jaro75

Napęd pompy hydrauliki zewnętrznej MF4270.

Polecane posty

jaro75    0

Witam. Mam problem z pompą zewnętrzną. Na starej miałem 60 bar na zimnym a na rozgrzanym 30 więc żeby np.obrócić pług musiałem nieźle depnąć gazu.Po roku zaczęło coś trzaskać na pompie przy takim podnoszeniu obrotów.Wymieniłem pompę i ciśnienie jest ok 170 bar na wolnych na zimnym,ale trzaski występują już od 40 bar na wyjściu i nawet przy kręceniu kierownicą trzeszczy. Podejrzewam napęd pompy. Z tego co widziałem w katalogu napędzana jest łańcuchem. Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem? Model mf4270 1997r mechaniczny,pompa dwu sekcyjna.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro75    0

Witam ponownie. Nikt nie wypowie się na ten temat? Nie wierzę ,że nikt tego nie naprawiał. Chodzi o to czy może się łańcuch ślizgać po zębatce. Dodam,że żadnych opiłków na filtrach nie ma. Czy do wymiany tego trzeba rozpołowić ciągnik,czy dojdzie się odkręcając tę przystawkę. Pomoże ktoś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może się ślizgać. Ale nikt nie jest wróżką. MOże na jakimś wałku przenoszącym napęd z silnika frezy puszczają. Jeśli nie masz rewersu eh tylko zwykły to przy sprzęgle masz taką tarczę, która przenosi napęd na wom i pompę. Mogą tam frezy puścić. Ale to hałas będzie z okolicy sprzęgła. Niech ktoś pokręci kiera a ty posłuchaj gdzie trzeszczy. I trzeba tam rozbierać i szukać. Pamiętaj, że taka awaria jeśli jest w skrzyni zanieczyszcza opiłkami olej a co za tym idzie syf trafia do pompy. Jeśli nie masz rewersu eh to masz ylko filtr odśrodkowy oleju dla pompy hydrauliki zewnętrznej. A on może nie radzić sobie z opiłkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro75    0

Witam. Rewers mam mechaniczny,jeśli chodzi o filtry to jest odśrodkowy i jeszcze dwa do czyszczenia-jeden nad pompą i jeden na spodzie skrzyni. nic na nich nie widać i w oleju też nie. Trzaski słychać raczej w okolicy pompy i najbardziej czuć na rurce wychodzącej z pompy na gniazda.Obstawiam rozciągnięty łańcuch i zjechaną zębatkę. Pytanie jak dojść do wymiany tego-czy trzeba go rozciągnąć? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Witam, rozwiazaliscie jakoś ten problem? Tylko zastanawia mnie jedno, kolega pisze o pompie zewnętrznej a ona nie może wg instrukcji działać w przypadku działania podnośnika. Ona jest od wspomagania i np podnoszenia przyczep, chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj