Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaki - przycinanie łodyg i kwiatów

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gapiw

gapiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 09:11

Witam,

Podobno w Holandii i  w Niemczech urywa się kwiaty i przycina łodygi żeby ziemniak na nie nie "pracował" a pracował na bulwe? To prawda wiecie cos na temat?

Proszę o odpowiedz,

Gabrysia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki - przycinanie łodyg i kwiatów Dzisiaj, 22:38
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaki - przycinanie łodyg i kwiatów Dzisiaj, 22:38
  •  

#2 Share dysydent

dysydent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 22:29

Można kwiaty to później owoców się nie ma z czego nawiązać.

Trochę zbaraniałem po tytule tematu bo pierwsze słyszę a zaręczam wiele rzeczy dziwnych widziałem i słyszałem o tym dopiero teraz.

....i oni to tak ręcznie czy jakie maszyny już wymyślili?

Z tego co wiem bo znajomy jest "naganiaczem polskiej siły roboczej" dla szwabów i temu bauerowi nawet obsypnika używać się nie opłaca tylko sadzarka herbicydy kombajn taśma z kilkorgiem - teraz bardziej Rumunów i supermarket.

U mnie z kolei na odmianie Lord i Denar kwiatki usuwa stonka jeśli jej w porę nie skasuję i źreć od kwiatów zaczyna.

Logicznie to - zgadza się - część asymilatów powstałych w zielonych częściach roślin zamiast zamieniać w skrobię i magazynować w bulwach taki ziemniaczysko rozrzutnie lokuje w jagodach i jeśli kto już chce go generatywnych potomków pozbawić niech tak i robi byle liści nie zrywał żadnych bo w nich właśnie cukry na świetle powstają a z nich skrobia dla bulwy.

Zauważyłem że na krzakach z uszkodzoną nacią podczas różnych zabiegów odrasta nowa i ta dłużej pozostaje nie porażona zarazą i może to być jaki sposób na uniknięcie tej choroby na plantacjach ekologicznych ale opóźniający i obniżający plonowanie gdy powierzchnię asymilacyjną usuwać.