Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080GF Problem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinSkrok

MarcinSkrok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 15:19

John Deere 5080GF Problem Witam wszystkich użytkowników. Mam problem z jelonkiem jest to model 5080GF 2013r.(sadowniczy) ale przedstawie co sie dzieje bo juz nie mam nerwow...
Specyfikacja:
Silnik 4045HAT80
Skrzynia 24/24 z mechaniczną przekładnią Hi-Lo,biegi zmieniam rowniez recznie(nie jest elektrohydraulicza)
Sprzęgło suche
Hydraulika-pompa zebata typu tandem. wspomaganie hydrostatyczne.
Naped na przednia oś włączany przyciskiem, WOM recznie,blokada mechanizmu recznie.
A wiec jakis czas temu zaczelo brakowac mocy podczas oprysku ciezko mial na równym terenie,wolne obroty nie falowaly i do tego zaczal strasznie kopcic na bialo co mnie wrecz przerazilo, dodam że olej filtry byly zalozone tego roku przed sezonem. w sumie zawsze pilnuje by na czas zmieniac. Przyjechal znajomy pompiarz (dobry fachowiec) turbo ok. wiec wtryski wyciagniete do sprawdzenia i wyszlo ze są w idwalnym stanie. wiec podejzenia padly na pompe wtryskowa ale zeby miec pewnosc zalozone wtryski na swoje miejace sprawdzony filterek w pompie i czysciutki jak łza. wezyk przeźroczysty puszczony zostal od filtra do pompy czy przypadkiem nie lapie lewego powietrza,odpal i co...ciagnik pracowal jak sie nalezy (odwidzialo mu sie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 7730 ROK 2010

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 198000.00 PLN
  • 28 gru 2017
John Deere 2850 4x4 AS z Niemiec I właściciel Rejestracja PL

• 36500.00 PLN
  • 21 lis 2017
JOHN DEERE 5085M z ładowaczem czołowym! 2015 listopad! NOWY 5080, 5090

• 149500.00 PLN
  • 07 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080GF Problem Dzisiaj, 08:27
  •  

#2 Share Agriculture

Agriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:- mechanizacja rolnictwa
    - sprzęt ciężki
    - motoryzacja
    - technologia

Napisany 20 czerwiec 2017 - 16:11

John Deere 5080GF Problem Weź czystą bańkę dobrej jakości paliwa (najlepiej z innej stacji niż zazwyczaj się zaopatrujesz) i podłącz mu ją na krótko. Zobacz czy będzie poprawa. Wydaję mi się, że problem może być właśnie w ON. Trzeba wykluczyć najbardziej oczywiste rzeczy zanim wykręcisz pompę wtryskową.
Człowiek z pasją

#3 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 21:42

John Deere 5080GF Problem przez tyle lat mogły Ci przewody paliwowe już popekac, nigdzir nie widać że się poca, kiedy czyscilem zbiornik ostatni raz ?

#4 Share MarcinSkrok

MarcinSkrok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 00:13

John Deere 5080GF Problem co do paliwa, wlasnie caly czas z jednej stacji bylo brane i od tamtej pory lane z tych
"najlepszych" i to samo. ale z ta banka zobacze na pewno czy to cos pomoze...po gruntownym odpowietrzeniu na zimnym silniku jest ok dopoki nie pojade dzialac.zagrzeje sie od nowa... bak czyszczony byl przy wyciaganiu wtryskow. dziwi mnie to ze wskaznik paliwa raz chodzi raz nie chodzi, zauwazylem ze jak paliwo zostaje juz w baku pod kabina to wtedy pokazuje i te obroty wom mnie irytuja...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 26 czerwiec 2017 - 13:40

John Deere 5080GF Problem

Jak miałem podobne objawy w innym traktorze to po długich walkach i sprawdzeniu wszystkiego, łącznie z wymianą pompki zasilającej wyszedł ... paproch w przewodach, który tylko częściowo zatykał przepływ, niby paliwo dochodziło do pompy, ale gdy silnik potrzebował większe ilości spadały obroty i moc.

#6 Share MarcinSkrok

MarcinSkrok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 12:52

John Deere 5080GF Problem kolego tracker miales objawy dymienia? na zimnym jest ok, po rozgrzaniu tak sie dzieje? czy identycznie było u Ciebie?
Czeski film sie zrobil. przewody wymienione, pompa wykrecona sprawdzona(jakis defekt miala przy tej kostce co jest pilaczona z czujnikiem temp. wchodzacym do obudowy termostatu i dalej to samo.... no juz nie mam nerwow. a moze przyczyna tkwi gdzie indziej? nie doladowywuje go przy obciazeniu? luz zaworowy? pierscionki?
spróbuję nagrać filmik jak to wyglada na zimnym i pozniej po chwili pracy

#7 Share MarcinSkrok

MarcinSkrok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2017 - 14:08

John Deere 5080GF Problem po rozgrzaniu tak to wyglada....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MarcinSkrok

MarcinSkrok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 17:04

John Deere 5080GF Problem problem rozwiazany, sprzegło...