Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#61 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2009 - 12:07

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego mój kolega ma już proces w tej sprawie,jak go spotkam to wypytam co i jak,ja tez to dostaje co nieco napisze, pare złotych im wpłace i po temacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 13:31
  •  

#62 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2009 - 19:32

znając upierdliwość polskich urzedników to pewnie na 3 razach sie nei skonczy - no z tym odsyłaniem to rzeczywiscie problem bo jakby tak policzyc kazdego rolnika po te kilka zlotych to sie nazbiera niezła sumka a znając realia to taka instytucja mogła by pertraktowac z pocztą i dołączać swoje koperty juz zaadresowane na tzw przesyłkę niesteplowaną i wyszlo by im znacznie taniej - no i mamy tutaj najwidoczniej dziurę w przepisach

BRAWO - nigdzie nie ma napisane ze to ROLNIK ma ponośić koszta a skoro tak jest to niech ponosi je kolejna agencja jesli chce jakies info uzyskać. Takie jest moje zdanie.

a co do kontroli - to z posiadanych przezemnie informacji to nie był bym taki zadowolony bo pracownikowi agencji wyjdzie to bardziej na reke niz przeczytanie ankiety w biurze - poniewaz taki urzednik za wyjazd w teren otrzymuje tzw diety czyli odpowiednia stawka pienieżna plus do tego kilometrówka - i chyba jeszcze ma mozliwosć dokonania kontroli w asyscie policji (nie wiem czy napewno ale chyab tak)

w mojej okolicy były kontrole z agencji i nawet policja była a stróż powiedział tak: ja was nie wpuszczam na teren posesji,
a goscie na to: ale pan nas musi wpuścić.
typek odpowiedział: mnie nic nie trzyma przed puszczeniem tych psów co są teraz na łancuchach jeśli państwo wejdą - nie wy mi płacicie pensje.
goście pojechali i więcej nie próbowali bo wszystko ogrodzone i kilka sporych psiaków które nie wypuściłyby nikogo z posesji bez ran.
lek. powiatowy też w paru miejscach usłyszał podobnie do czasu az przestał cwaniakować jaki to on gieroj i co on może.

Nikita masz rację z tymi kopertami. w pierwszym roku jak to dostalem to ich olałem i nie odesŁałem tej ankiety to mnie grzywna straszyli więc muszą być na to jakieś przepisy.

ja im to odesłałem za 2007 ale robiąc awanturę telefoniczną jakieś idiotce - jutro odeśle z 2008 roku i może drydnę żeby wnerwić jakąś babę. natomiast w przyszłym roku powiem listonoszowi aby wbijał że "awizowano+zamknięte drzwi" i odsyłał. zobaczymy ile to bedzie ich kosztować ciągłe przysyłanie <_<

a moja rada dla wszystkich i prośba - piszcie do nich żeby dosyłali wam koperty jeśli chcą uzyskać jakąś informację :lol:
czemu to rolnik zawsze ma być tym biednym i wyzyskiwanym.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#63 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:40

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego J jeszczę mogę prosić o te skany ów pisma gbastek@wp.pl
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#64 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 19:23

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Witam panowie kiedy teraz bedze mozna składac wnioski na dotacje na zboze wysiane na jesieni
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#65 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 18:31

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego wnioski to dopiero wiosną,

zastanawiam się jak ma się sprawa z zagranicznym materiałem siewnym, np przywożę sobie ziarno pszenicy z Dani (oczywiście w przyzwoitym stopniu) zaprawiam to i wysiewam, wskażcie mi proszę jak ma się sytuacja zarówno dla odmian zarejestrowanych w Polsce jak i nie zarejestrowanych

#66 Share platyna

platyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 10:38

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego witam jak byś mógł to bym poprosił bo jestem zainteresowanytymi karami. oto mój adres: platyna.rafal@op.pl. pozdrawiam!!!!!!

#67 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 12:28

zastanawiam się jak ma się sprawa z zagranicznym materiałem siewnym, np przywożę sobie ziarno pszenicy z Dani (oczywiście w przyzwoitym stopniu) zaprawiam to i wysiewam, wskażcie mi proszę jak ma się sytuacja zarówno dla odmian zarejestrowanych w Polsce jak i nie zarejestrowanych

no ja jestem ciekaw jak to jest z nasionami limagrain - pytałem dystrybutora tych nasion czy dostanę dopłatę z ARR do tych nasion ale jakoś nie odpowiedział mi na to pytanie.

Co do Twego pytania - odmiany niezarejestrowanej nie możesz wysiać tak jak i przeznaczonej na paszę (odkupić od sąsiada i posiać) :P Serio. A jak jest w rzeczywistości wiemy dobrze.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#68 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:44

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego z tego co się orientuję w rejestrze nie znajduje się większość odmian miejscowych - nie mogę ich siać? wskaż mi proszę podstawę prawną, na której się opierałeś, domyślam się, iż idzie o ustawę o nasiennictwie, ale byłbym bardzo wdzięczny gdybyś mnie dokładniej nakierował

#69 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:30

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego na stronie agencjanasienna.pl znalazłem takie coś:

9. Czy wszyscy rolnicy i od kiedy zobowiązani są do składania formularzy AGNAS 1 i AGNAS 2?

Do odesłania wypełnionych formularzy AGNAS 1 i AGNAS 2 zobowiązani są wszyscy rolnicy, którzy wniosek o ich wypełnienie otrzymali. Realizują oni w ten sposób ustawowy obowiązek udzielania hodowcy informacji o wykorzystaniu materiału ze zbioru odmian chronionych jako materiał siewny. Obowiązek taki wynika z przepisów ustawy krajowej oraz przepisów wspólnotowych i obowiązuje od 1995 r.
Dodać należy, że wyłącznie od hodowcy (lub organizacji hodowców) zależy, do których rolników wystąpi z wnioskiem o udzielenie informacji.

Czy zatem dobrze rozumiem, ze ja, który posiadam gospodarstwo od trzech lat i jeszcze nie otrzymałem od nich żadnego pisemka - nie muszę sie niczym przejmować? Czy ktoś może to potwierdzić?

#70 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 13:01

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego dokładnie. Niczym się nie przejmuj.
AN - Leszno wybrała sobie ileś nazwisk i ich ściga. Te osoby mają przejechane i tyle.
Jeżeli nigdy nie dostałeś od nich wezwania to nie będę Ciebie ruszać do czasu aż jakiś sąsiad zgłosi do nich żeby Cię sprawdzili lub zmieni się coś w AN. Sprawdzają tylko tych co sobie ich wybrali "losowo" pierwszego roku istnienia AN.
Cała ta AN to bubel prawny, zobaczą to hodowcy za kilka lat dlatego iż rolnicy powinni być wybierani co roku losowo z naciskiem na zwrot "co roku" aby każdego roku było prawdopodobnieństwo że każdy rolnik może być sprawdzony. Niestety tak nie jest. AN wybrała sobie ileś nazwisk i z nich sciąga kasę bo wybrała te nazwiska "losowo" i zgodnie z ustawą. A pozostali rolnicy jak siali własnym materiałem tak i sieją. W efekcie tego bubla jakim jest AN traci tylko hodowca bo nie ma "tantiemów" czy jak to nazwać, no i rolnik na którego padło być wylosowanym do składania druków.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:44

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Wielkie, wielkie dzięki za odpowiedź!

Z tego co sobie wyliczyłem, to co roku powinienem im płacić ok. 200zł wiec naprawde niedużo. Jeśli nawet kiedyś by mieli żądać odsetek to i tak będzie znośnie. Na razie jednak chyba faktycznie nie będę się wychylać :lol:

Jeszcze jedno pytanie - czy jest wśród Was ktoś kto występuje o dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego a nie ściga go (bądź nie poddaje sie dobrowolnie) Ag Nas? Chodzi mi o to czy czasem te dwie instytucje nie wymieniają się "beneficjentami"?

Wybaczcie tak może i banalne pytania, ale naprawde dopiero raczkuję w tym temacie...

Pozdrawiam!

#72 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:33

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Nie wymieniają się. Sprawdzone - dwie osoby złożyły wniosek o dopłatę, jedna tylko dostaje z AN Leszno te papierki do uzupełnienia. Druga jest szczęśliwa.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#73 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:52

Wielkie, wielkie dzięki za odpowiedź!

Z tego co sobie wyliczyłem, to co roku powinienem im płacić ok. 200zł wiec naprawde niedużo. Jeśli nawet kiedyś by mieli żądać odsetek to i tak będzie znośnie. Na razie jednak chyba faktycznie nie będę się wychylać Dodany obrazek

Jeszcze jedno pytanie - czy jest wśród Was ktoś kto występuje o dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego a nie ściga go (bądź nie poddaje sie dobrowolnie) Ag Nas? Chodzi mi o to czy czasem te dwie instytucje nie wymieniają się "beneficjentami"?

Wybaczcie tak może i banalne pytania, ale naprawde dopiero raczkuję w tym temacie...

Pozdrawiam!

wiesz kwota może i mała ale procedury jakie obowiązują w naszym pieknym kraju mogą spowodować pojawienie się nie jednego siwego włosa na głowie

wyobraź sobie że jesli taka agencja naśle na ciebie komornika to ten ma prawo zablokować ci konto w banku dopuki nie zapłacisz należności - a czasem takie blokowanie konta przeciąga się do kilku dni - wiec jak nie bedziesz miał gotówki no to mozesz mieć problem

kwestia druga - każda wizyta komornika jest rejestrowana w takiej bankowej bazie danych która się nazywa BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i jesli bedziesz sie w przyszłosci ubiegał o jakikolwiek kredyt (nawet za 10-15 lat) to bank może ci odmówić udzielenia kredytu uzasadniając to właśnie informacja z BIK że nie wywiązywałeś sie ze swoich zobowiązań i nachodził cię komornik i nie pomoże tłumaczenie że to było 200 zł - w polsce był juz nawet przypadek że facetowi cofnieto kredyt na kilkaset tysiecy z tego powodu ze właśnie w BIK była informacja ze kiedy kupował kilka lat wczesniej jakiś sprzet AGD na raty to miał problem ze spłatą jednej z nich w wysokości kulkudziesieciu zł

kwestia trzecia - to dopłaty - mało kto zwraca na to uwagę ale jednym z warunków otrzymania dopłat bezpośrednich jest postepowanie zgodnie z tzw kodeksem dobrej praktyki rolnej a dokument ten zawiera informacje o tym zeby korzystać z materiału kwalifikowanego - a skoro ty bedziesz miał problemy z komornkiem bo nie zapłaciłeś agencji nasiennej to wtedy nie masz juz materiału kwalifikowanego do siewu a tym samym upierdliwy urzędnik z ARiMRu może cofnąć ci dopłaty bezpośrednie włąśnei z uwagi na ten punkt - może ale nie musi - ale czasami jak się trafi jakiś upierdliwy to walnie cię po kieszeni za to ze trawa na twojej łace jest za bardzo zielona

tak wiec czasem taniej znaczy drozej
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#74 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:09

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego MECHANIZATOR - jest trochę racji w tym co piszesz, ale co do komornika - to najpierw mnie muszą jakkolwiek uprzedzić, dowiedzieć się ode mnie co i gdzie i kiedy siałem, ja w tym czasie pobije się w piersi i zapłacę im, a wtedy komornik mi się nawet nie przyśni.

Poza tym z tego co ostatnio się dowiedziałem - polscy rolnicy - a nawet i AN walczą o zmianę przepisów w kwesti ściągania opłat od rolników. Otóż - AN najzwyczajniej w świecie NIE OPŁACA się sciągać kasy (dzwonić, pisać, ponaglać, wynajmowac firmy windykacyjne, itp.) od ludzi którzy mają małe gospodarstwa i przez to AN mało by na nich zarobiła. Co oni mogą za te 200zł które im zapłacę w ciągu roku? Założe się że zanim ta kasa dojdzie do właściwego hodowcy - zostanie z niej może połowa.

A ja? Dla mnie 200zł to naprawde nie dużo, ale jak widzę co powinienem zrobić, żeby to 200zł wydać to mi się robi słabo:
- zrobić zestawienie gdzie jaką odmianę siałem, jak gęsto, kiedy
- wypełnić wniosek prawie taki jak na dopłaty - mam 40ha a 47 działek ewidencyjnych(!)
- zrobić kopie wszystkich faktur
- ładnie zapakować, wysłać, w domu zostawić kopię wszystkiego na wypadek kontroli

To dla mnie około 16-24 osobogodzin - a że w pracy zarabiam 20zł/h daje to 320-480zł kosztów mojej pracy.

Może za rok czy dwa zmienią jakoś te przepisy, może mnie ta cała karuzela ominie, może kwalifikowany materiał da na tyle dobre efekty, że będę tylko nim obsiewał (pierwszy raz próbuję nowy materiał odkąd zarządzam gospodarstwem), może...

#75 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:29

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego @Tc, widzę, że wywaliłeś wszystko co lezało Ci na wątrobie po praktykach...
To co się dzieję tam, a wymagania formalno-prawne rolników mają sie ni jak do siebie.
Póki co nie możesz niczego im zarzucić, proponuje tylko badać siłę kiełkowania, czy ziarno jest porosnięte, i zanieczysczenia. I czekać, jeśli trafisz na bubel, wtedy możesz z nimi wojne toczyć.
Kolega "dostał" pełną ochronę herbicydową i fungicydową,z pewnej fimy wzamian za materiał siewny z którego powschodziło plus minus połowa wysianych nasion...
DEZERTER

#76 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 luty 2010 - 21:55

Mechanizator pięknie piszesz i bronisz firm nasienych(swojego pracodawcę) i masz rację tylko wymagacie od rolników a spójrzcie najpier w na siebie. Większość gospodarstw polskiej hodowli roślin to komunistyczne molochy które przeszedły lekką modernizację. Są źle zarządzanie nie efektywnie (straty są bardzo duże i niech tam się też skupią na szukaniu kasy a nie tylko na rolnikach). Pochwal się sam jaki u was jest wspólczynnik upadków w chlewni, czym żywicie te świnie(szczególnie tym pszenżytem które dziwnie się ruszało), kiedy ostatnio gazowaliście magazyn zbóż paszowych, jak u was jest sprzęt szanowany, ile beczek gnojówki lejecie w zimie na śnieg itp.-ludzie obserwują i wyciągają wnioski. Kadra w tych gospodarstwach to w większości stare PGR-usy( od razy nadmienię że nie wszyscy bo są też tacy którzy pracują uczciwie i starają się). Sam pracowałem w jednym z tych gospodarstw i zdębiałem jak zobaczyłem styl zarzadzania(np. sucha wiosna a my siejemy do 19 bo po co dłużej zrobi się-sory do 18.40 bo trzeba jeszcze zjechać na bazę) mamy XXI wiek to jest parodia. Te gospodarstwa posiadają też spore hodowle zwierząt a tam to już koszmar się dzieje np. pracownik wyrwał małemu cielakowi język bo ten nie chciał pić itp koszmar. Zasłaniają się ustawami i słusznie takie mamy prawo ale niech spojrzą na siebie i zaczną bić się w pierś a nie tylko kumpel kumpla kryje i jakoś to się kręci. Mam dużą świadomość że każda wpłacona złotówka do Leszna pójdzie w dużej części w błoto(np. na samochód prezesa bo panowie zobaczcie czym oni jeźdżą). Jestem za polską hodowlą i chciał bym w niej w przyszłości pracować bo mamy tradycję, więdzę i możliwości ale najpierw trzeba to gruntownie zreformować i pousuwać tych starych cwaniaków ze stołków ,a w tedy zacząć ściągać opłaty od rolników którzy się rozwijają i powiększają- na koniec powiedz mi Mechanizator znasz gospodarstwa hodowli roślin które dokupuje ziemię bo ja nie, z trudem wymieniąją maszyny , a z tego co widziałem to potencjał mają spory tylko trzba chcieć.

musze przyznać ze jest sporo racji w tym co piszesz i w niejednym takim zakładzie przydała by się bomba atomowa aby cokolwiek zmienić - ale tego to ja już nie przeskocze - ubolewam tylko że przelałeś sporą dozę gniewu właśnei na mnie - no ale cóż ryzyko zadawania się z tego typu zakładami - a bronie z racji tego ze jak to mówi stare przysłowie "w swoje gniazdo sie nie sr..." - prawda jest taka że znakomitą większością tego typu zakładów kierują ludzie z wysokimi tytułami naukowymi i traktują to jako jeden wielki eksperyment - a efekty sam miałeś okazje doświadczyć (sporo moze też powiedziec na ten temat @majranjd) - niestety ludzie ci pomimo dużego wkładu w hodowlę nowych odmian (co im się chwali) nie mają zielonego pojęcia o nowoczesnej technologii uprawy roślin, mają zacofane poglady na temat mechanizacji oraz są totalnymi ignorantami jesli chodzi o ekonomike (przykład lepiej wydać 5 500 zł na paliwo i robociznę niż te samą kwote wliczyc jako koszt amortyzacji nowej wydajniejszej i oszczędniejszej maszyny) - mogł bym napisać jeszcze więcej na ten temat ale obowiazują mnie pewne zapisy z umowy o prace i dlatego wiecej nie napiszę

odniosę sie jeszcze do kilku aspektów z twojego postu
1) - praca do 19-tej - sprawa przedstawia się tak dlatego że ludzie ci są zatrudnieni w tym zakładzie i najczęściej jest tak że każda próba zaangażowania sie pracownika w jakieś zadanie jest tłamszona w zarodku - nawet jak masz jakis dobry pomysł jak cos zrobić szybciej i łatwiej to się poprostu nie da - masz robić tak jak ci każe dyrekcja - w dodatku pracodawca ma głęboko w D czy pracownik na polu ma jako takie warunki do pracy itd do tego dochodzi przeważnie niska stawka za godzine pracy i skoro pracodawca ma podwładnego gdzieś to on odwdziecza sie tym samym i pracuje sobie do 19tej (18:40) - a poza tym w przedsiębiorstwach tego typu obowiązuje kodeks pracy który jak by ktoś nie wiedział zabrania pracy dlóżej niż 12 godzin na dobe
2) czym spasamy świnie - posladem od czyszczenia ziarna siewnego - co do jakości tego surowca moge tylko zacytować słowa kolesia który co jakiś czas bierze od nas próbki (sam je pobiera) i przygotowuje receptury mieszanek paszowych - na moja sugestię ze jest to syf odparł że "widywał gorszy i w śrutownik szło"
3) i ostatnia sprawa która mnie zawsze jakoś najbardziej drażni mianowicie słowo PGR-us - wiesz osobie prawie z wyzszym wykształceniem nie przystoi odnosić się w ten sposób do człowieka który zapiernicza w polu czy przy inwentarzu - wolał bym żebyś nazywął ich jeśli już musisz "byłymi pracownikami pgru" nie każdy z nich to tępy troglodyta który wyrywa jezyki cielakom (sory za szczerosć ale idioci zdarzają się też wsród rolników)
4) dokładnej ilości upadków trzody nie znam (a nawet jak bym znał to nie moge podać) ale jeśli przy obsłudze stada ok 1000 szt pracują dwie osoby no to wybacz nawet gdyby się dwoiły i troiły to i tak nie dopilnują wszystkiego

to tyle - odemnie - moge tylko na koniec dodać prywatnie że owe pretensje o stan polskiego nasiennictwa skierowałeś pod totalnie niewłaściwy adres i masz u mnie za to krechę jak stąd na madagaskar - a dlaczego to zapytaj @majranjd i kolegi z grupy na studiach

EDIT - miałem się jeszcze do jednej sprawy odnieść mianowicie - ze kasa zagencji nasiennej pójdzie na samochody - moj szefa jaki jest taki jest ale jezdzi skodą fabią
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#77 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 18 luty 2010 - 08:01

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Nie będę się już rozpisywał co i jak i dlacego tak napisałem. Ale swoja wypowiedzia chciałem ukazać do jakich firm pójdą pieniądze z Agencji w Lesznie jakie tam są braki. Napisałem że nie wszyscy tam sa obibokami w pracy ale odnośnie tych spraw jest inny temat na forum( po prosu wnerwia mnie picie podczas pracy i nie mówię tu o piwie tylko wodzie ognistej gdzie tu jest kodeks racy przez Ciebie wspomniany)-ale już dość. Po prostu wyładowałem co mnie bolało a Ci dostało się najbardziej . Przepraszam. Mam nadzieję że nasze prawo się zmieni i wyżej wymieniona Agencja nie będzie potrzebna(np. opłatę licencyjną będziemy uiszczać przy zakupie ziaren , ale nie będzie ona ujęta rocznie ale np. na dwa 3 lata a ARR będzie to kontrolować i sprawdzać bo według mnie to będzie lepsze rozwiązanie ale to tylko jest moja propozycja).

#78 Share StanPiter

StanPiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka alternatywna

Napisany 25 luty 2010 - 14:58

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Mam pytanie trochę około tematu głównego, do starających się o dopłaty do kwalifikowanego mat. siewnego:
1. Czy w ogóle warto starać się o dopłatę przy małym "doniczkowym" :P areale (kilka ha pszenicy)? Chodzi mi o stosunek ilości formalności do zysku?
2. Gdzie można znaleźć pełną aktualną listę pomocy de minimis potrzebną do oświadczenia we wniosku?

#79 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 03 marzec 2010 - 19:16

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Pewnie że warto ,bo do pszenicy masz 100zł/ha ,a jedyna formalność to wypisać wniosek i dodać fakturę (można wysłać pocztą do Agencji) i jeszcze jedno, Agencja Nasienna z Leszna nic już od Ciebie nie będzie chciała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 12:11

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Mnie dorwali w tym roku, pierwszy raz. Może dlatego że mam duży zwrot za kwalfikowany materiał siewny i jedna agencja podzieliła się z drugą adresem. Ale będą teraz mieć mnie na oku i będe musiał sie spowiadać co roku.