Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#161 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:49

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego @darek1972
Myślisz że firmy hodowlane są tak wspaniałomyślne? Pretekst przekrzyżowania jest tylko zasłoną zaspokajającą przeciwników GMO. Sądzisz, że firmę X obchodzi, że ich roślina uległa przekrzyżowaniu? Właśnie monopol, wyłączność, bo tak jak wspomniałem problem będzie dotyczył również i „konwencjonalnych” odmian. SF, powiadasz? Zatem jak można nazwać choćby stonkę ziemniaczaną, czy owies głuchy, o których jeszcze 20-30 lat temu rolnik nie słyszał, jak nie science fiction?
@Grześ
Jeżeli odmiana z blokadą będzie plonowała 30-40% lepiej od tych bez, to właśnie będę kupował ją po to bo to się bardziej opłaci.
Poza tym wcale nie jest powiedziane, że wszyscy hodowcy solidarnie nie wprowadzą tego ograniczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 22:14
  •  

#162 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:56

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Jeżeli kupujesz tyko i wyłacznie kwalifikowany to twój wybór podobnie jak mój ze kupuję tylko 100 kg rozmnażam i sieję na przyszły rok, tak co roku kilka odmian mam porównanie, wybieram najbardziej mi odpowiadającą. A wprowadzenie takiej blokady to bedzie pewnie GMO które jak na razie jest prawnie zabronione. Pozatym to wbrew naturze tak czy owak ona znajdzie wyjście chociażby jak w Parku Jurajskim.
The Truth Is Out There

#163 Share ADi33

ADi33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 09:54

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Ja też dostałem pismo z AN z Leszna i to od razu ponaglenie. Przeczytałem uważnie wszystkie posty na ten temat chyba od 2008 roku i rozumiem, że twórcy nowych odmian chcą czerpać profity z ze swojej pracy. Ciekawi mnie jednak sama AN z Leszna. Pismo od nich przyszło zwykłą pocztą, więc jeśłi nie złożę formularza, to i tak nic mi nie zrobią, bo takie wezwanie nie ma mocy prawnej. Musi być wysłane pocztą poleconą lub osobiście z potwierdzeniem odbioru. Następna sprawa, to na piśmie NIKT się nie podpisał. Kolejna wada prawna. I kolejny temat, to na jakiej podstawie AGENCJA NASIENNA SPÓŁKA Z O.O. (prywatna firma, a nie żadna agencja rządowa, np. ARiMR) z siedzibą w Lesznie na ulicy Dekana 6E ma prawo wzywać mnie do wysyłania jakichkolwiek informacji i żadąć ode mnie zapłaty jakichkolwiek pieniędzy?! W piśmie AN powołuje się na przepisy, ale nigdzie nie ma tam zapisane, że właśnie taka firma, ma prawo do tych wszystkich czynności. Z tego wynika następny temat ochrony danych osobowych. Zazwyczaj się to lekceważy, ale to jest dość mocny bat na takie firmy. Skąd mają moje dane i na jakiej podstawie używają moich danych.

Ogólnie wygląda mi to straszny kit i naciąganie nie tylko rolników, ale też i firmy hodowlane. Ja nie robię z tym nic. Nie wyrzucę do kosza, ale nie będę wysyłał formularza, nie będę ich prosił o znaczki, ani nie zrobię żadnej innej czynności. To wezwanie, które dostałem, to są ewidentne śmieci. Każdemu szkoda wydać pieniądze na prawników i myślę, że właśnie dlatego firmy takie jak AN z Leszna egzystuje.

Jeśli ktoś zna kontretne odpowiedzi (nie plotki zasłyszane gdzieś, od kogoś) na moje pytania, wątpiwości, to bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

#164 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 10:53

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Też dostałem ponaglenie i do kosza. Jeśli chcą kasę to niech mi udowodnią że to ich odmiany .Jak na razie to olewam zobaczymy co z tego wyniknie
Najlepsza muzyka to klang silnika

#165 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 kwiecień 2011 - 10:57

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ADI twoj pierwszy post i bardzo konkretny zgadzam sie z toba tez otrzymalem ponaglenie bez zadnego podpisu pieczatki wysylane jakby z automatu szkoda lasu na takie papiery oni licza ze choc co ktorys zaplaci to dla nich dobrze ja nie mam zamniaru narazie placic bo po pierwsze duzo sieje kwalifikatu a po drugie reszte nasion moglem kupic jakiejs firmy X ktorej nie ma we wykazie wiec pieprze na to

#166 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:01

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dostałem w tamtym roku koperte z wnioskiem na 2 lata i olałem to , wczoraj dostałem ponaglenie w którym to mimo przekroczenia wszelakich terminów na złozenie wniosku to dają mi jeszcze łaskawie 14 dni na złozenie papierów. Oczywiście olewam dalej. :D

#167 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:06

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego utwierdzajmy sie w przekonaniu ze nalezy to olac !!

#168 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 kwiecień 2011 - 14:30

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ja chyba z 5 lat temu dostałem i odesłałem. Później nigdy nie odsyłałem. Raz nawet zadzwoniłem żeby dali mi spokój bo nie sieję zbóż.

#169 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:47

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Witam

Mam do was pytanie. Czy ktoś z was dostał pismo z agencji nasiennej z Leszna (www.agnas.pl) wraz z formularzem do zapłaty za wysiew zbóż??? Ja coś takiego dostałem a raczej dostaje już kilka razy. Co z tym zrobić??? Narazie nie płacę bo uważam że to złodziejstwo. Jak wy sobie z tym radzicie??

#170 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:58

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Kupuje materiał siewny,więc opłata mnie nie dotyczy i odsyłam im wypisane zeznanie z zaznaczeniem że nie korzystałem z własnego materiału siewnego.A co do nie płacenia to jeśli już cię mają w bazie danych to kiedyś nastąpi przykry finał finansowy???.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:07

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego A co jak nie znam nazw odmian zbóż posianych w gospodarstwie ?

#172 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:11

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Witam. Dziś ojciec dostał pismo z Agencji Nasiennej. Jest to ponaglenie. Dostał takie w zeszłym roku. Próbowałem go przekonać żeby wypełnić zapłacić i mieć święty spokój. Ale jak to ojciec kazał olać sprawę. Zastanawia mnie tylko skąd prywatna spółka ma dane ojca i kto Jej dał prawo do przetwarzania tych danych. Gdzieś przeczytałem że trzeba to wypełnić tylko takie moje małe pytanie (podobne do tego z kilku postów wcześniej) jak to udowodnią że takowe pismo ojciec dostał (bo było w skrzynce) i czy ewentualnie go nie wysłałem i gdzieś na poczcie zaginęło :-) Czy ktoś z was również nie odpowiedział na ponaglenie i jakie ewentualne są konsekwencje takiego olania

#173 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:13

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Lepiej zapłacić (to nie dużo jest) i mieć spokój, niż mieć jakieś kłopoty w przyszłości. W razie wątpliwości najlepiej zadzwonić do nich i się upewnić co do nieznajomości odmian, które są wysiane. Też uważam, że to złodziejstwo. To tak jakby płacić piekarzowi za to, że we własnym zakresie w domu gospodyni upiecze chleb. Albo płacić wodąciągom za to, że z własnej studni pobieram wodę. Paranoja...

#174 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:18

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego saherb niby nie duzo ale tu chodzi o zasady. Powiedzmy jest to 300 zł to ile rolnik musi pracowac aby te 300zł zarobić. A po drugie to jak sie zgodzimy na takie zasady to za rok każa nam płacić np. za to ze nawoz wysiewamy. Przecież to jest chore.

#175 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:24

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego wyślij im formularz ze nie korzystasz z odmian zamieszczonych na liście i powinni się odczepić. ja tak zrobiłem i już 2 lata mam spokoju.

#176 Share samtech84

samtech84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:24

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Do mnie przyszło takie coś i olałem to sobie

#177 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:25

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Temat już istnieje ! http://www.agrofoto....100#entry704430

#178 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:26

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego proszę o zamkniecie. znalazłem go wlasnie

#179 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:30

Lepiej zapłacić (to nie dużo jest) i mieć spokój, niż mieć jakieś kłopoty w przyszłości. W razie wątpliwości najlepiej zadzwonić do nich i się upewnić co do nieznajomości odmian, które są wysiane. Też uważam, że to złodziejstwo. To tak jakby płacić piekarzowi za to, że we własnym zakresie w domu gospodyni upiecze chleb. Albo płacić wodąciągom za to, że z własnej studni pobieram wodę. Paranoja...

no powiem ci ze co do tej studni i wodociągów to cię zdziwię bo jeżeli będziesz miał studnie głębszą niż 30 metrów to według prawa musisz mieć pozwolenie na korzystanie ze studni oraz zakład wodociągowy powinien założyć wodomierz i co miesiąc musisz płacić za pobraną wodę .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:47

Witam. Dziś ojciec dostał pismo z Agencji Nasiennej. Jest to ponaglenie. Dostał takie w zeszłym roku. Próbowałem go przekonać żeby wypełnić zapłacić i mieć święty spokój. Ale jak to ojciec kazał olać sprawę. Zastanawia mnie tylko skąd prywatna spółka ma dane ojca i kto Jej dał prawo do przetwarzania tych danych. Gdzieś przeczytałem że trzeba to wypełnić tylko takie moje małe pytanie (podobne do tego z kilku postów wcześniej) jak to udowodnią że takowe pismo ojciec dostał (bo było w skrzynce) i czy ewentualnie go nie wysłałem i gdzieś na poczcie zaginęło :-) Czy ktoś z was również nie odpowiedział na ponaglenie i jakie ewentualne są konsekwencje takiego olania

Jeśli pismo z AN przyszło listem zwykłym to olej to. Jest to przesyłka nieewidencjonowania i AN w żaden sposób Ci nie udowodni że pismo dostałeś.
antyfan AF