Polecane posty

kotek12321    1

Dzień dobry,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Eicher'a 4060A z napędem na cztery koła. 

Ciągnik nie jest awaryjny, podczas gdy go posiadam nie zepsuło się jeszcze nic, aż do ostatniej chwili. Zepsuł się obrotomierz, jest to zwykły na linkę. Niestety nie można już nigdzie takiego dostać, nawet w rodzimym kraju w Niemczech. 

Chciałem zainstalować obrotomierz pulsacyjny, pytanie czy jest to dobre rozwiązanie lub może ktoś ma lepszy pomysł. Niestety nie wiem też jaki kupić. Zakres jakoś do 2500 obrotów. 

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

 

Marcin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A tak Ci ten obrotomierz niezbędnie potrzebny do pracy? Wiem że fajnie jak działa ale jak nie działa to wielkiej straty nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Być może kolega chce mieć 100% sprawny ciągnik, a nie jak co niektórzy... instalacja powyrywana, motogodzin nie liczy, zegary nie działają, a potem nie ma co się dziwić że się zatarł albo przegrzał. Do liczenia godzin pracy polecam licznik VDO z maszyn niemieckich. Pokaż jak wygląda ten licznik, to może coś dopasujemy.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

Jeżeli chodzi o to czy mi jest potrzebny to tak. Nie chodzi nawet o wygląd lecz o nawożenie lub opryski. Na podstawie obrotów wiedziałem z jaką prędkością jadę, teraz niestety dokładnie tego ustawić nie mogę. 

Dziś wieczorem podeśle zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaGciarz    0

Ten model posiadał  chyba silnik perkinsa , czy jest chłodozny powietrzem jak poprzednie konstrukcje ?  Jęsli masz perkinsa to kup od ursusa 4512 lub coś koło tego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.
    • Przez piotrekbial1
      witam przerabiał ktoś  problem  z obrotomierz  elektronicznym w 54serii ? 
      orientuje się  ktoś  na którym  pinie idzie sterowanie z alternatora na obrotomierz  i czym jest sterowany ? masa czy może  prądowym ? 
      jeśli  ktoś  ma dostęp  do rozpiski skrzynki bezpiecznikow byłbym  wdzięczny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj