Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Sylwia

Sylwia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:-rolnictwo
    -agronomia
    - bioenergetyka rolna

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:29

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego eh, mnie dorwali w tym roku pierwszy raz pomimo że wogóle nie złożyłam wniosku o zwrot za kwalifikowany siewny ( może właśnie dlatego)

ale: czy ktoś może wie jak to będzie z opłatą za odstępstwo rolne ale odnośnie ziemniaków? powstała jakaś agencja odpowiedzialna za to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 15:35
  •  

#82 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 maj 2010 - 16:07

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ja dostałem pierwsze zgłoszenie z agencji w 2007 jak kupiłem jęczmień kwalifikat i dostałem dopłatę z arr.wniosek odesłałem po pół roku jak dostałem następne zgłoszenie i ponaglenie.od tamtego czasu dostaję co roku ale odrazu ląduje w piecu.nie sieję zbóż i nie będę płacił za znaczki.w zeszłym roku brałem dopłatę z arr do ziemniaków i teraz też będę występował bo też kupowałem ziemniaki.chociaż za swoje sadzeniaki to bym zapłacił bo podobno za ziemniaka też się płaci opłatę licencyjną

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2010 - 09:28

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ja też dostałem dziś ten wniosek, i mam pytanie czy wszyscy wysyłacie kasę hodowcom i odysłacie ten wniosek? I czy jak nie wyśledzicie przychodzą wam jakieś upomnienia?

#84 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:38

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Ja też dostałem pierwszy raz.Teście dostają co roku.Pierwszy raz jak dostali to z tym zwlekali to dostali upomnienie.

#85 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:37

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Też dostałem dziś pisemko z agencji nasiennej i sie zastanawiam jako że jest to pierwsze czy odpowiadać czy olać .Mam na pokrycie swych ha kupiony kwalifikat to wtym roku se mogą ale niechce sie pisać i jak ktoś wcześniej zaóważył czemu znów rolnik musi wejść w koszta nie w swej sprawie?

#86 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 czerwiec 2010 - 06:49

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ja odpisałem raz a potem wszystko w piec i na razie mam spokój.nic nie przysyłają

#87 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2010 - 07:19

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Agencja nasienna bierze pod lupę wszystkich, którzy złożyli wnioski do ARiMr-u np. na modernizację. Na stronach ARiMR mają gotowe listy rolników z losowania kolejności rozpatrywania wniosków i po NIP-ie namierzają adresy właścicieli. Raczej nie korzystają z danych ARR gdzie składane są wnioski o dopłatę do kwalifikatu. Mi przysłali wniosek na nazwę zarejestrowanej działalności gospodarczej a nie na gospodarstwo rolne. Faktury wystawiane na gospodarstwo mają inną nazwę, więc nie mieli tej informacji z ARR gdzie składam faktury na gospodarstwo. Tylko że Ja co roku kupuję kwalifikat więc ode mnie kasy nie ujrzą .

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2010 - 08:00

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego a nie wie ktoś jakie są kary za nie wysłanie kasy?

#89 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 lipiec 2010 - 20:17

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego hmm dziś przyszło ponaglenie i niewiemy płacić czy nie?

#90 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 18:06

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Próbuję się dodzwonić do tej agencji od kilku dni ale nigdy nikt nie odbiera więc mam kilka pytań.
Jeśli sie powie że kupiło się nasienie do zasiewu na rynku to skad będą wiedzieli czy te nasiona podlegaja pod zapłatę dla jakiejś firmy, przeciez na rynku nikt nie musi dawać faktury i tym samym moga to być nasiona firmy której niema na liście, a kupno zboża na rynku nie jest chyba zabronione.
Lub można powiedzieć że to jakaś amerykańska albo rumuńska firma za której nasiona nie trzeba płacić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:29

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Według mnie to jest chora sprawa nie dość że się płaci bardzo wysoko cene to ktoś chce jeszcze od rolnika kase .My w tamtym roku kupiliśmy 3 tony pszenicy kwalifikowanej i jak do tej pory nikt nie domaga się opłat. :D

#92 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 05:35

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego mi sie wydaje ze jak kupujesz materiał kwalifikowany to opłata jest w jego cenie, natomiast gdybyś za rok zasiał zboże tej odmiany ale ze swojeo zbioru no to wtedy bulisz
my co roku kupujemy materiał kwalifikowany i nigdy nic nie płacimy zadnej agencji nasiennej, ani zadne pisma nie przychodza

#93 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 lipiec 2010 - 06:29

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Moim zdaniem, to jest tylko dobijanie polskiego rolnika. Jakby pszenica w zniwa byla po 800zł/t to mozna byloby pomyslec a tak?! Tak samo jak trzeba miec atest opryskiwacza, zaswiadczenie ze mozna wykonywac opryski. Tyle dobrze ze mi jeszcze nic nie przysłali :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#94 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 06:49

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Jeżeli zapłace tą opłate to też powinienem mieć od nich jakieś zaświadczenie że materiał siewny jest dobrej jakosci i czysty, bo tak jest jak się kupuje materiał siewny z jakiejś firmy.

#95 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 11:02

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego To tak samo jak ja bym komuś sprzedał jałowicę,a po wycieleniu domagał się jeszcze opłaty za cielaka.... :D :D Dziwne to prawo, po prostu wyciągnięcie kasy od chłopa...A co będzie jak ktoś nie zapłaci?? Jakieś kary,czy co??

#96 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 13:30

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego co może zrobić AN jeśli oświadczę że sieje materiał nasienny z Czech który kupiłem jako zboże paszowe i oczywiście nie pamiętam odmiany wiem tylko że w Polsce jej nie ma itp???
co może zrobić AN jak odpisze że dajmy na to oświadczę że sieje 3 ha zboża, a w rzeczywistości jest go kilkadziesiąt czy kilkaset ha???

#97 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:15

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Lepiej napisać że posiałem z 10ha odmianą np.X i zapłacić.A masz posiane 35ha.

#98 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:44

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Jakiś czas temu dużo się mówiło o płaceniu za rozmnożenie odmiany.Dla tych, którzy nie bardzo wiedzą o co chodzi tłumacze - chodzi o to, że jak ktoś kupuje materiał siewny kwalifikowany i zasieje go np. na hektarze i na drugi rok sam go zaprawi i zasieje na większym areale. Moje pytanie brzmi czy taka opłata jest przestrzegana bo w przepisach już jest długi czas? :unsure:

#99 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:19

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Opłata jak najbardziej obowiązuje ale (tu nie jestem pewny)czy w przypadku użycia we własnym gospodarstwie czy sprzedając jako mat siewny(gdzie opłata obowiązuje na pewno).

Edytowany przez marian7k, 07 styczeń 2011 - 19:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:48

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego nie no mi się wydaje, że chodzi o to co się wysiewa a to co sprzedałeś komuś to on ma się rozliczyć ile wysiał.

no to wiemy że taka opłata obowiązuje ale czy ktoś był już za takową ścigany? :lol: