wonda

szukam pługa obrotowego

Polecane posty

Mikruss    536

Wiem jakie byly kilka lat temu unie a jakie sa teraz. Roznica naprawde ogromna w oraniu jakosci orki oraz samym zapotrzebowaniu na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

@tomek
A masz kv na resorze czy innym zabezpieczeniu? U mnie jak jest mocna susza to kv na resorze nie ma czego szukać w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Tomek, kolezka tez mnie namawia na zachodni ale sam jakos kupil Unie na nieco ponad 20 ha ciezkiej ziemi i jakos bardzo nie psioczy.

AlaCapone, KM 80 nie posiada silownika liniowania nawet w opcji chyba a ten 180 3+ w podstawie ma i jest ten plug bardziej przyszlosciowy wg mnie. No i krotszy przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

KV mam na śrubach 20 mm pług LB Vario  5 skib ciągnik 150 km   nie raz orałem 11-12 km na 3 klasie, ale norma to 9  km, zabiera 260 cm, mierzone GPS. 

 Dlatego kupił nowy bo jak zobaczył ile kosztuję nowy a używany to  lepiej nowy bo przecież gwarancja  no i nowe to nowe.

Nie raz oglądałem nowe i aż chce się kupić, kusi jak cholera,  bo zachodnie nowe to cena kosmos.

Wszystkie inne maszyna polecam  Polskie ale pługa nigdy, i to nie jest tylko moje zadanie.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

@tomek

A masz kv na resorze czy innym zabezpieczeniu? U mnie jak jest mocna susza to kv na resorze nie ma czego szukać w polu.

 

Moim zdaniem to bajki opowiadasz. Sprężynę czy resor można przestawiać na większy nacisk, nie ma żadnego problemu z orką w suchej glebie. Sam mam KV na zabezpieczeniu sprężynowym i borowina na polu się trafia więc uwierz, że wiem co piszę. Musze jedynie przestawiać na większy nacisk jak jest sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

No przecież, że bajki opowiadam, ty przeciez byłeś u mnie na polu i widziałeś jak jakim pługiem szła orka..masakra
Mam Co prawda zagonowy kv na resorze, nie obrot, ale jak mam niby "przestawić na wiekszy nacisk"?
Czytałem gdzieś, że dokładają pióra do resorów, ale o przestawieniu nacisku pierwsze słyszę, chętnie uzupełnienie wiedzę, jeśli podpowiedź, chyba że takowa możliwość jest tylko w obrotowych..
U mnie orali na usługi na resorach, sprężynach, hydraulice, kółkach i jak susza to najlepiej hydraulika wychodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

ja mam kvernelanda dokładnie nie wiem co to za model bo pewnie leciwy jest , ale w oryginale cały jeszcze lemiesze zmieniłem tylko , lekka konstrukcja 3x40 max to do traktora 80KM w sam raz orze dużo lżej jak zagonowy 4x30 typu grudziądzkiego tyle że w tym roku urwała się obrotnica po 10 latach użytkowania wyorałem nim przez ten czas pewnie z 300ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

daron64 - nie ma już chyba gorszej do orki ziemi jak borowina, skoro ja mogę ją orać z takim zabezpieczeniem to raczej nie ma problem zabezpieczeniem pługa. W sprężynowym zabezpieczeniu są dwa nastawy, 2,5 T oraz 3,6 T.

W zagonowym  z zabezpieczeniem resorowym dokłada się dodatkowe 2 pióra. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek, kolezka tez mnie namawia na zachodni ale sam jakos kupil Unie na nieco ponad 20 ha ciezkiej ziemi i jakos bardzo nie psioczy.

 

AlaCapone, KM 80 nie posiada silownika liniowania nawet w opcji chyba a ten 180 3+ w podstawie ma i jest ten plug bardziej przyszlosciowy wg mnie. No i krotszy przede wszystkim.

pomyśl nad agro maszem  ja kupowałem w lipcu to za cenę akpila km 180 3+ na resorze mam agro masz 3+ na resorze i agregat uprawowo-siewny i jeszcze na ropę zostało i po zaoraniu 40 ha jestem zadowolony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

 

Czyli nie ma żadnej regulacji przy resorze, tylko zwykłe dokładanie piór jak rozumiem, innej opcji nie ma?

 

Nie wiem jaką masz glebę, Ty nie wiesz jaką mam ją, za to autorytarnie stwierdzasz, że bajki opowiadam.

Mi się zdaje, że skoro widziałem jak sobie różne pługi (np fenet 3obrotowa na kolku z MTZ, kv 4zagonowa na resorze z 1614, overum(lemken?-nie pamiętam już) 7 obrotowa na sprężynie z case'm ponad 300km, GB 5obrotowa na hydraulice z MF ponad 250km) u mnie radzą to jaki miałbym interes w mówieniu nieprawdy? U mnie jak była susza to kv wypadł najsłabiej(na standardowych resorach). Nie wiem czemu nieznając mnie zarzucasz, że opowiadam bajki. Nie twierdzę, że piszesz nieprawdę, z tym że u Ciebie idzie bez problemu, bo warunki u każdego są przeciez inne.

Sorry, że tak tego opowiadania bajek się uczepiłem, ale strasznie mnie takie teksty wkurzają, jak ktoś wie lepiej co się u drugiego dzieje :)

W tym roku z susza nie było problemu to mój kv (3x16 na resorze) szedł jak burza, ale wiosna na jednym kawałku orałem jak było dość sucho, to na cięższych kawałkach tylko drapał. Całe szczęście że dobrze odwraca wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z tylu przy mocowaniu resprow w kazdym plugu co ogladalem innych firm jest sruba ktora dociagasz resor a wiec zwiększasz docisk, bardziej resor sie wygina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

No w sumie, tył pójdzie do góry, zwiększy się łuk resorów. Coś w tym jest :) a ja się zastanawiałem na uj tam ta śruba :) całe życie się uczy a i tak głupi zdechnie, podziękował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

Dwa lata użytkuje km180 na azurach.jak narazie złego słowa nie mogę powiedziec. Jeśli będziesz brał akpila z opcji dołóż do odkladni bavarii przyda się dłuższa odkladnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przestańcie pisać te piramidalne bzdury! – bo to przestało być śmieszne a stało się żałosne.

 

Z tylu przy mocowaniu resprow w kazdym plugu co ogladalem innych firm jest sruba ktora dociagasz resor a wiec zwiększasz docisk, bardziej resor sie wygina.

 

 

Tak. Jak ja wkrecisz to zwiekszysz docisk

 

Kto powiedział Ci kolego @Mikruss lub gdzie wyczytałeś, że jak wkręcisz śrubę to zwiększy się docisk?!

Kto upoważnił Cię do wprowadzania w ten sposób ludzi w błąd?!

Mylisz się kolego...

 

Siłę potrzebną do zadziałania resorowego zabezpieczenia można regulować TYLKO i WYŁĄCZNIE zmieniając liczbę piór resora!

 

Jeśli ktoś chce wiedzieć co reguluje się wspomnianą śrubą to wyjaśnię.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Ale od tego jest forum, zeby, jak komus sie nie chce szukac, spytal :)

Wiec ladnie prosze - moglbys wyjasnic do czego sluzy ta sruba? Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Wyjaśnia to bardzo dobrze, łatwo dostępna instrukcja obsługi pługa KV:)

 

Na której stronie i dla jakiego pługa?

Co ta instrukcja mianowicie wyjaśnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Grunt to pomoc. Uwielbiam takie dzielenie się wiedzą. Spytasz o coś to zawsze znajdzie się ktoś, kto zdobędzie się na coś w stylu "znajdź sobie w instrukcji", "doczytaj sobie", "jak można pytać o coś takiego" itd. Takie - wiem, ale nie powiem.
Jedyne co znalazłem, na szybko, to że jest to śruba napinająca resor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Odpowiedź na pytanie: Do czego służy śruba regulacyjna umieszczona na grządzieli tuż za resorem?

Najogólniej i najkrócej mówiąc śruba ta służy do ustawienia długości resora.

 

Dlaczego to jest tak ważne?

Dlatego, że producent podaje konkretną wartość nacisku (naprężenia) resora o określonej ilości piór (np.: dla 5 piór nacisk wynosi 640 kg, natomiast dla 7 piór tenże nacisk równa się 900 kg). Wartości te dotyczą konkretnej długości resora a mianowicie 70 cm a długość tą reguluje się właśnie wspomnianą śrubą. Długość resora należy sprawdzać i korygować przynajmniej raz do roku, przynajmniej tak przewiduje producent. Wspomniana regulacja należy do przygotowania pługa do orki. Dla każdego korpusu długość resoru powinna być jednakowa, bo to gwarantuje prawidłowość orki.

 

Dla przykładu:

1. Jeśli mamy pola o różnych rodzajach gleby (piachy, iły, borowina, czyli lekkie bądź ciężkie) lub warunki pogodowe wpłyną na zmianę jej struktury (susza) wtedy należy dopasować ilość piór resora do twardości gleby. Przy zmianie ilości piór należy ponownie ustawić długość resora oczywiście tą śrubą.

2. Podczas ustawiania korpusów, czy lemieszy w linii prostej, aby każdy korpus zagłębiał się na taką samą głębokość poprzez przekręcenie mimośrodu (jak np. w pługu Kverneland AB/AD) należy dokonać korekty długości resora za pomocą tejże śruby.

itd…

 

To tak "z grubsza".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonda    3

panowie wszystko dobrze na temat regulacji resora, ale że pług nie chcę się zagłębiać to wpływ na to ma jego waga a pługi zagonowe KV są z reguły lekkie(mam na myśli te na okrągłej ramie) co innego obrotowe dodatkowe korpusy robią swoje. Ja swojemu zagonowemu made in Poland jak było sucho i nie chciał się zagłębiać to wpakowałem wyoranego kamlota na ramę  gdzieś około 60 kg to mu się trochę poprawiło.Niedawno  widziałem w akcji pług 4x40 obrotowy agro-maszu robi wrażenie wykonany super możliwość regulacji szerokości orki, odkładnie długie rewelacja to tyle, sama orka tragedia ściernie wystawały na każdej skibie(pług ustawiony przez gościa ,który go przywoził z A-M) prędkość około 10km, ciągnik ursus 1634 pocił się strasznie w tym pługu, pole było wcześniej głęboszowane  no trochę się  zdziwiłem i co wy na to??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

A my na to to, ze ktos kto handlowal AgroMaszem doradzal mi jednak Akpila, tak z dobrej woli raczej chyba. U mnie sprawa rozwiazana.
Wieje kuzwa troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @Shaun, co wybrałeś?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Wybralem to co radziles, Czyli jednak wybrales za mnie hehe. Dzieki za wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj