Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#121 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:00

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Przypuszczam, że jakbyś zasiał pszenicę płaskurkę to oficjalnie, choćby nie wiem jak rygorystycznie podchodzono do opłat licencyjnych i tak byś się wymigał. Tyle, że ty jej nie uprawiasz, ale jej ulepszoną wersję po licznych krzyżówkach i selekcjach. Za to własnie probują pobierać abonament.
"Owszem, w kwalifikowanym materiale jest opłata i powinna ona spadać dajmy na to do 5 lat a potem się kończyć, potem to już haracz bo inaczej tego nazwać nie mogę" - tutaj jak najbardziej zgoda, ale z drugiej strony ten haracz to jednak przysługa, albo inczej - kara dla ciemnego rolnika, ktory nie wiedziec czemu dalej wysiewa wyrodzony materiał siewny. Bo tak naprawdę to kto o zdrowych zmyslach licząc koszty korzysta z tego samego materiału siewnego po raz 6,7,8... Stary chłop ktory od trzydziestu lat na swoich 5 hektarach wysiewa te samo żyto i tak nie zostanie obarczony opłatą, ponieważ ta rozpoczyna sie powyżej powierzchni 10 hektarów. Podsumowując: opłata za wysiewanie materiału powyżej 5 lat ma miejsce, ale tylko i wyłącznie jako strzał w stopę niekompetentnego rolnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 02:06
  •  

#122 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:27

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Bardzo słusznie mówisz, najlepsze rozwiązanie to siać zakupiony materiał siewny wybranej odmiany, w miarę nowej. Każda nowa odmiana ma coś ulepszonego od starszych. Tym bardziej że po dopłatach do kwalifikowanego materiału cena nowego niewiele się różni od ceny własnego.

#123 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 12 styczeń 2011 - 00:24

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dobrze prawicie Koledzy ! Ja do obliczeń , gdy mi nie wychodzi na korzyść kwalifikowanego doliczam przyrost plonu (a jest )wystarczy np.200kg/ha i od razu się lepiej czuję i płacenie tak nie boli, polecam . :)

Edytowany przez fezoi, 12 styczeń 2011 - 00:26.

#124 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 08:19

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Z moich obserwacji, plon pszenicy ozimej, do siewu której został wykorzystany kwalifikowany materiał siewny jest większy o co najmniej 0,5-1 tony nawet w stosunku do materiału z którego korzystam dopiero drugi raz. Także jakby nie patrzeć nawet przy braku dopłaty do materiału siewnego wychodzi się co najmniej na zero. I nie trzeba się babrać przy zaprawach.

#125 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 08:24

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Mi też przysłali grubą koperte z drukami chyba w maju, ale leży sobie spokojnie puki nikt się o nią nie upomni. :D Myśle że narazie to łapią takich jeleni co odeślą i zapłacą i mało tego to samemu trzeba jeszcze druki pobierać. A ja przecież nawet internetu nie mam. :lol:

#126 Share dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, TRANSPORT

Napisany 12 styczeń 2011 - 08:54

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego A ja się zastanawiam dlaczego ja również dostałem tą wspomnianą wcześniej grubą kopertę, z stanowczymi żądaniami zapłaty chociaż nie mam na siebie ani ara ziemi, wszystko stoi na ojca a koperta poleconym na mnie. Zawsze kupujemy kwalifikatory ale faktury na ojca i dopłatę z agencji też. Prywatne firmy i handel danymi, ale przynajmniej wiem skąd mieli moje dane, po kolei analizowałem po czym mogli dojść do mnie i jedyne gdzie jestem zarejestrowany z wszystkimi danymi to pewien klub agri ( tak nikt mnie o obrazę majestatu nie posądzi)
Może jestem wariat, ale nie idiota...

#127 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 10:43

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Więc teraz doceń syngente podczas wiosennych zakupów. :lol:

#128 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 13:49

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Jeśli macie więcej niż 10ha a mniej niż 30ha to wystarczy, że bedziecie siać(rozmnażać) odmiany z listy Agnas-2 i nic nie musicie płacić. Mnie pare lat temu też nękała Agencja Nasienna i przez to prawie całkowicie zrezygnowałem z polskich odmian zbóż. Swoją drogą to ciekawa sprawa, że w Polsce istnieje inna definicja drobnego gospodarstwa niż w UE której jesteśmy członkiem...

#129 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:23

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego dobra to powiedzcie mi czy te prywatne Agencje Nasienne(nie wiem czy jest jedna-krajowa siedziba, czy w każdym województwie) razem namierzają kto zapłacił a kto nie bo skąd wiadomo kto kupił kwalifikowany materiał,a kto zrobił własny i ogólnie czy ARiMR udostępnia nasze dane.

Edytowany przez MartineZ, 12 styczeń 2011 - 15:33.

#130 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:32

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Ja się nawet przyj***łem do przedstawiciela Dalgety za handel danymi, ale się wybraniał, że to nie oni. :lol: Znajomy nie ma kontaktu ni z takimi firmami, ani z materiałem kwalif. i też dostał upominek z agencji, choć pewnie nie z tej, co by chciał. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:46

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego @lukejro http://www.agronews.com.pl/print.php?id=4&aid=2284 tu jest częściowe potwierdzenie tego co piszesz...czemu mówię częściowe? Dlatego, że nic nie pisze na temat rolnika który mieści się w przedziale 10ha-30ha i sieje tzw. odmiany UE. Czy aby na pewno w takim przypadku nie ma obowiązku wypełnienia takiego formularzu??

#132 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:07

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego @martinez przeczytaj dokładnie "przykład 1" ze strony której adres podałeś. Jest to tam wytłumaczone na podstawie żyta Dańkowskie Diament które się znajduje na liście Agnas-2. Jeżeli wszystkie odmiany które wysiewasz znajdują sie na liście Agnas-2 to składasz tylko formularz Agnas-1 z informacją, że nie wykorzystałeś do siewu nasion wymienionych tam odmian. Dodatkowo przeczytaj odpowiedź na pytanie 8 na stronie Agencji http://www.agencjana...s_pytania.htm#8
Swoją drogą nie spotkałem się jeszcze z nikim kto by z własnej inicjatywy wysyłał do AN informacji na temat wykorzystanego w gospodarstwie materiału siewnego.

Edytowany przez krzysiek16m, 12 styczeń 2011 - 23:34.
literówki

#133 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:00

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego masz racje czytałem kilka razy ale nie wiem czemu za każdym razem minąłem bardzo istotne"nie" :lol: dzięki za odpowiedzi ;)
wie ktoś jakie odmiany jęczmienia i pszenżyta należą do Agnas 1, a ktore do Agnas 2??

#134 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:05

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Na stronie Agencji Nasiennej jest aktualny wykaz http://www.agencjana...aktualnosci.htm

#135 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:05

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego no to chyba ostatnie pytania: skąd te pijawki biorą nasze dane?? ;[ i skąd wiedzą kto kupił kwalifikowany, a kto robi własny(i już zapłacił bądź jeszcze nie)

#136 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:11

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Właśnie nie wiedzą, kto kupił kawlifikat, a kto nie. Po kolei, jak leci wysyłają paczki listowe wszystkim. Ja przypuszczam, że dane mogły być wykorzystane z wykazu rolników ze stron ARiMR dotyczącego wielkości płatności obszarowych, który jeszcze do niedawna był dostępny dla każdego.

#137 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:41

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Właśnie źródło danych osobowych, czy zbieranie i przetwarzanie bez mojej zgody jest legalne?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#138 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:25

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego jakby było nielegalne to by się w to nie bawili narażając się na procesy cywilne

#139 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:26

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego a ja myślę że AN dostała dane od ARR tych którzy składali wniosek na zwrot z materiału siewnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 07:56

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dlaczego bez twojej zgody? Wypełniając choćby wniosek płatności obszarowych wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.