Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Chudy44

Chudy44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:56

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? ja w moim zetorze przerobilem sobie blokade mechanizmu roznicowego na pneumatyczną:blink:
przewody zawór odcinajacy powietrze i silownik ta sa elementy potrzebne do zamontowania:D
ja siłownik miałem w domu od jelcza takze od wlacznia blokady:) a wiec koszt przerobki byl nizszy wyniósł mnie jakies 150 zł
mała rzecz ale bardzo ułatwia prace w polu:!!:D nie trzeba gniesc naga tylko psssyk i juz wlaczone:D
moze macie jakies inne pomysły na przerobke blokady to pisac pozdro:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:10

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? ja bym chciał przerobić w swoim zetorze, ale nie na pneumatyczną, zostawić mechaniczną ale zrobić jakieś inne rozwiązanie jej włączania-tzn tej dzwigni, dzisiaj wpadł mi mały pomysł ale nie wiem czy będzie do wykonania, moze cos polecicie?

#3 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:19

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? @chudy44 a msz fotki z tej przeróbki blokady??

#4 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 00:39

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Pneumatyczne jest dobre ale konieczna jest włączona pneumatyka. Jeśli dało by rade przerobić na hydrauliczne to było by lepiej bo pompe w pracach polowych zawsze się używa.

Jest pneumatyczne sprzęgło wspomagające (przy sprzęgle WOM) uruchamiane elektrozaworem z lewej strony, można takie zamontować rówież z prawej strony przy blokadzie.

Są znane 3 sposoby uruchamiania blokady: mechanicznie, hydrauliczne i pneumatyczne.
Ale czy ktoś wie jak przerobić na automatyczne?:blink:

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 07:55

@chudy44 a msz fotki z tej przeróbki blokady??

http://www.agrofoto....mage126138.html
http://www.agrofoto....mage126141.html
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share wojtek7211

wojtek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 07:58

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? ja przy swoim zetorze zrobilem blokade jak ręczny przy samochorzie zaciagam i mam tez spokoj czyli mechanizm od recznego od starego fiata 125p i linke dosc gruba chyba tez od recznego ale od malucha to wszystko zamontowalem kolo tej regulacji przeplywu oleju i linke podlaczylem i jestem z tej przeróbki zadowolony

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 08:45

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? a mozesz zapodac jakies fotki?

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 17:51

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Ale czy ktoś wie jak przerobić na automatyczne?:blink:
[/quote]
Podłącz elektrody do mózgu i niech zetor wyczuwa Twoje sugestie.

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:14

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? to ja moze opisze swoją przeróbkę jaką na dniach planuje zrobić z tą nieudolną blokadą :D otóż chcę do niej wykorzystac 2 rzeczyIMG_0435.JPG
mam zamiar przyrząd B przedłużyc tak aby dostał on od gwinta załącznika blokady do tego mechanizmu ktory przesuwa stopkę a sprężynę umiejscowić gdzies na przyrządzie B i na korpusie skrzyni ew.tylnego mostu po to aby odbijało blokadę :blink:
dokładnie chcę zeby to wyglądało mniej wiecej tak tylko nie wiem czy zda to egzamin
gallery_1749_489_114632.jpg

nie bedzie problemów z ustawieniem tego żeby wystarczająco duzo podciągało? napiszcie co sądzicie o tym pomysle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Dzisiaj, 15:39
  •  

#10 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:03

Ale czy ktoś wie jak przerobić na automatyczne?:blink:

Podłącz elektrody do mózgu i niech zetor wyczuwa Twoje sugestie.

aha, zapewne już kolega próbował
czy może kolega powiedzieć które elektrody i jak na to wpadł?

wiem że są automatyczne, ciekaw jestem na jakiej zasadzie działają, to wszystko

#11 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:33

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Automatyka działa pewnie na zasadzie obliczania przez komputer poślizgu kół, stopnia skręcenia przednich kół nad wszystkich czuwają niezliczone czujniki :blink:

A co do pomysłu jak to zrobić mi do głowy przyszedł pomysł aby blokadę zrobić elektryczna. Guzik,bezpieczniki,kabelki jakiś siłowniczek elektryczny:) Ja tego montował nie będę gdyż blokady w ciągniku używam bardzo rzadko :D

Honda - The Power of Dreams :)

#12 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:50

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Niezliczone czujniki? no chyba kilka najwyżej,

O właśnie, elektrycznie włączaną blokadę nie pogardzę.
W końcu działałaby najbardziej niezależnie i może najtaniej wyjść. Tylko nie wiem skąd wziąść siłownik elektryczny.

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:57

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Od podnoszenia szyb nie nada się?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:19

Niezliczone czujniki? no chyba kilka najwyżej,

Napisałem niezliczone bo nie wiem ile ich tam jest. Może być kilka bądź kilkanaście, jednak nie zmienia to faktu, że jest trochę parametrów do zebrania i przetworzenia przez komputer i wydania odpowiedniej komendy.

Honda - The Power of Dreams :)

#15 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 23:03

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? Najlepiej to po prostu zrobic blokade blokady.Też myśle nad czymś do C 330 albo C 360.Może siłownik pneumatyczny od szyby.Albo po prostu mechanicznie żeby ją zablokować i nogą gazu dawać.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#16 Share zylaczek

zylaczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:09

Niezliczone czujniki? no chyba kilka najwyżej,

O właśnie, elektrycznie włączaną blokadę nie pogardzę.
W końcu działałaby najbardziej niezależnie i może najtaniej wyjść. Tylko nie wiem skąd wziąść siłownik elektryczny.

Jako siłownik elektryczny można wykorzystać elektromagnes jakiegoś niedużego rozrusznika np malucha
Załączysz- blokadę wciągnie, rozłączysz to sprężyna wypchnie. To proste!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share jasiusz19

jasiusz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 14:38

Zetor 7011 przeróbka blokady-mój pomysł, jak wy przerobiliscie swoje blokady? 0Może i proste ale eletrkomagnes ma za małą siłę żeby załączyć blokadę ;)