Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa pokrzywy zwyczajnej

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Traceur

Traceur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 21:56

Uprawa pokrzywy zwyczajnej Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszyskiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. ;) Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. ;) jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. :) Pozdrawiam wszystkich. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa pokrzywy zwyczajnej Dzisiaj, 06:01
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3039 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 16:07

Pokrzywę pozyskujesz ze stanu naturalnego, czyli zbierasz pokrzywy tak gdzie są i rozsadzasz. Tniesz taka pokrzywę na odcinki około 5cm-7cm i wsadzasz. Jeśli chodzi o sadzenie to najlepiej wczesną wiosną. Oczywiście wbrew pozorom nie lubi ona kiepskiej nie organicznej gleby więc klasa V i VI raczej odpada. Co do zbiorów to zbierasz ja zanim zakwitnie i jest jeszcze zielona i miękka. Jeśli chodzi o zbieranie to zależy co posiadasz możesz ciąć kosiarką w tym wypadku najlepiej listwową z racji tego że zanim zetniesz i zbierzesz, obeschnie i masz utratę liście które są najcenniejsze. Następnie zbierasz i suszysz w stodole bądź suszarni. Jeśli masz przyczepę zielonkową tą z kosiarka rotacyjną możesz tym zbierać jest o wiele szybciej i oczywiście wygodniej. Ładnie podsuszysz i liście opadają, łodygi też ( o ile są ładne i nie stare ) sprzedaż w niższej cenie.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Traceur

Traceur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 18:06

Uprawa pokrzywy zwyczajnej Dziękuję bardzo za odpowiedź i za rady. A jak jest z sianiem z nasion?? Bo można je w sumie niedaleko mnie kupić. A jest na pewno szybciej niż z kłączy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3039 postów

Napisany 22 czerwiec 2017 - 21:24

Z nasion nie wiem, pewnie siewnikiem do buraków dało by rade.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.