adamson330

Budynek gospodarczy pod papę- remont dachu

Polecane posty

adamson330    48

Czołem

 

Mam do remontu dach dwuspadowy (pod papę) na starym budynku gospodarczym. Wymiary budynku w podstawie ok. 9x26m. Obecnie używany jest on jako magazyn na zboże, garaż, kotłownia.

Więźba dachowa jest jeszcze nawet nawet, niestety papa jest już cieniutka. Widać deski miejscami i zaczyna przeciekać.

 

1. Jak ratować ten dach rozsądnym kosztem?

2. Czy jest sens kłaść nowe pokrycie na stare deski i papę? Może lepiej zwalić wszystko i położyć nową więźbie itd, ale to znowu koszta?

3. Myślałem o papie termozgrzewalnej. Jakie koszty?

4. Może blacha trapezowa? Koszty?

5. Inne pokrycia?

5. Co zrobić z tymi ogniomurkami od szczytów? Rozwalić i dobudować kawałki połaci dachu? A może tylko je pokryć? Woda leje się jednak po szczytach bez okapów na nich.

6. Zakładać rynny? Jakie koszta?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

post-85298-0-27970300-1497629413_thumb.jpgpost-85298-0-73821900-1497629421_thumb.jpg

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

starą pape zostawić na to łaty i blacha. Zostawiając starą pape oszczędzasz na folii dachowej. Rynny oczywiście powinieneś założyć. Ogniomurki pokryc i dobrze obrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

tak jak kolega wyżej piszę a po za tym zaproś najlepiej dekarza to ci podpowie co i jak może blachę trapezowa w drugim gatunku na taki budynek żeby nie generować dużych kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Chce poznać obiektywne opinie z branży, od praktyków. Wiadomo firma dekarska może wciskać różne kity.

 

- Był już jeden dekarz. Czekam na wycenę pod pape i blachę.

- Inny mówi za położenie papy robota wyjdzie 11 zł/m2 dachu a sama papa po 13 zł/m2

 

Czemu Panowie jesteście za blachą a nie papą termozgrzewalną? Zawsze myślałem ze papa to i szybciej i taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Kolego zajmuje się pracami dekarskimi i na taki budynek najtaniej Cię wyniesie położenie papy termozgrzewalnej o grubości 5.2 z wkładkom 250 i sprawa załatwiona

koszt papy to okolice 11.5 zł/mk2 a montaż papy z obróbkami blacharskimi 8 zł/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Kupić porządna pape termozgrzewalną, butle, palnik i jazda no chyba że się ma 2 lewe ręce do roboty to 8 zł/m2 to i tak żaden pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

to wszystko zależy na co trafisz porządna papa termozgrzewalna według producenta wytrzymuje 25lat w praktyce trzeba liczyć około 15 lat przynajmniej ja starszych dachów nie widziałem zrobionych w papie termozgrzewalnej

u mnie jest już na stodole 6 lat i wygląda jakby wczoraj była dopiero położona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

blacha przypuśćmy te 20 lat ale koszt samej blachy to ok 25zł/m2 do tego koszt drzewa blachy płaskiej na opróbki i gwoździe wkręty do blachy i drzewa

i koszt robocizny 20zł/m2

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Najtańsza blacha na wymiar 18zł sam przykręcałem na papę ale deski muszą być zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Panowie a co z tymi ogniomurkami? Co za wynalazek w wolno stojącym budynku ;[  Zdjęcia są robione od strony zachodniej, czyli najbardziej zacina od niej deszcz. Szczyty są na północ i południe, tak więc nie są aż tak mocno narażone przez deszcz.

 

Sama obróbka wystarczy, bo korci mnie wysunąć okap na szczyt po "bożemu"? Jest sens czy nie pchać się w koszty?

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

aktualnie produkowana papa nadaje się psu na budę, nie na dom, miałem, wytrzymała 3 lata, potem zaczęła się rwać, po kolejnych dwóch latach musiałem dawać blachodachówkę bo ciągle gdzieś coś ciekło, a nie po to budowałem nowy dom żeby co chwilę coś było zalane, a ja po każdym deszczu siedziałem na dachu ze smołą

sąsiad położył papę, 5mm gruba, ale cena za m2 tyle co za blachę, a i tak widzę że co chwilę koło kominów lepi bo gdzieś podcieka

blacha trapez docinana z długości na wymiar to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram kolegę wyżej. Tylko blacha, obecna papa nadaje się na chwilę jest jak wykładzina remontowa dosłownie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ha ha castorama? W ogóle tam nie wchodzę bo raz drogo dwa jakość mizerna.  Można sobie ną coś podetrzeć tle w temacie,  a miała być taka cudowna. Przy montażu owszem nie rwała się w rękach lecz po 4 latach do wymiany się kwalifikował.  Koszt za m2 wyniósł 21zł miało być szybko bo czasu nie było i tak wyszło że dwa razy zapłacone.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

Ty raczej powiedz gdzieś te papę kupił i ile kosztowała że tak na nią psioczysz?? http://allegro.pl/papa-wierzch-lemar-lembit-ex-w-pye250-s54-m-sbs-i6040930503.html leżała pewno na półce w castoramie koło takiej bo ja na nią nie narzekam a przy montażu nie rwała się w rękach jak co niektóre

ta z linku kosztuje 22,5zl za m2, blachodachowka wyszła mnie w zeszłym roku 18 czy 19zl za m2, trapez pewnie wyszedł by ok. 15zl/m2, powiedz gdzie sens, i co dłużej wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

porządny towar kosztuje a jakżeś sobie kupił w castoramie no to masz. A co wytrzyma dłużej... na chałupie mam dobre 12 lat i palcem nie tykana, na stodole  jakieś 8 lat i oczywiście nic się z tym nie dzieje a kładłem z kuzynem 150m2 w parę godzin

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Porządna papa wytrzyma spokojnie 10 lat a może nawet i przeżyje blachę jak jest pod nią jakaś inna papa ale taka papa kosztuje tyle co blacha albo i drożej.

Zamiast blachy moim zdaniem lepiej jest już położyć eurofale bo nigdy nie zardzewieje i nie tłucze się jak eternit.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Mam wycenę na 2 dachy 230m2(ww budynek)+96m2(wiata)=326 m2.

Trochę drogawo jak dla mnie. Czekam jeszcze na druga wycenę od małej firmy, która już mi kładła blachę na domu.

 

post-85298-0-03792500-1498751677_thumb.jpg

 

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

ja bym się tu nie chwalił nazwą firmy, jeśli pod spodem wstawiasz kartkę na której napisali że mogą zrobić bez vatu, czyli nie odprowadzą podatku, bo zaraz ktoś podpierdzieli i bekną aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Heh a najlepsze.... Co nas to obchodzi ile Cię ktoś skasuje. Zaraz Ci napiszą że drogo a i tak nikt z drugiego końca PL nie przyjedzie zrobić taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek11001
      Witajcie koledzy .  Mam pytanie do posiadaczy Reni którzy robili juz remont silnika w swoim statku. Mianowicie chodzi mi o koszt naprawy silnika ( dolu) góra zrobiona na wiosnę. I czy u was też tak ciężko chodzi dźwignia od sprzegla? ( linka nowa ) czy da się to jakoś wyregulowac? 
      Renault caly mechaniczny, 
      Proszę i dziekuje za odp 
      Pozdrawiam 

    • Przez benyk123
      witam wszystkich  Mam  pytanie odnośnie silnika do Bizona Z056.W te zniwa padł nam silnik. Potrzebuje dobrej rady od was.
      Czy robic samemu remont czy oddac do mechanika  Chodzi mi o kapitalny remont zeby to chodzilo
      Moze znacie dobrego mechanika z woj.lubelskiego ktory da gwarancje i porządnie zrobi nam silnik lub jakis namiar na wymiane na po remoncie tez z gwarancją. Z gory dziekuje
      Pozdrawiam licze na wasza pomoc.
    • Przez kolos87
      Witam,
      Proszę o pomoc kolegów, którzy mieli cokolwiek do czynienia w tym temacie.
      poprzedni właściciel zamontował świecę ogniową w ciągniku, ale zrobił to w ten sposób, że wywiercił otwór w kolektorze ssącym pod w/w świecę bez jego demontażu. Efekt? opiłki zostały zassane do jednego z cylindrów i ciśnienie na nim  jest 70% mniejsze niż na pozostałych.
       
      Czy ktoś może po krótce opisać jak wygląda temat rozbierania takiego silnika? 60-tki i 30-tki nie są dla mnie żadną nowością ani zagadką, ale takiego zetora jeszcze nie robiłem. Jakby ktoś był tak dobry i naświetlił trochę temat byłbym wdzięczny... To jest silnik prosty jak....zetor, ale trzeba znać parę szczegółów przed rozpoczęciem prac, np czy przed zdjęciem miski olejowej trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów?
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    • Przez miron_ol
      Witam, szukam ciągnika i wybór padł na JD 7600. Znalazłem w necie ogłoszenie z takim ciągnikiem ale skrzynia jest w trybie awaryjnym, ciągnik jeździ ale 2 km/h. Sprzedający mówi że to wina modułu i wystarczy go wymienić, naprawić. Wydaje mi się że to może być coś więcej, bo jeśli to tylko moduł to dlaczego tego nie zrobi i wystawi ciągnik w normalnej cenie a nie powiedzmy promocyjnej. Podejrzewam że skrzynia nadaje się do remontu. Proszę was o informację co może być z tą skrzynią, jaki mniej więcej koszt naprawy i gdzie ewentualnie mogę ją zrobić. Jestem spod Olsztyna, Warmińsko-mazurskie. 
       
    • Przez CYCU123
      Witam ,mam problem z odkręceniem silnika przeznaczonego do remontu .Odkręciłem większość trzymających go śrub ze skrzynia, ale mam problem z dostępem do dwóch najwyżej położonych śrub pod kabina. Szukam informacji jak się do tych śrub dostać moze trzeba kabinę podnosić ? lub jakoś podłogę w kabinie zdjąć ? nie chce się z tym głupio szarpać i przypadkiem czegoś nie uszkodzić  wiec bardzo proszę o podpowiedz    
       
      Juz sobie poradziłem , zgodnie z podpowiedzią jednego z forumowiczów. Wystarczylo kabine podniesc na poduszkach 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj