griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

Arek    218

Niczym się nie przejmuj, jak nic nie przysłali to nie płać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie co jest grane z tymi opłatami bo czytam ten temat i nie kumam. Mam 10 ha i powiedzmy kupiłem teraz w sklepie z ŚOR i nawozami owies Bingo kwalifiowany i jakie opłaty trzeba ponosić???? Przecież to agencja dopłaca chyba 80 zł do hektara jak obsieje się materiałem z centrali. Weźcie mi coś wytłumaczcie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To są dwie odrębne instytucje .ARR (Agencja Rynku Rolnego) dopłaca parę złoty do zakupionego kwalifikowanego materiału siewnego (na wniosek rolnika).AN (Agencja Nasienna)Spółka prywatna , pobiera opłaty od rolników za wysiew ziarna z własnego zbioru .Jak masz 10ha to nie musisz im nic płacić (jakbyś siał swoim).

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Dzięki fezoi. Trochę się w to wgłębiłem na spokojnie i wyczytałem że te opłaty są powyżej 25 hektarów chyba że są to ziemniaki to wtedy od 10 ha. Dobrze to rozumuję?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeszcze troche to za sranie bedą oplaty pobierać ,,przecież kwalifikowany jest własnie dlatego drogi ,bo go niby testują i wypuszczaja na rynek dobre odmiany ,a czy dobre to okazuje sie w praktyce ,bo poletka doswiadczalne raczej nie odzwierciedlają różnorodności gleb ,dodatkowo warunki pogodowe itd ,ciekawe czy reklamacje przed zbiorami by tak uwzgledniali jak kase biorą ,k...a kazdy na nas żeruje ,szkoda ze nie pomyślą jak ceny skupu zbezpieczyć aby rolnik mial zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Tomasz 78 popieram Twój post i podpisuję się nogami i ręcami.

Jeszce bym dodał jak mój ojciec mówił.

Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Panowie co jest grane z tymi opłatami bo czytam ten temat i nie kumam. Mam 10 ha i powiedzmy kupiłem teraz w sklepie z ŚOR i nawozami owies Bingo kwalifiowany i jakie opłaty trzeba ponosić???? Przecież to agencja dopłaca chyba 80 zł do hektara jak obsieje się materiałem z centrali. Weźcie mi coś wytłumaczcie.

Jak kupiłeś kwalifikat w sklepie to opłatę już zapłaciłeś w cenie Jeśli złodzieje z AN upomną się o wypełnienie wniosku to zaznaczasz ze siałeś kwalifikatem  i nic nie płacisz Opłata dla tych złodziei jest naliczana wtedy gdy siejesz zbożem z własnego zbioru Nikt nie wnika czy jest to odmiana chociaż zbliżona do wzorca i nawet po 10 latach siania gdy to zboże nawet w połowie nie przypomina wzorca odmiany ci złodzieje żądają takiej samej opłaty Do tego informacje jakich żądają w tym swoim wniosku są dosyć cenne i GIODO powinien się za to w końcu zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

witam ja sieje zazwyczaj kwalifikat ziemia jest na ojca i on bierze dopłaty a mi daje kasę na prowadzenie gospodarstwa i od lat mu tłumacze zeby wziol dopłaty na materiał.siewny bo ja kasę wydaje dokładamy z własnych środków na kwalifikat a przecież unia doplaca parę groszy prawie ok 1/3 ceny zakupu to zawsze cos. i problem tkwi w tym że ojciec mówi że nie będzie brał dopłat bo potem jak to zbiór i będę chciał zasiac rok po centrali zboże to będziemy musieli płacić i na jedno wyjdzie przelewanie pieniędzy tym złodzieja nie ma sensu? i moje pytanie brzmi czy jak mam 12 ha to musze im coś opłacać na ok 7-8 zawsze sieje kwalifikat a na reszcie to co zbiore raz nowe odmiany raz swoje stare nie wiem od kiedy w gospodarstwie ale plonuja dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Była już o tym mowa. Jeśli masz mniej niż 25 ha to nic nie musisz płacić. O zwrot do materiału siewnego zawsze warto składać wniosek. Teraz jest to coś koło 70 zł do ha obsianego kwalifikatem.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie, nikt nie musi placic do agencji nasiennej i to nie wazne co siejecie. To jest prywatna firma wyludzajaca pieniadze i tyle. Kto glupi niech placi chociaz to nie duze pieniadze ale a skali kraju juz bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj