Skocz do zawartości

Zdjęcie

zerwany dach po burzy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 17:24

zerwany dach po burzy po ostatnich burzach zerwalo mi czesc dachu z dobudowki stodoły krytej eternitem falistym a na stodole powyrywalo mi część eternitu tego małego kwadratowego i zrobiło się sito. Powaoliło też jedna ścianę szczytowa w dobudowce i zastanawiam się jak do tego podejdzie rzeczoznawca z PZU czy policzy ze cały dach jest do przekrycia czy tylko czesc bo krokwie mimo że prawie 40letnie to są zdrowe ale takiego eternitu już nie ma więc nie uniknione jest wymiana całego dachu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zerwany dach po burzy Dzisiaj, 22:47
  •  

#2 Share Zefir

Zefir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 21:44

zerwany dach po burzy

jak będzie dobry rzeczoznawca to dostaniesz jeszcze więcej na potrzebę zdjęcia trującego eternitu

#3 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 23:18

zerwany dach po burzy to nie wiedziałem ze taka opcja jest możliwa. zapytam rzeczoznawcę o to

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
Napisany 03 lipiec 2017 - 08:38

zerwany dach po burzy jeszcze nie spotkałem takie dobrego rzeczoznawcę żeby dał więcej niż się należy no ale cuda się zdarzają

#5 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 20:00

zerwany dach po burzy da uczciwie tyle ile się należy. cudów nie będzie ale będziesz zadowolony.

#6 Share wierzbicka17

wierzbicka17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 07:33

zerwany dach po burzy trzeba odwoływać się ,mi za zniszczony dach chcieli wypłacić 5000zł,a wypłacili 50000zł.zależy na jaką kwotę ubezpieczony i co zostało zniszczone

#7 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 16:42

zerwany dach po burzy był rzeczoznawca i zrobił kilka zdjęć, mówił że szkoda że więcej szkód burza nie wyrządziła bo większą kasą by była hehe zobaczymy teraz jak wycenia. A jak wygląda odwoływanie się, przyjeżdża jeszcze raz rzeczoznawca i co pisać w uzasadnieniu

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2588 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 19:05

zerwany dach po burzy

zobacz na ile ci wyceni rzeczoznawca ,weż na szybko fachowca ale z papierami niech zrobi wycenę naprawy ,całość odszkodowania powinna opiewac na procentową sumę ,pomniejszoną o amortyzację ,jednak za wykonanie naprawy muszą zapłacic w 100% jeśli idzie za tym F-VAT.Tobie jako rolnikowi nie wolno wykonywać takich napraw samemu ,więc trzeba zatrudnić do tego firmę i to niesie koszty .Wiem kazdy robi najtaniej wlasnymi siłami ale po co ,skoro można nająć kogoś a PZU musi za to zapłacić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 20:40

zerwany dach po burzy A jeśli złoże odwołanie od sumy która mi przyznają za pierwszym razem to już jej nie tracę? żeby nie wyszło tak że oblicza jeszcze raz i stwierdza że mi ze za dużo dali hehe

#10 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 lipiec 2017 - 21:19

zerwany dach po burzy spotkal sie ktos z przypadkiem ze ubezpieczyciel odmowil wyplacenia odszkodowania za budynek ubezpieczany od 15 lat powolujac sie na nieprzeprowadzanie robot konserwatorskich? nie chodzi mi o walaca sie drewniana stodole ktora juz zgnila tylko o obore murowana co prawda poniemiecka ale dach i wszystko kompletne bez ubytkow, budynek caly czas uzytkowany. po burzy zwalilo kawalek dachu a dach pociagnal sciane szczytowa.

Edytowany przez Zieleniak, 04 lipiec 2017 - 21:21.

#11 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 16:28

zerwany dach po burzy dostałem odpowiedź z PZU I oczywiście przyznali ochlapy na odwal się ponieważ budynek stary itp. zadzwonilem na infolinię i powiedziałem że za tą kasę to nawet firma mi eternitu nie zdejmie więc wyślą jeszcze raz rzeczoznawcę i zastanawiam się jak to rozegrać czy da się coś jeszcze zrobić i jak wygląda taką powtorna wizyta

#12 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2588 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 17:41

zerwany dach po burzy Tak jak pisałem ,na szybko, firma która wystawi fakturę na usługę niech zrobi kosztorys

#13 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 17:48

zerwany dach po burzy

Stała taktyka firm ubezpieczeniowych lecieć po łebkach , a nuż ktoś się nabierze. Miałem kiedyś pożar to wiem. Po pożarze najlepiej jak coś zostało,. to rozpieprzyć do końca (choć nikomu tego nie życzę) .

#14 Share wierzbicka17

wierzbicka17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 19:11

zerwany dach po burzy na polisie powinno być na ile jest ubezpieczony budynek i koszty amortyzacji,np .budynek macie ubezpieczony na 10000 zł .i 20o/o to do 8000zł.max.mozna wyciągnąć nie dajcie się oszukać niema ze stary czy nowy budynek jest kwota ubezpieczenia i amortyzacja jak biorą kasę za ubezpieczenie to nie przeszkadza ze nieremontowany.

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2588 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 21:37

zerwany dach po burzy

jeżeli budynek był pokryty eternitem na wysokiej fali to jego amortyzacja(eternitu) jest prawie w 90% czyli za każdą płyte dostaniesz max 10% wartości nowej ,zapłaca tylko za zniszczone m2 ,o wymianie calych połaci nie ma mowy ,jedynym sposobem na uzyskanie dobrej kasy  jest tak jak pisałem wynajęcie firmy i podpieranie sie kosztorysem na usluge .

wierzbicka 17masz racje ale to tylko jak ulegnie zniszczeniu w 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 10 sierpień 2017 - 14:27

zerwany dach po burzy opłaca się odwolywac bo po kolejnych oględzinach innego rzeczoznawcy, krzykach i grosbach ze jak będę cwaniakowal to mogą zabrać to co przyznali! Dziś okazało się ze dziś przyznali mi sporą sumkę za która naprawie dach☺ dupki rzuca grosze na odwal się i ciesz się ze w ogole coś dostałeś. walczcie o swoje!!