kysiekb

Jeśli prasa używana to jaka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kysiekb    27

Witam, chce kupić prasę rolująca do 30 tysięcy. Ogólnie będzie robić na 2ha łąki pierwszy pokos na siano natomiast drugi i trzeci na kiszonkę. Słoma z Ok 10ha Co polecacie? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Napewno musi być owijanie siatka. Lepsza starsza zachodnia? Czy nowsza Polska? Mysle ze by zrobiła rocznie max 150 bel. Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

myśle że nowszej polskiej nie kupisz do 30 tyś bo ludzie cenią te prasy jakby to było coś warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja mam sipmę od 2003 roku ktura pracuje przez całe żniwa na usługach i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć więc nie mówcie mi, że to nie jest nic warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam, chce kupić prasę rolująca do 30 tysięcy. Ogólnie będzie robić na 2ha łąki pierwszy pokos na siano natomiast drugi i trzeci na kiszonkę. Słoma z Ok 10ha Co polecacie? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Napewno musi być owijanie siatka. Lepsza starsza zachodnia? Czy nowsza Polska? Mysle ze by zrobiła rocznie max 150 bel. Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

Ty  chłopcze przemysl  to jeszcze  , zapytaj  tata czy  ci  da kase .

wydać  30  tys  , żeby  rocznie  zrobić  150  bel? za  ta kase  przez prawie 20 lat będziesz miał  zrobiona  usługę  , bez  żadnych kosztów i awarii 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

nikogo prosił o usługi nie będę. jest swoja to jest. Prosiłem tylko o doradzenie jaka kupić a nie o to co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Poproś  tatę o  zgode  najpierw  - bo i  tak  sam nie kupisz  :P

Jest  takich tematów mnóstwo na  forum , poszukaj poczytaj .

Ile  użytkowników  - tyle opinii 

Tylko kto poważny bedzie  się  sugerował  tym - co napisze jakis nieznajomy  , anonimowy  gostek na  forum? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Niby czemu się nie opłaca?. z usługą to raz jest tak raz tak, to nie chce przyjechać Ci w porę, to mu coś nie pasuje. A że zbiorem słomy siana czy kiszonki nie ma poczekaj i musi być na teraz później w razie opadów stoisz i patrzysz jak wszystko moknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Swoja to swoja, nie słuchaj tych co mówią że się nie opłaci. Bierzesz i robisz a nie chodzisz i wypatrujesz czy już jedzie czy nie. Tu już by powoził a tu jeszcze nie dojechał. Jutro i przez tydzień deszcze i takie to się czekanie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gotówkę to kup,czemu by nie. Bo jeśli na kredyt to przy tak małej ilości kulek to głupi pomysł.
Polecam prasy John Deere,jest w mojej okolicy kilka i nie ma z nimi problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

a ty nie prosiłeś o zgodę? czy może przyszedłeś sobie na gotowe?? jest dużo społeczeństwa co zaczyna od zera. A Ty odrazu wyjeżdzasz z pieniędzmi od ojca. Nie wiesz nic to się nie wtrącaj. nie potrzebujemy tutaj takich opini jak twoje. A jakiś model może tego John Derre? A co myślicie o prasach claas?
I tak jak wyżej, masz swoją to masz i jedziesz robić kiedy ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Ja mam deutz fahr kupiłem za 10 000 zł na sznurek stan dobry zwija bez problemu, rocznie robie jakieś 200-300 belek części mogę dostać od famarolu nie narzekam uważam że jak mam swoją to jestem nie zależny od nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Zależy jakie modele np variant to prasy bardzo wydajne i proste, które cechują się wysokim stopniem zgniotu beli. Przejrzyj również prasy krone tak jak mówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie nie prosiłem o zgodę- bo kupowałem za swoje i nie na 150szt rocznie- bywało że robiłem 20 razy więcej. Variant słynie bardziej, z częstych pożarów, niż niezawodności i zgniotu.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

O tych pożarach to takie bezsensowne pier****nie bo ktoś zobaczył kilka spalonych i już są do odrzucenia. Gówno prawda prawdopodobieństwo spalenia jest takie samo jak i jd czy lely :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj