Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:03

Faktem jest że prawa hodowcy trzeba chronić jednakże AN nie ma z tym nic wspólnego i w następnych wyborach trzeba poprzeć kogoś kto zmniejszy biurokrację i ilość tych agencji (AN, ARR, ARiMR, ANR) oraz inspekcji (weta, piorin) łącząc to w jedno.
;)

Ale w kampanii wyborczej to 80% pomysłów każdej partii jest dobrych, tylko szkoda że po wejsciu w pierwszej kolejności realizują te pozostałe 20% już nie tak korzystnych dla większości społeczeństwa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 21:27
  •  

#342 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 maj 2013 - 07:12

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Od kilku lat składeam wnoiski do ARR ojciec wczesniej też to robił, prenumeruja ta gazetę "NU" (jeżeli o tą chodzi) a agencja nasienna jeszcze sie nie odezwała do mnie wiec nie wiadomo skad oni mają dane osobowe.

#343 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 maj 2013 - 09:29

Heh. Głównie rolnicy, którzy zwracają się do ARiMR o dopłatę do materiału siewnego, mają później problem z Agencją Nasienną. :) . Ktoś wykrada dane osobowe? Zadanie dla prokuratora...

Nie ARiMR tylko ARR i nie jest tak do końca - nie wszyscy co wzięli dopłatę do nasion są ścigani a są ścigani Ci którzy nigdy nie kupili nasion.

Dane mogą pozyskiwać np. z "pewnej gazety rolniczej" gdzie przy prenumeracie podajesz ile zbóż siejesz i zezwalasz na przetwarzanie danych. Ja tu podejrzewam przeciek swoich

i np stąd: https://pasze.wetgiw...4424371f97a532c
Ogólnie szkoda że rolnicy idąc na strajki nie walczą o zmianę przepisów w przepływie danych o gospodarstwach o zmianach w podatku rolnym/krusie, nie rozmawiają o służebnościach gruntowych itp
Niestety jacy rolnicy taki nasz żywot.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:37

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego do mnie od trzech lat przysyłaja pismo ale jeszcze im nic nie odsyłałem

#345 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:42

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Kto czytał artykuł w najnowszym Top Agrar o tej złodziejskiej firmie? To aż włos się na głowie jeży co oni wyprawiają w majestacie "prawa" Prywatna firma a uprawnienia ma większe niż policja A co gdyby wszyscy wpisywali im w te druczki że nie znamy odmiany i niech sobie wtedy sprawdzają a wiadomo ze wszystkich nie sprawdzą Choć skuteczniejszym sposobem jest rozdrobnienie gospodarstw poniżej 25 ha - bo w tym kraju preferowane są tylko te mniejsze - unika się wówczas haraczu od AN, modulacji czy podwójnego KRUS-u

#346 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 październik 2013 - 08:50

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego witam koledzy !!! czy ktos słyszał w ostatnim czasie cos o tej śmiesznej agencji ??? Dostałem PRZEDSADOWE WEZWANIE do uzupełnienia info o zuzytym materiale siewnym i to od 2010. 2011, 2012 Generalnie nigdy na zadne ich pismo nie odpowiedziałem chociaz i tak co roku stosuje 100 % nowy materiał siewny . Zastanawia mnie tylko skad maja dane ?? No i jesli juz je pozyskali to czy prawnie to zrobili ??? prosze o podpowiedzi czy im odpisywac czy czekac na wezwanie sadwoe pozdrawiam

#347 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 październik 2013 - 12:33

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego sądowe dostałem w zeszłym roku. Oczywiście listem zwykłym więc wylądowało w piecu jak zawsze

#348 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:20

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ja dostałem poleconym i co teraz ???? wczesniej papiery dostawałem poleconym lub nie, roznie to było.

#349 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:57

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Jak polecony, to ugadywałem się z listonoszem, że niby nikogo nie było, awizo lądowało do pieca tak samo jak zwykły list przez 1,5 roku przysyłali, teraz już jest spokój ;/

#350 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 18:54

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego A można zrobić tak ze zgłosi sie 100% kwalfikowanego, ale zakupionego na paragon, bo przeciez mozna kupic na paragon. Paragon do kosza i przypadkowo zapomniec wysiane odmiany..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:45

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Ciekawe czy ktoś kupuje na paragon ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#352 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 listopad 2013 - 21:11

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego wbrew pozorom sporo osób bo skąd handlowcy mogliby wystawić extra faktury ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#353 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 12 listopad 2013 - 09:04

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Nie znam nikogo kto kwalifikowany materiał sprzedaje na paragon ponieważ musi się rozliczyć z obrotu materiałem siewnym przez PIORiN wiec to słaba wymówka

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#354 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2013 - 09:43

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego nie ma obowiązku kupowania na fakturę kolego , kto chce to na paragon bez problemowo

#355 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 12 listopad 2013 - 12:47

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego może od pośrednika to jeszcze taka ewentualność istniej ale ja osobiście takiego zakupu bym nie dokonał, a z drugiej strony producenci wysyłają również do inspekcji wykaz klientów którym sprzedali materiał siewny przy rozliczaniu opłaty hodowlanej. I np. przyjmijmy że producent sprzedał firmie X 1t danej odmiany a później rolnik powie że kupił na paragon od tej firmy X 2 tony danej odmiany??? to dalej nie trzeba tłumaczyć co się dzieje.
Kilka lat rozliczałem obrót materiałem siewnym i naprawdę powiązania tam są dość pozazębiane i bardzo łatwo dojść co dzieje się się z materiałem kwalifikowanym i gdzie on trafia. Czasami warto dać te 10-15 zł za tonę opłaty, wspomóc tworzenie nowych odmian i spać spokojnie:)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#356 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 20:12

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Tylko te 10-15 zł nie jest chyba za tonę.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#357 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 21:03

może od pośrednika to jeszcze taka ewentualność istniej ale ja osobiście takiego zakupu bym nie dokonał, a z drugiej strony producenci wysyłają również do inspekcji wykaz klientów którym sprzedali materiał siewny przy rozliczaniu opłaty hodowlanej. I np. przyjmijmy że producent sprzedał firmie X 1t danej odmiany a później rolnik powie że kupił na paragon od tej firmy X 2 tony danej odmiany??? to dalej nie trzeba tłumaczyć co się dzieje.
Kilka lat rozliczałem obrót materiałem siewnym i naprawdę powiązania tam są dość pozazębiane i bardzo łatwo dojść co dzieje się się z materiałem kwalifikowanym i gdzie on trafia. Czasami warto dać te 10-15 zł za tonę opłaty, wspomóc tworzenie nowych odmian i spać spokojnie:)

Wspomagać to owszem można ale kupując materiał kwalifikowany - to byłaby przynajmniej motywacja dla hodowców odmian Płacić odstępstwo można ewentualnie do trzech rozmnożeń - za każdym razem odpowiednio malejące - więcej rozmnożeń powoduje ze z wzorcem odmiany dane zboże ma już niewiele wspólnego wiec za co te opłaty to nie wiadomo Pomijam już fakt że samo żądanie tak dokładnych informacji w tych ich wnioskach zostało już przez jeden sąd odpowiednio rozpatrzone i uznane za bezzasadne i naruszające prawa rolników

#358 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:54

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Siać kwalifikat i po sprawie,macie pewność co zasieliście i święty spokój.Poza tym ARR zwróci 100zł/ha po złożeniu wniosku więc gites :rolleyes:

#359 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:02

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Pewność ??? Nie rozśmieszaj mnie Tej jesieni zasialiśmy 4 hektary kwalifikatem C1 i wzeszło może 50 procent Reklamację uwzględniono ale wszystkich kosztów poniesionych na obrobienie pola i tak nie zwrócili więc nie pisz więcej że kwalifikat to jakaś pewność A święty spokój? Wcale nie bo i tak musisz udzielać jakiejś prywatnej firmie informacji o tym co zasiałeś a co jest twoją prywatną sprawą i jest niezgodne z prawem aby żądać tak szczegółowych informacji tylko nikt się za to nie bierze na poważnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 07:21

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego A gdzie można kupić kwalifikat dobrze zaprawiony np. Baytanem?
Robią byle co i byle jak i mają pretensje, że rolnicy sieją własnym.