griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

Sadek    1116

Ciekawe czy ktoś kupuje na paragon ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wbrew pozorom sporo osób bo skąd handlowcy mogliby wystawić extra faktury ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nie znam nikogo kto kwalifikowany materiał sprzedaje na paragon ponieważ musi się rozliczyć z obrotu materiałem siewnym przez PIORiN wiec to słaba wymówka


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

może od pośrednika to jeszcze taka ewentualność istniej ale ja osobiście takiego zakupu bym nie dokonał, a z drugiej strony producenci wysyłają również do inspekcji wykaz klientów którym sprzedali materiał siewny przy rozliczaniu opłaty hodowlanej. I np. przyjmijmy że producent sprzedał firmie X 1t danej odmiany a później rolnik powie że kupił na paragon od tej firmy X 2 tony danej odmiany??? to dalej nie trzeba tłumaczyć co się dzieje.

Kilka lat rozliczałem obrót materiałem siewnym i naprawdę powiązania tam są dość pozazębiane i bardzo łatwo dojść co dzieje się się z materiałem kwalifikowanym i gdzie on trafia. Czasami warto dać te 10-15 zł za tonę opłaty, wspomóc tworzenie nowych odmian i spać spokojnie:)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Tylko te 10-15 zł nie jest chyba za tonę.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

może od pośrednika to jeszcze taka ewentualność istniej ale ja osobiście takiego zakupu bym nie dokonał, a z drugiej strony producenci wysyłają również do inspekcji wykaz klientów którym sprzedali materiał siewny przy rozliczaniu opłaty hodowlanej. I np. przyjmijmy że producent sprzedał firmie X 1t danej odmiany a później rolnik powie że kupił na paragon od tej firmy X 2 tony danej odmiany??? to dalej nie trzeba tłumaczyć co się dzieje.

Kilka lat rozliczałem obrót materiałem siewnym i naprawdę powiązania tam są dość pozazębiane i bardzo łatwo dojść co dzieje się się z materiałem kwalifikowanym i gdzie on trafia. Czasami warto dać te 10-15 zł za tonę opłaty, wspomóc tworzenie nowych odmian i spać spokojnie:)

Wspomagać to owszem można ale kupując materiał kwalifikowany - to byłaby przynajmniej motywacja dla hodowców odmian Płacić odstępstwo można ewentualnie do trzech rozmnożeń - za każdym razem odpowiednio malejące - więcej rozmnożeń powoduje ze z wzorcem odmiany dane zboże ma już niewiele wspólnego wiec za co te opłaty to nie wiadomo Pomijam już fakt że samo żądanie tak dokładnych informacji w tych ich wnioskach zostało już przez jeden sąd odpowiednio rozpatrzone i uznane za bezzasadne i naruszające prawa rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Siać kwalifikat i po sprawie,macie pewność co zasieliście i święty spokój.Poza tym ARR zwróci 100zł/ha po złożeniu wniosku więc gites :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pewność ??? Nie rozśmieszaj mnie Tej jesieni zasialiśmy 4 hektary kwalifikatem C1 i wzeszło może 50 procent Reklamację uwzględniono ale wszystkich kosztów poniesionych na obrobienie pola i tak nie zwrócili więc nie pisz więcej że kwalifikat to jakaś pewność A święty spokój? Wcale nie bo i tak musisz udzielać jakiejś prywatnej firmie informacji o tym co zasiałeś a co jest twoją prywatną sprawą i jest niezgodne z prawem aby żądać tak szczegółowych informacji tylko nikt się za to nie bierze na poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A gdzie można kupić kwalifikat dobrze zaprawiony np. Baytanem?

Robią byle co i byle jak i mają pretensje, że rolnicy sieją własnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam dzisiaj dostalem listem poleconym formularz od AN . jako ze mieszcze sie w przedziale wielkosci gospodarstwa 10-25 musze wykazac tylko ziemniaki ,ale tych nie sadze wiec jest ok . jednak pani przez telefon poinformowala mnie ze mimo ze nic nie zaplace to musze podac wszystkie numery moich dzialek rolnych i tak co roku . jak uwazacie podawac te numer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja nie podaję. Nie podali mi przepisu z którego to wynika. Ogólnie nie chcą mi odpowiadać na pisma więc też im nie ułatwiam życia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Nikita Benet

 

A w jaki sposob sie z nimi rozliczyles jak nie podajesz nr dzialek?

a wielkosc ha podales?

mnie teraz tez namiezyli i mam problem wiedz jak mozesz pomodz jak ty sobie z nimi radzisz bede wdzieczny

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

24ha


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nie ma dopłat do nasion kukurydzy, ani rzepaku z uwagi że gro odmian jest mieszańcowych


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jakich dopłat ? To jest temat o opłatach dla Agencji Nasiennej i za rzepak się płaci ( jeśli jest na liście ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

... jakiej liście :ph34r:


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Ale jeśli kupuje się kwalifikowany to nie trzeba płacić


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja siałem " swoim " ( kupowałem rok wcześniej ) . Zapłaciłem parę złoty dla świętego spokoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

chyba, że tak.

Osobiście uważam, że opłaty hodowlane mają sens gdyż proces tworzenia nowej odmiany jest długotrwały, a użycie dodatkowo nowych metod jest kosztowne z uwagi na nowoczesny sprzęt co przełożyło się na drastyczny spadek Polskich odmian po zakończeniu finansowania nasiennictwa przez państwo.

Przecież mamy ogromne tradycje w hodowli,począwszy od stworzenia pszenżyta po rozwój odmian bezerukowych w rzepaku, a i w ziemniaku też są dość spore osiągnięcia. Więc myślę, że warto wspierać hodowców za ich ciężka i mozolną prace. W końcu odmiany tworzone w Polsce są najlepiej przystosowane do naszego "dziwnego" klimatu


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ale wspierać mają chyba wszyscy proporcjonalnie do wykorzystanego materiału siewnego.

Obecnie jest tak - masz 40ha ziemi, 35 to łąki, trafiasz na listę AN - nękają Ciebie o opłaty, sąsiad ma 100ha ziemi, wszystko orne i wszystko obsiewa swoim i nie trafiając na listę nic nie płaci. Kto bardziej korzysta z wielu lat pracy hodowcy? Płaci niestety ten pierwszy bo trafił na czarną listę AN ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

jak trafiasz na ich listę?? od jakiej powierzchni oni pobierają opłaty?? i skąd wiedzą ze obsiewasz taką pszenicą a nie inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To jak trafiasz na ich listę tego nikt nie wie poza nimi samymi Opłaty masz obliczyć sam podobnie jak podać im odmiany zbóż i powierzchnię jaką nimi obsiewasz Trzeba walczyć z nimi w sądzie bo to już za dużo informacji które żąda PRYWATNA bądź co bądź firma Dziwne czemu GIODO się tym nie zajmuje bo jednak takie informacje są sporo warte w odpowiednich rękach i ustawodawca znacznie przesadził przyznając im takie uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj