Skocz do zawartości

Zdjęcie

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest???

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:10

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? witam... pytam o dźwignie umieszczoną obok siedzenia po prawej stronie na dole taka z podziałka stopniowa... od czego ona jest??? :D a i jeszcze jedno jak zrobić żeby młockarnia i heder lekko sie załączały bo u mnie trzeba użyć dwóch rak żeby to włączyć? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:28

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? Dzwignia jest od regulacji szczeliny między klepiskiem a cepami młocarni.To drugie to nasmaruj tam gdzie trzeba jak nie pomorze to sprawdż czy sprężyny nie są za mocno naciągnięte.U mnie też dość ciężko chodziło ale jedną ręką dałem rade.

#3 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:09

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? a taka dzwignia za kołem przednim prawym patrzac od przodu ,zaras przy wizjerze, taka krótka i gdzy ja opuscimy w dół to ona sama sie podnosi od czego ona jest????

#4 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 14:17

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? zrob zdjecie tej dzwigni
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#5 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:12

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? pewnie chodzi o kłosownik(przedłużenie klepiska)do góry-załączony ,na dół-wyłączony,ale żeby sama powracała to ja tak nie mam
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#6 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:26

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? A ta dźwignia do kłosownika to w jakiej pozycji powinna być ustawiona?
KPK Kumurun Team

#7 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:26

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? jęczmienie,len,koniczyna,lucerna,trawy trudno wymłacalne ewentualnie załączony/czyli do góry/, pozostałe wyłączony kłosownik/na dół/
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2009 - 22:07

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? @ferdek1 dzięki za informację, przez 7 lat nie wiedziałem do czego ona służy :D , jeszcze raz dzięki.
KPK Kumurun Team

#9 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:01

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? ferdek1, masz może instrukcje do 75-ki?

#10 Share fza

fza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:56

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? Jak regulujecie szczelinę między klepiskiem a cepami tzn. czy przy przestawianiu dźwigni luzujecie nakrętki (śruby) boczne klepiska, czy są cały czas dokręcone na lekko z niewielkim luzem. U mnie jak dokręcę mocno nakrętki boczne klepiska to o regulacji dźwignią w kabinie nie ma mowy. Jak nie dokręcę to dźwignią reguluje ale klepisko nie jest na sztywno. Robię tak, że przed ustawieniem dźwigni na dziurkę, luzuję nakrętki, przestawiam dźwignią na jakąś dziurkę, dokręcam nakrętki. Jest to kłopotliwe. Czy robicie tak samo, czy ja mam coś zwalone.

Cytowanie poprzedniego posta +1 pkt

Edytowany przez fza, 12 kwiecień 2014 - 20:24.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:47

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? Coś jest nie tak z tą regulacją u Ciebie albo masz sporo śmiecia między klepiskiem a ściankami. Tą dźwignią najłatwiej jest przestawiać klepisko po włączeniu zespołu młócącego, drgania i jakieś tam wibracje ułatwiają przestawianie bez konieczności luzowania nakrętek.

#12 Share PaweBokiniec

PaweBokiniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:47

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? mam pytanie do czego jest ostatni licznik ten mały w protectorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 20:02

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest??? Licznik przepracowanych godzin, bardziej to wygląda na zegarek.