Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

433 odpowiedzi na ten temat

#221 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 05:59

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Będąc wczoraj na imprezie rolniczej dowiedziałem się że firmy nasienne celowo zanieczyszczają materiał siewny obcymi gatunkami roślin by rolnik się wkurw.ł i znowu zakupił nowy materiał.Tera już wiem poco mi ten jęczmień w pszenicy. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Dzisiaj, 04:29
  •  

#222 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:17

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Może dziwne pytanie ale spytam.
My co roku kupujemy nasiona kwalifikowane(odmieniamy co roku) ale cześć z tego co urośnie sprzedajemy innym rolnikom do siewu...i tu moje pytanie...Czy oni siejąc moje ziarno i mając te powyzej 10ha muszą też uiścić te opłate??

#223 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 lipiec 2011 - 07:00

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego oficjalnie nie możesz sprzedać do siewu. Sprzedajesz jako paszowe nawet wyczyszczone a co on z tym zrobi to nie twój problem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2011 - 15:30

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Witam, wczoraj otrzymałem do wniosek agnecji nasiennej, jezeli mam ponizej 25ha i sieje tylko zboze to musze wypełniac ten wniosek i go odsyłac?

#225 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:07

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego według nich musisz odesłać. Nawet jak nic nie siejesz. Ja tylko w 2007 odesłałem. Do mnie też wczoraj przyszło razem z ponagleniem za poprzednie lata. Już wylądowały w piecu

Edytowany przez saszeta, 19 listopad 2011 - 08:09.

#226 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:01

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego http://www.ppr.pl/artykul-rolniku-plac-za-licencje-na-zboze-165472.php
Artykuł dla zainteresowanych.
Od kilku lat dostaję grubą kopertę, los ją zawsze spotyka ten sam. :D Powiem że są nieugięci, śla ponaglenia i daja mi łaskawie ponownie 14 dni na wywiązanie się z obowiązku. Kupuje co roku co raz to droższy kwalifikat , ale nic nie odsyłam. Niech mi przyślą znaczek i kopertę zwrotną, czemu mam się pchać w dodatkowe koszta. :D

#227 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 listopad 2011 - 22:16

Witam, wczoraj otrzymałem do wniosek agnecji nasiennej, jezeli mam ponizej 25ha i sieje tylko zboze to musze wypełniac ten wniosek i go odsyłac?

wg prawa tak musisz odesłać.
Najlepsze jest to że emeryt który posadzi 30arów ziemniaków nic nie wypełnia.
Rolnik który ma 11hektarowe gospodarstwo i sieje zboża to też nie nie powinien nic wypełniać, mając jednak ogród przydomowy na jednej z działek i sadząc tam ziemniaki musi to zgłosić (nawet 11 arów ziemniaka).

Ostatnio myślę że pomysły Palikota nie są takie złe (połączyć ANR, ARR, ARiMR, AN-Leszno, a ODRy mogłby zacieśnić współprace z KIR).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#228 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 08:09

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ze względu ma oszczędność to dobry pomysł. Ale czym więcej urzędów i urzędników tym łatwiej przeżyć bo można łatwiej naginać przepisy a i tak się nikt nie dopatrzy

#229 Share prezeskr

prezeskr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:59

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego zróbmy listę odmian, których nie ma w spisie agencji nasiennej
przyda się w czasie kontroli aby się jakoś wytłumaczyć, jakie odmiany siejemy, tak aby im nie płacić.

#230 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:36

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego witam do mnie też przysyłają druki agnas na razie nie odpowiadałem ale chyba nie odpuszczą a jak by wpisał że wysiewam odmiany chronione na poziomie wspólnotowym to też trzeba opłaty wnosić bo od 10 -30 ha to pisze że na krajowym poziomie wykazują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share most13

most13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:10

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Witam . Wczoraj dostałem wezwanie do sądu w sprawie nie płacenia opłat do agencji nasiennej, tak jak ponieżej koledzy piszą olewałem wszystkie ponaglenia , a teraz straszą mnie kosztami 800zł za koszty sądowe , tak na wstępie. Przesłuchanie w sądzie mam w lutym 2012. Czy ktoś wie mo mam robić ? Jak sie z tego wyplątać?

#232 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:27

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego sam też nie wiem co robić most13 to z agencji nikt u ciebie nie był tylko sprawę do sądu skierowali

#233 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:46

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego bo teraz niby zaczęli kierować. I to głównie z kujawsko-pomorskiego.
Dostałeś poleconym? Bo jak nie to wsadź do pieca. A w sądzie to wiadomo. Nic nie przychodziło a ja jestem za głupi na tą biurokrację i nie wiedziałem że to trzeba a po za tym trudna sytuacja w domu. Na litość sędzie to cie z kosztów zwolni

#234 Share most13

most13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 07:32

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego Przychodziły ponaglenia,które wyrzucałem do kosza . A teraz przyszło wezwanie do sądu , którego nie mogę wyrzucić. Wezwania dotyczy lat 2008 i 2009, myśle żę za 2010 i 2011 jeszcze może przyść. Prawnik radzi mi bym próbował się z nimi dogatać, to może zmniejszy koszty sądowe.Jestem z dolnego śląska w mojej okolicy prawie szyscy więksi gospodarze dostali takie wezwania. Tak więc olewanie tej sprawy się nie opłaca i radzę kolegom odpowiadać na ponaglenia bo skończycie tak jak ja, czyli w sądzie.

#235 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 09:46

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego A ja zapłaciłem w tym roku pierwszy raz opłatę za licencję, to chyba jakieś 100 zł wyszło i mam święty spokój.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#236 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 11:49

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego to mnie wystraszyliście bo ja już 3 takie pisma dostałem i olałem to jak wszyscy ale oni cwani są bo pierwsze poleconym przyszło i odbiór kwitowany jest a teraz zwykłym przychodzą i napisane jest że pierwszy polecony był i odebrałem a niewiele brakło bo wtedy listonosz mnie nie zastał i na poczcie odbiór był jak bym wtedy wiedział że z agencji to bym nie odebrał i mogli by mnie! i taka sprawiedliwość w tym kraju w centrali nasiennej x lat nasiona kupowałem i teraz agencja się czepia bo dane mają a ci co zawsze byle czym obsiewali to mają spokój moim zdaniem jak chcą kasy to niech wszyscy opłacają a nie jednych się uczepili

#237 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:56

http://www.ppr.pl/artykul-rolniku-plac-za-licencje-na-zboze-165472.php
Artykuł dla zainteresowanych.
Od kilku lat dostaję grubą kopertę, los ją zawsze spotyka ten sam. :D Powiem że są nieugięci, śla ponaglenia i daja mi łaskawie ponownie 14 dni na wywiązanie się z obowiązku. Kupuje co roku co raz to droższy kwalifikat , ale nic nie odsyłam. Niech mi przyślą znaczek i kopertę zwrotną, czemu mam się pchać w dodatkowe koszta. :D

dokładnie mój pkt widzenia....skoro stać ich przysłać formularze to niech i zafundują kopertę zwrotną...
Problem jest jednak taki ze w przyszłości będziesz mieć problemy...wiem co mówię...

Przychodziły ponaglenia,które wyrzucałem do kosza . A teraz przyszło wezwanie do sądu , którego nie mogę wyrzucić. Wezwania dotyczy lat 2008 i 2009, myśle żę za 2010 i 2011 jeszcze może przyść. Prawnik radzi mi bym próbował się z nimi dogatać, to może zmniejszy koszty sądowe.Jestem z dolnego śląska w mojej okolicy prawie szyscy więksi gospodarze dostali takie wezwania. Tak więc olewanie tej sprawy się nie opłaca i radzę kolegom odpowiadać na ponaglenia bo skończycie tak jak ja, czyli w sądzie.

To nie tak do końca.... Warto walczyć o swoje... bo ustawa mówi że rolnicy muszą przekazać informacje AN ale nie precyzuje kto ma ponosić koszty tej informacji...ponadto pozostaje problem ochrony danych osobowych....

#238 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:25

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego No i co na to GIODO (Gen Inspektor Ochrony Danych Osobowych).

Ogólnie jakby się rolnicy wzięli do kupy to można byłoby wywalczyć takie warunki:
- losowe kontrole - co roku ma byc losowanie kto ma złożyć informację, osoba nie może być wylosowana częściej niż 1 raz na 2 lata,
- przy uprawie zbóż zwolnieni będą rolnicy których uprawy nie przekraczają 25ha ale jak ktoś ma 10 ha łąk i 16 ha gruntów ornych na których sieje zboża to nie musi składać informacji. Chodzi mi o to że dziś mając 40ha z czego 16 jest łąkami czyli zostaje 24 pod zboża i tak musimy składać informację mimo że sąsiad ma 24ha samego ornego i obsiewa to swoją pszenicą i takiej informacji nie musi składać.
- uwzględniana jest tylko powierzchnia na którą rolnik składa dopłaty, czyli jak mam 2ha bez dopłat to do tego nic nie mają,
- opłacone koperty zwrotne czyli koszt przerzucony na AN-Leszno
- w przypadku gdy hodowca nie może zapewnić materiału siewnego (oświadczenie od 4 lokalnych sprzedawców że nie mają go w ofercie) możemy wysiać materiał z własnego zbioru nie płacąc AN-Leszno. Nie wiem jak u was ale u mnie ciężko jest kupić wybrany materiał siewny bo firmy mają swoje odmiany i albo biorę to co mają albo sieje swoim. Tak przymusiłoby to hodowców aby ich materiał siewny był dostępny a nie idę i chce kupić np odmianę Zadra i 4 lokalnych dostawców mi mówi że nie mają ale mogą sprowadzić za kilka tygodni ale minimum 4tony (czyli na 20 ha) gdzie tyle nie potrzebuję bo sieję też ozimą i j.jary no i czekać 4 tygodnie to opóźni siewy.

Tylko gdzie tu znajdą się rolnicy którzy zechcą walczyć z bublem prawnym jakim jest utworzenie AN-Leszno.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#239 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:13

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego ale jakie losowanie jak agencja 2 razy do roku przysyła druki żeby składać zeznania , na podstawie przepisów art 14 ble ble ble na dole jest taka rubryka łączna kwota za wykorzystanie materiału ze zbioru tam się (deklaruje) czyli godzimy się na opłatę , agencja reprezentuje interes hodowców a rolnik jak widać nie ma organizacji która wywalczyła by jakieś odstępstwa, jak kupuję płytę to płace za prawa autorskie wiadomo odtwarzać publicznie wypożyczać zabronione ale nikt nie każe sobie płacić opłat licencyjnych za każde odsłuchanie bo ras już zapłaciłem kupując i tak powinno być z materiałem na siew płacę przy zakupie opłatę dla hodowcy to na drugi rok jak sieję tą odmianą z własnego zbioru i muszę zapłacić hodowcy to tak jakbym musiał 2 raz płacić za odsłuchanie płyty . np . i znaczka nie trzeba kupować bo wnioski dołączają o utworzenie konta na platformie internetowej agn@s , wszelkie wygody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 09:16

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego @Buchaj ja kupuję kwalifikat na 100% upraw, mam faktury, ale nic nie odsyłam i tyle.Interesuje mnie na jakiej podstawie ANL wie ile mam ha, czego ile zasiałem, i jak to może zweryfikować z np. wnioskiem o dopłaty? Jak mi udowodnią , że w ogóle coś tam siałem na działkach? Dopłaty mogłem brac, nie siejąc, kontoli nie było itp. Kto tam pracuje w ANL przyznawać się i odpowiadać. :D