Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja bym w tych pieniądzach wziął Farmtrac Heritage 6075 DT widziałem go na targach agro-tech  prosty masywny metalowe błotniki maska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki jak Ty ;) czyli Twój awatar.

Tak naprawdę nie ma już wymogu typu "używany do 5 lat" na MR, czyli może być starszy. To informacja potwierdzona. A 100 tyś nie jest limitem wymaganym co do przeznaczenia premii.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Zamierzam świadczyc usługi pobliskiej firmie w transporcie słomy, kompostu i możliwie ze prasowaniu(ale to w przyszłości moze)

Na  traktor i kilka innych które podbiją mi punkty chce złożyc wniosek na młodego rolnika. Wiem już ze traktor wcale nie musi byc  nowy ani do 5 lat.

Najważniejsze by miał certyfikat CE i podbne kórych wykaz jest w arimr.

Głowne jego zadania to targanie lawety ze słomą na różne odległości. Nawet ok 150km. Oraz wanna.

Myslałem o Case cvx 175 lub Fastrac 3185. Prosze o pomoc i opinie.

Dobrze by pędził 50km/h. 

Wiem ze cvx'em ryzyko bo do 100tyś zł szału nie kupie. A taki który ma ok8 tyś h  to trochę strach.

Czekam na wasze propozycje i oczywiście opiniee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli to ma być transport na takie odległości to fastrac chyba najlepszy będzie w moich sronach dużo Czechów jeździ nimi po słomę i siano z lawetami ale na twoim miejscu zastanowilbym się przede wszystkim nad oponami szosowymi do takiego ciągnika bo zwykle to szybko zedrzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

W sumie to fajną opcją byłby John Deere 6930-20 . 6920 jest na mechaniczej pompie , znajomy takim ganiał lekko ponad 40 a później ktoś mu coś poprzestawiał że ponad 50 zasuwał ... Tylko nie pamiętam czy to był na mechaniczej pompie czy CR . Jednak w 100 tyś ciężko się będzie wyrobic by kupić coś na ładzie . Ale moze warto dołożyć trochę i kupić coś lepszego ;) CVX też dobra opcja , w okolicy ma facet dokładnie to cvx 170 i drugi półbieg mu coś szwankuje w sensie coś ślizga się, mówił że go nie używa ... A tak to ładnie lata mimo że dość wyeksploatowany jest .
To jednak był 175 cvx , mała nieścisłość nastąpiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ooooo polbieg w cvx. coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Tak wiem , tak sobie później myślę że cvx to przecież bezstopniówka ;) A tamto to MX był. Czekałem tylko na to aż ktoś powie coś na temat tego że napisałem o tym cvx i półbiegu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jd spali dużo więcej a skoro fastraców tyle u nas jeździ to znaczy ze się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

80tyś +- w granicach 2010 roku 80-95km co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak25    0

Witam jaki ciągnik na areał ok 20 ha, do tego zarobkowo przy prasie belującej. Myślałem nad renault 103-54, jak jego awaryjność, spalanie i dostęp do części?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Kupię Ciągnik rolniczy w granicach 80-100 km w tym przedziale cenowym, gdyby ktoś miał coś ciekawego do zaoferowania to z chęcią przyjąłbym propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj