Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawka dla krów mlecznych

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mx_racer

mx_racer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 19:55

Dawka dla krów mlecznych Witam proszę o radę. Daje swoim krowom koncentrat białkowy Nutrena Onyks 40, srutę ze swoich zbóż i witaminy. Kończy mi się zboże i nie wiem co teraz zrobić. Mam stado pod oceną i dojarz który przyjerzdza na udój podpowiedział mi żeby kupić srutę sojową i rzepakową, darować sobie ten koncentrat i do tego jeszcze dawać paszę pełnoporcjową i witaminy. Zalezy mi na utrzymaniu wydajności i podobnych wydatkach na paszę. Powiedzcie mi czym wy żywicie swoje krowy bez zboża i jaką pasze pełnoporcjową polecacie myślałem nad De Heus, co o niej myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawka dla krów mlecznych Dzisiaj, 23:38
  •  

#2 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 20:25

Dawka dla krów mlecznych kup gotowa treściwa.okolo 25% bialka.i tylko ja dawaj. te białko tak orientacyjnie podałem. zywieniowiec dopasuje ci do wydajności i możliwości twoich krów.

#3 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 25 czerwiec 2017 - 12:52

Dawka dla krów mlecznych

Mleko spaść nie powinno o ile w ogóle aż tyle jego było. Niestety ale musisz wejść w koszta bo soja i rzepak kosztuje. Drożej wyjdzie pełnoporcjowa niż zrobić samemu. Musisz popatrzec w wynikach z oceny ale pewnie brakuje i energii i białka w dawce. Ziarno kukurydzy, soje i rzepak plus witaminy i bufor i już coś można cisnąć o ile masz kiszonke z kukurydzy i sianokiszonkę. Z samego zboża i jakiegoś tam koncentratu mleka nie będzie tym bardziej z witamin.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#4 Share mx_racer

mx_racer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 22:04

Dawka dla krów mlecznych Mam kukurydzy i sianokiszonki do oporu. Mleka od 27 krów ostatnio było 1320l z dwóch dni. Kończy mi się zboże i pytam jak to zastąpic zeby wyszło na to samo czyli powiedzmy jak daje 2 kg mieszanki zbożowej w której jest 10% b i ok. 750g koncentratu 40% czyli dostają one 500g b z 2,75kg paszy treściwej. Czyli żeby to zastąpic musze dac np 2kg paszy pełnoporcjowej 25%? Dobrze myslę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 08:28

Dawka dla krów mlecznych

Dobrze kombinujesz. Białka w zbożu jest średnio 10% i koło 7 MJ energii szybko i łatwo strawnej. Można pomyśleć o pełnoporcjówce ale myślę że energię spokojnie zastąpisz ziarnem z kukurydzy a białko żwaczowe rzepakiem a jelitowe soją. :) Popatrz na moczniki jeśli masz niskie to można pokusić się o większą zawartość białka a jeśli są na poziomie w miarę to można pomyśleć o 20% albo 22% (pełnoporcjówka). :) A po ile treściwej dajesz na sztuki najbardziej wydajne?

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#6 Share mx_racer

mx_racer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 09:50

Dawka dla krów mlecznych Ziarna z kukurydzy nie stosuję ale stosuję za to wysłodki buraczane toffi czyli wystarczy kupić soję i rzepak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 08:39

Dawka dla krów mlecznych

Wysłodki mają ciut mniej energii niż ziarno z kukurydzy ale to też pasza energetyczna. Tak, wystarczy. Tylko musisz to wszystko przeanalizować wg oceny mleka z udoju żeby nie zabrakło w dawce energii i białka.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.