kamiltorrent

Maliny- jakich składników im brakuje. PIlne

Polecane posty

marluk    353

analiza gleby. Koszt 12 zł. Na szybko - sypnij NPK ale plonu duzego to sie nie spodziewaj w tym roku z tych roslin co zrobiles zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

PK teraz? I co to da? Ile czasu upłunie zanim potas i fosfor przemieści się w zasięg korzeni? A magnez? Na jednym ze zdjęć jest taśma nawadniejąca? Puść jakiś nawóz prz nią może coś zadziała. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba741
      witam!
      z racji tej, że za pół roku kończę 17 lat, chciałem się zorientować, czy nadal przysługują jakieś fajne dopłaty, bo od 2013 roku miało sie podobno wszytko pokończyć.
      Pola mam mało bo 3 hektary, ale na całym obszarze za rok będę miał plantacje malin (aktualnie ok. 2ha)
      Jest aktualnie trochę ciężko bo nie posiadamy żadnego sprzętu rolniczego, nawet traktora.
      Od kilku lat planujemy zakup, ale jak to u nas w kraju, odłóż trochę grosza to za miesiąc będziesz miał jeszcze dług.
      Myślę, że coś by się znalazło dla plantatora, ale nie mam zielonego pojęcia o tym, ponieważ do tej pory się tym nie interesowałem.
      Proszę tylko nie pisać postów typu idź do agencji to ci powiedzą, bo do agencji pójdę za pół roku, teraz chciał bym się zorientować mniej więcej czy są jakieś szanse, z góry dzięki za informacje
      Pozdrawiam !
    • Przez sebek0001
      Witam! Posadziłem na jesieni ponad hektar malin Polki.
      Pole było dobrze uprawione, po żniwach bylo wypryskane Randup-em.
      Czym teraz prysnąć od chwastów ponieważ robi się zielono w rzędach?
    • Przez sebek0001
      Witam! Posadziłem na jesieni ponad hektar malin Polki.
      Pole było dobrze uprawione, po żniwach bylo wypryskane Randup-em.
      Czym teraz prysnąć od chwastów ponieważ robi się zielono w rzędach?
    • Przez Adrian111192
      Witam, na forum jestem nowy mam 23 lata pochodzę z woj. warmińsko- mazurskiego pow. Elbląski pracuje na etacie i dysponuje duża ilością czasu wolnego. Za jakiś czas stanę sie posiadaczem 14h ziemi rolnej. W skład tego wchodzi 4h nieużytki ( tereny górzyste) planuje pod zalesienie, 6h łąk IV i V klasy oraz 4h grunty orne III klasy. W związku z powyższym zastanawiam sie jak racjonalnie wykorzystać w/w teren. Zastanawiałem sie nad mała hodowla bydła mięsnego żeby tylko ziemia nie leżała odłogiem. Do głowy po przejrzeniu kilku stron internetowych przyszła mi rownież hodowla ślimaków a może jakiś zwierząt futerkowych. Sam juz nie wiem. Myślałem rownież o jakiejś uprawie ogrodniczej związanym z ziemniakami, truskawkami bądź malinami o malinach i truskawkach dużo ostatnio czytałem i przyznam sie iż moje myslenie bardziej ukierunkowało sie w tym właśnie kierunku. Jak sami widzicie duzo tego wszystkiego wiec proszę o pomoc osoby bardziej doświadczone. Z góry dziękuje. Pozdrawiam Adrian
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj