wonda

szukam pługa obrotowego

Polecane posty

wonda    3

witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś

ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.

Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.

Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam poszukuje pługa obracanego 3skiby do mtz 82 co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Szukaj również pośród Kuhn,Huard,Gregoire besson.Choć ten ostatni jest stosunkowo ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Temat zyje srednio ale moze jednak. Szukam maszyny jak w temacie do jaska 6400 moc ok 100, na ziemie srednie i lekkie. Ciezkiej malo ale czasem sa tez pagorki. Dzialki od 0,5 do 1,7 ha max w wiekszosci foremne. Do zrobieniaok 14 ha plus moze jakas usluga. 4*40 troche chyba nie bardzo bo to tylko 4T chociaz mam 3/4 tony na przedzie w obciaznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

z czymś na lżejszej ramie nie będzie miał żadnego problemu z 4x40, zawsze można zmniejszyć szerokość na korpus. Ja swoim MTZ 1025 ciagam kvernelanda ld160 4x40 i ma lżej niż w kiepskiej firmy zagonowce. Jeśli sie obawiasz bardzo że nie uciągnie zawsze możesz kupić 3+1 albo na ażurach :)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No ok, powiedzmy ze mamy juz cos ustalone. Pytanie, czy za dyszke (10 tys) cos znajde przyzwoitego czy trzeba dolozyc ?? Ha mam malo ale zeby to jakos sie kupy trzymalo i efekt na polu byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Obrotową sochę z końca XIX wieku za te pieniądze pewnie znajdziesz lub dobrze wysłużony (po 1000 ha) z XX wieku.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No, to zajebisccie. Dzieki za odp.
Ty co polecisz ?? Moge rowniez wziac nowy polski, moze jakas sugestia bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Nowy tani polski? też pare lat się tak męczyłem zagonówką - jakby koniem orać. W kvernelandzie możesz puścić kierownicę w bruździe i idzie równiutko. Za dobry pług trzeba dać ok 20 tys za używkę nie mówiąc o nowym coś wartym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Nowy polski nie-zagon za ok 20k do ciagnika i warunki powyzej.
Szukam, pytam, porownuje im wiecej opinii tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

No, to zajebisccie. Dzieki za odp.

Ty co polecisz ?? Moge rowniez wziac nowy polski, moze jakas sugestia bede wdzieczny

 

Do 20 ha rocznie może to być polski pług. Kilka lat wytrzyma bez zbytnich inwestycji.

Ode mnie nie będzie żadnych poleceń odnośnie wyboru konkretnej marki. Mogę "coś" doradzić, ale wybór MUSI pochodzić i należeć do kupującego.

 

Nowy tani polski? też pare lat się tak męczyłem zagonówką - jakby koniem orać. W kvernelandzie możesz puścić kierownicę w bruździe i idzie równiutko. Za dobry pług trzeba dać ok 20 tys za używkę nie mówiąc o nowym coś wartym.

 

Prostolinijność pracy pługa nie jest w ŻADEN sposób zależna od marki pługa TYLKO jego ustawienia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

W takim razie prosze o porade. Spoko, wybiore sam bo nawet dziwne by bylo gdyby ktos to zrobil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie nastawiaj się na konkretną markę, bo … może się zdarzyć, że ten konkretny, wybrany, wymarzony i upragniony będziesz szukał latami lub zawsze będzie Ci brakować kilka tysięcy a pole zarośnie. Z drugiej strony nie kupuj pierwszego lepszego, czasem trzeba trochę pojeździć, poszukać, popytać, poczekać... a czasem wracamy do pierwszego wyboru, bo w porównaniu z pozostałymi staje się najlepszym.

Patrz na stan techniczny, nie na wygląd. Lepiej kupić użytkowany na bieżąco przez rolnika pług niż umyty (nie daj Boże malowany) tzn. robiony pod „naiwnego polaczka”. Robiony oczywiście przez nieuczciwego handlarza i w nieuczciwy sposób (tzn. malowanie bez piaskowania na brud, zakładanie zamienników często najgorszej jakości, bo tanie), zaś po zaoraniu pierwszego hektara wyjdą wszystkie mankamenty i ukryte wady.

 

To wszystko nie gwarantuje dobrego wyboru liczy się znajomość konkretnego pługa i czyste, niczym nie zmącone oko kupującego, który wie na co zwrócić uwagę. Niech nikt nie będzie naiwny i nie nabiera się na PSEUDO „okazje”, „promocje”, „likwidacje gospodarstwa”, … - dotyczy to każdego zakupu, nie tylko pługa.

Zasada jest prosta: Kupuję rozumem, nie sercem! Biorę pod uwagę przesłanki merytoryczne i nie ulegam własnym uczuciom, czy słowom handlarza. Tak więc zwracam uwagę na zużycie najważniejszych elementów składowych pługa, ich oryginalność, luzy elementów ruchomych, płynność obrotu, lekkość i łatwość wszystkich regulacji pługa, brak przecieków na siłownikach, brak pęknięć, czy spawów. Wszystko, co jest w pługu ma działać i trzeba to sprawdzić. Pług ma prawidłowo i poprawnie orać a nie wyglądać, żeby się nań patrzeć. Nie kupuj „kota w worku” – sprawdź zanim kupisz. I nie wierz, jeśli mówią: „tak ma być”, „to się wyrobi”, „ten pług tak ma”, „wystarczy dokupić (to lub tamto) za X zł (cena dużo zaniżona) i pług będzie orał pięknie” - to w większości przypadków kłamstwa.

 

I już na zakończenie. Nie daj się nabrać na chwyty sprzedającego. Wprawdzie nie są to chińskie chwyty, ale działają. :D

Pozdrawiam, życząc udanego zakupu.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Pieknie to opisales pewnie przyda sie nie tylko mi. Poniewaz nie moge wyslac Ci prywatnej to spytam tutaj: Akpil KM 80 3+1 czy KM 180 3+ oba na kolku. Ktory wg Ciebie bedzie bardziej pasowal do mojego ciagnika ?? Bardziej jestem za drugim ale pierwszy ma wiecej mozliwosci nastawy szerokosci. PIERWSZY bedzie raczej dluzszy a jasiek tak jak sobie mniej wiecej mierzylem ma rozstaw osi ok 40 cm tylko wiekszy od C360.
Jutro pewnie pojade do lokalnych dilerow Akpila to se popatrze, popytam. Moze wybierasz sie Jutro na Diamentowa do Lbna ??
Ps. Wyleczylem sie z uzywki.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Wszystkie inne, tylko nie Polskie pługi, bo żaden Polski pług nie orze tylko próbuję orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pieknie to opisales pewnie przyda sie nie tylko mi. Poniewaz nie moge wyslac Ci prywatnej to spytam tutaj: Akpil KM 80 3+1 czy KM 180 3+ oba na kolku. Ktory wg Ciebie bedzie bardziej pasowal do mojego ciagnika ?? Bardziej jestem za drugim ale pierwszy ma wiecej mozliwosci nastawy szerokosci. Drugi bedzie raczej dluzszy a jasiek tak jak sobie mniej wiecej mierzylem ma rozstaw osi ok 40 cm tylko wiekszy od C360.

Jutro pewnie pojade do lokalnych dilerow Akpila to se popatrze, popytam. Moze wybierasz sie Jutro na Diamentowa do Lbna ??

Ps. Wyleczylem sie z uzywki.

 

Dzięki, oby komuś pomogło.

Do Twojego Jelonka proponowałbym Akpila KM 80 3+1. Tym bardziej, że nie masz wiele tego pola i nie znalazłem opisu, że masz ciężkie ziemie.

Może wybierasz się jutro na Diamentową do Lublina? - jeśli pytanie skierowane jest do mnie to raczej nie, dopiero gdzieś koło południa wyjeżdżam z Dortmundu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kolega tomek chyba nowych plugow nie uzywal. Bat kupil nowa unie na longach i pieknie orze. Sam tym plugiem zaoralem prawie 40 ha ciagnikiem 105 km z predkoscia prawie 8km/h na szerokosc 190 cm plug dosc spory bo to 4+ na resorach i wazy ok 1500kg. Ja sam kupilem teraz frosta 4x40 na resorach i wkladu ok 3.5 tys zl w elementy robocze i zniwelowanie kilku luzow a kosztowal 20% tego co nowa unia.
Kupujac nowy patrzac co inni oferuja wybtalbym unie i mysle ze jakościowo nie jest zla bo po zaoranych ponad 100 ha w suszy jedynie lemiesze nadawaly sie do wymiany a na innych elementach praktycznie brak zuzycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kolega kupił nowego Agro Masza 5 skib to po zaoraniu 20 ha do domu przyjechał z samą wieżyczką przy ciągniku, reszta w polu została. Teraz orze na 4 skibi. Ja mam starego KV  to jak było sucho to ja orałem a on stał w domu i patrzył się jak j orzę bo jego w ziemie nie wszedł.

Co do Uni to z 6 lat temu z 4 znajomych pokupywali i do 3 lat wszyscy sprzedali i kupili używane zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj