Jacek3p

bizon z056 pomocy!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacek3p    0

witam panowie :) i o pomoc prosze , zakupiłem bizona z056 i podczas przygotowań i jazdy po placu kombajn stanoł biegi wchodza a nie jedzie tylko od czasu do czasu jakis trzask w skrzyni postanowiłem rozebrać dekiel i zagładnąć i wyszło na to że krzyżak mechanizmu różnicowego sie posypał i teraz jestem zielony jak to rozebrać mam zdjete duże koło od strony schodków wyjetą półoś długą i rozebrane chamulce po dwóch stronach i co dalej ??? nie mam pojecia jak to rozebrać i jak go naprawić mam na to jeszcze tydzien bo u mnie jeczmień już twardy prosze pomóżcie bo kupiony i tak troche wstyd nie wyjechać swoim a 3 ha do koszenia to prawie bym go sprawdził, prosze o opisanie tego od a do z prosto i dokładnie za odp z góry dziekuje :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Jak biegi wchodza a nie jedzie to raczej polos. Po zdjeciu dekla od skrzyni wszystko powinienes widziec nie ma tam nic skomplikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

w mechanizmie róznicowym z tego co wiem jest krzyżak on się rozsypał i bolce powylatywały a satelity luźne nic je nie blokuje półosie cale i sprzegło też 

 


ewidentnie widać że to jest to tylko powiedzcie mi jak go wyjąć ten mechanizm różnicowy ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Pomogę: Odszukaj najbliższego mechanika i zleć naprawę. 

dzieki kolego za takie coś mnie niezle skroją dam sb rade sam z fortschrittem 512 też wszystkiego sie uczyłem od początku i zawsze dało sie rade tylko to czekanie na czesci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

Jak mechanizm ci sie rozpadl to musisz go calego wyciagac. Z tego co wiem taki sam jest w c 360 i jest tanszy wujo taki zakladal do swojego i smiga juz z 4lata. Napewno dwie polosie trzeba wysuwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie do końca taki sam. Zdejmujesz koła, hamulce, wysuwasz półosie, sciągasz duże koła zwonicowe, chyba trzeba wyjąc je ze skrzyni całkiem, nie pamiętam i mechanizm wtedy wyjdzie do góry. Piszę z pamięci. Ale najpierw sciągnij gardziel. Z przodu lepiej robić. Sprawdz jeszcze wałek sprzęgłowy, mógł się wysypać a roboty przy nim nieporównywalnie mniej. Poza tym o skrzyni jest bardzo obszerny temat. Tam jest wszystko wyczerpane do samego spodu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

koledzy to nic innego jak ten mechanizm róznicowy ewidentnie rozsypany bo mam dekiel sciągniety i widze tylko nie wiem jak wyjąć i w tym problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

On w całości nie wyjdzie. Musisz go rozkręcić i wyjmujesz w kawałkach. Podobnie z montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

gardzieli nie trzeba ściągać! pół oś trzeba wysunąć i cały wyjdzie do góry jeden warunek dwóch ludzi potrzeba bo jest zaj . ciężki ja z 5 razy tak wyciagalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jak odkręcisz belkę na skrzynią to wyjmiesz w całości kosz lub rozkręcaj w środku i składaj to belkę nad skrzynia zostanie i prawe koło z pół oską też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Każdy to robi inaczej ja wszystko w środku złożyłem wysuwają tylko jedną półoś i bez problemu i wcale nie tak strasznie jak to opisywali , ale i tak dziękuję za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj