztami eksploatacji czyli najważniejsze mniejsze spalanie i lepszy komfort pracy, no i awaryjność, bo spalanie to są codzienne koszty najbardziej odczuwalne, a to że się coś popsuje kazdy dieler odpowiada to tylko maszyny i właściwie nie ma reguły który ma wiecej awarii, który mniej a po to jest gwarancja.
Czasy taniego kombinowanego paliwa odchodzą bezpowrotnie więc trzeba stawiać na oszczędność, niższe spalanie na poziomie 2 l/godz to jest 60 -80 zł dziennie a tyle dochodu to nie mam z gospodarstwa.
Nie wiem czy ktoś czytał artykół w Fokusie o Rokefelerze, oszczędzał nawet na kroplach cyny do lutowania beczek z ropą, z 40 kazał zejsć do 38 jak beczki ciekły stoswali 39 po latach uzbierał się niezły majatek na tej jednej kropli cyny ;)

#195 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:59

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych oj ferdek ty po prostu jesteś chyba strasznym dusigroszem. napewno nie będziesz rokefelerem skoro mówisz że nie masz 60 zł dziennego dochodu z gospodarstwa. niestety podzielam zdanie zbiga - koń -jedyne rozwiązanie

#196 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:02

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych 60-80zł dziennej różnicy w spalaniu to co ty ciągnika na noc nie gasisz

#197 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:09

60-80zł dziennej różnicy w spalaniu to co ty ciągnika na noc nie gasisz

Koniec sierpnia i początek września odpalam o 6 rano do kopaczki ziemniaczanej i kilka godz na zarobek potem ładowacz do gnoju i rozrzutnik i orka do 22 -23 oczywiście mam zmienników ale mf 255 czasami jest nie gaszony przez cały dzień no ale bez przesady to tylko kilkanaście dni w roku,a tak normalnie to rotacyjna zgrabiarka i zworzenie i ukłądanie bel też schodzi samo układanie do 21 -22 bo jak nie są za suche to muszą poleżakować na powietrzu i po tygodniu dopiero skłądam do stodoły lub w stogi,więc dużo godzin pracuje u mnie ciągnik a w sumie to są same lekkie prace

oj ferdek ty po prostu jesteś chyba strasznym dusigroszem. napewno nie będziesz rokefelerem skoro mówisz że nie masz 60 zł dziennego dochodu z gospodarstwa. niestety podzielam zdanie zbiga - koń -jedyne rozwiązanie

Po odliczeniu wszystkich kosztów to się poważnie zastanawiam czy jest wogóle 60zł netto dziennie

#198 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 21:06

no to powiem wam coś o nhtd80. niedawno gośc mi mówił że jego nh podczas orki z czteroskibowym pługiem to nie wyrabia się w 10 l na mtg. więc gadanie dilerów że palą 5 można sobie między bajki włożyć. myślę też że i inne marki reklamujące się baaardzo niskim spalaniem nie zawsze będą spełniać oczekiwania klientów., i gadanie że jakaś marka spali 3 l wydaję się bardzo smieszna. w rosji podobno wyprodukowali taki ciągnik w którym podczas pracy przybywa paliwa, więc dla bardzo oszczędnych godny polecenia

ja jakoś mam TL90A i pali mi z 4x40 4L na motogodzine!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#199 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 listopad 2007 - 21:27

to powiedz mi kolego ile u ciebie trwa motogodzina i ile motogodzin lub godzin orzesz hektar bo z takim zuzyciem zanosi sie na rekord

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 21:28

Dobra -to ile tych mth potrzebujesz na zaoranie jednego ha ?